Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-29...

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-29 STYCZNIA 2017 R.

  Matylda Witkowska

  , dp

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-29 STYCZNIA 2017 R.

  ©Grzegorz Gałasiński

  Koniec ferii nie oznacza końca zimowych zajęć sportowych. Większość przygotowanych atrakcji będzie dostępnych nadal.
  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-29 STYCZNIA 2017 R.

  ©Grzegorz Gałasiński

  Występy na przenośnych lodowiskach, treningi na biegówkach, samoobrona czy gimnastyka sportowa - to tylko niektóre propozycje zajęć sportowych na najbliższe dni. Część z nich jest dostępnych za darmo.

  Lodowiska przenośne  W ostatni weekend ferii atrakcje na lodowiskach przenośnych zapowiedział łódzki MOSiR.

  W niedzielę na obu lodowiskach można spotkać się z klubem Walley Synchron Dance. To międzyszkolny, dziecięcy klub łyżwiarski specjalizujący się w grupowych tańcach i rewiach na lodzie.

  Niedzielne pokazy odbędą się o godzinie 12 na lodowisku przy Stawach Jana (ul. Rzgowska 247) oraz o godzinie 13 na lodowisku przy pływalni „Wodny Raj” (ul. Wiernej Rzeki 2). Wstęp na obydwa pokazy jest wolny.

  Dziś i w ostatni weekend ferii oba lodowiska pracują od godziny 9.40 do 20. Ślizgawki rozpoczynają się o godzinach: 9.40, 11, 12.20, 13.40, 15, 16.20, 17.40 i 19.

  Także dziś po raz ostatni można skorzystać z feryjnego biletu dla uczniów w cenie 3 złotych za wstęp i wypożyczenie łyżew. Od soboty obowiązywać będzie normalny cennik zimowy: 7 złotych bilet normalny, a 5 złotych bilet ulgowy. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy też 5 złotych.

  Od poniedziałku godziny pracy się zmienią. W dni robocze lodowisko działać będzie od godziny 13.40 do 20, a w weekendy w godzinach od 9.40 do 20.

  Lodowiska kryte  Ostatnie trzy dni ferii można niemal od rana do nocy spędzić na lodowiskach krytych MOSiR. Dziś oraz w weekend na lodowisku Bombonierka (ul. Stefanowskiego 28) można ślizgać się o godzinach: 12, 13.30, 15, 16.30 i 18. Natomiast na lodowisku Retkinia dziś i jutro można ślizgać się o godzinach: 10.30, 12, 13.30, 15, 16.30, 18 i 19.30. Ostatnia ślizgawka jest „laserowa”, czyli z efektami świetlnymi.

  Dziś jest też ostatni dzień obowiązywania feryjnych biletów w cenie 5 złotych za godzinę ślizgawki. Od soboty obowiązywać będzie już zwykły cennik: 12 złotych bilet normalny, 9 złotych bilet ulgowy, a wypożyczenie łyżew 5 złotych.

  Można też zaoszczędzić kupując karnet na dziesięć wejść w sezonie w cenie 100 złotych lub 70 złotych za karnet ulgowy.

  Narty na Malince  Cały czas działają wyciągi narciarskie na Malince koło Zgierza. Malinka Ski Park to mały ośrodek narciarski koło Zgierza. Na stoku Góry Wiliamowskiej są: dwa wyciągi i dwie trasy o długości 450 i 250 metrów, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snow-boardowego oraz barek.

  Ośrodek znajduje się na północ od Zgierza w Lesie pod Dąbrówkami. Dojazd drogą 702 w stronę Kutna (przez Piątek). Przy trasie ustawiony jest drogowskaz na Malinkę.

  Dziś oraz w weekend wyciągi pracować będą od godziny 9 do co najmniej godziny 20, w razie dużego zainteresowania nawet dłużej. Od poniedziałku wyciągi będą czynne w dni robocze w godzinach od 11 do 20, w weekendy od godziny 9 do 20. Cena wjazdu to 2 złote 50 groszy.

  Wyciągi będą pracować tak długo jak pozwolą na to warunki atmosferyczne.

  Biegówki na Zdrowiu  Zielona Łódź zapowiedziała kolejne terminy treningów z instruktorem na nartach biegowych. Zdaniem organizatorów stan pokrywy śnieżnej pozwoli na organizację zajęć co najmniej do niedzieli.

  Na biegówki można wybrać się dzisiaj o godzinach 17 i 18.30, a także w niedzielę o godzinach: 10, 11.30 i 13. Zajęcia odbywają się w parku na Zdrowiu. Zbiórka przy namiocie Zielonej Łodzi na rogu ulicy Konstantynowskiej i alei Unii Lubelskiej.

  Zajęcia trwają około 90 minut, w programie jest rozgrzewka i trening biegowy. Do udziału w zajęciach nie trzeba mieć własnego sprzętu. Organizatorzy mają do dyspozycji 70 kompletów nart biegowych, kijków i butów w rozmiarach od 33 do 47, które można bezpłatnie wypożyczyć. Aby dobrać odpowiedni rozmiar butów, trzeba przyjść 15 minut przed zajęciami.

  Zielona Łódź zapewnia również gorące napoje i miejsce do przebrania się.

  Organizacja kolejnych zajęć zależeć będzie od warunków śniegowych.

  Zajęcia z samoobrony  Łódzki MOSiR zaprasza po feriach na nowe zajęcia z samoobrony. Składają się z trzech elementów: samoobrony dla wszystkich od 14 roku życia, samoobrony dla kobiet oraz zajęć dla rodzin.

  Na te ostatnie składają się ćwiczenia: fit combat czyli trening przy muzyce do ruchów wywodzących się z karate i innych sztuk walki, chabara czyli pochodząca z Japonii bezpieczna walka na miękkie patyki oraz tabata czyli indywidualny trening spalający tłuszcz.

  Zajęcia odbywają się w sali do sztuk walki Hali Sportowej przy ulicy Skorupki 21.

  W poniedziałki o godzinie 18 i środy o godzinie 19.35 samoobronę mogą doskonalić wszyscy, którzy mają skończone 14. lat życia. W poniedziałki i piątki o godzinie 19.35 można przyjść na samoobronę dla kobiet, natomiast w środy i piątki o godzinie 18 odbywają się zajęcia z fit combat i chanbary dla rodzin. Zajęcia z samoobrony są bezpłatne a zapisy przyjmowane są bezpośrednio przed zajęciami.

  Gimnastyka sportowa  W ostatnią sobotę ferii można również wybrać się na zajęcia gimnastyki sportowej dla dzieci i młodzieży przygotowane przez łódzki MOSiR.

  Zajęcia odbęda się w sobotę w godzinach od 17 do 18 w hali sportowej przy ulicy Karpackiej 61. Poprowadzą je instruktorzy ze studia Regimis.

  Wstęp na zajęcie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy telefoniczne (42 272 14 28).

  Zimowe ptakoliczenie. Spacery ornitologiczne z poszukiwaniem gili  W sobotę można pomóc ornitologom liczyć miejskie ptaki. Uczestnicy Zimowego Ptakoliczenia poznają też zwyczaje gili.

  Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza w weekend na Zimowe Ptakoliczenie. W całej Polsce odbędą się wycieczki związane z liczeniem i poznawaniem ptaków.

  W tym roku uczestnicy zwrócą szczególnąuwagę na gila. To ptak, który wiosną i latem żyje w lasach, a zimą w poszukiwaniu pożywnienia przenosi się bliżej ludzkich siedzib.

  Podczas spaceru z ornitologiem będzie można poznać zwyczaje gili, a także pomóc w liczeniu tego oraz innych gatunków parkowych. Będzie ono trwać godzinę, a wyniki uczestnicy będą zapisywać elektronicznie.

  W Łodzi spacer ornitologiczny rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.30 w parku Piastowskim przy ulicy Wici. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia e-mailowe: beatawes@tlen.pl lub telefoniczne: 506824754.

  W ostatnich latach najczęściej obserwowanym gatunkiem przez uczestników „zimowych ptakoliczeń” była kaczka krzyżówka. Uczestnicy spotykali też często gawrony i wróble.

  Opowiedzą o swoich książkach  Empik w Manufakturze zaprasza na kolejne spotkania z autorami książek. Pojawią się: Julka Quick, Agnieszka Lis i Alek Rogoziński.

  Już dziś w rotundzie galerii handlowej Manufaktury można spotkać się z Julką Quick, popularną youtuberką. Jej kanał regularnie odwiedza ponad 280 tysięcy osób. Nastolatka wydała właśnie swoją drugą książkę drugą książkę „Tak jakby dziennik”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17, wstęp jest wolny.

  We wtorek w Empiku w Manufakturze odbędzie się spotkanie z Agnieszką Lis. Jest ona autorką takich powieści jak „Jutro będzie normalnie”, „Samotność we dwoje” oraz „Pozytywka”, a także cyklu bajek dla przedszkolaków Przygody Pana Parasola. Wygrała też konkurs na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne „Płomień cedru”.

  W Łodzi promuje swoją nową książkę pod tytułem. „Karuzela” o walce z ciężką chorobą. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.

  Natomiast w czwartek w Empiku w Manufakturze spotkacie się z Alkiem Rogozińskim, zwanym księciem komedii kryminalnej. Zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, która była na pierwszym miejscu bestellerów Empiku.

  Teraz będzie promował swoją książkę pod tytułem „Do trzech razy śmierć”, która jest pierwszą częścią nowego cyklu o przygodach Róży Krull. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18, wstęp wolny.

  Już można planować walentynki  Dostępna jest już oferta walentynkowych imprez i atrakcji. Większość trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

  W walentynki do wyboru są wieczory w restauracjach i pubach, zajęcia dla par i oferty dla singli.

  Wieczór szybkich randek dla osób wyznających chrześcijańskie wartości „Boskie randki” organizuje 14 lutego Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). W „Boskich Randkach” weźmie udział dwadzieścia kobiet i dwudziestu mężczyzn w wieku od 21 do 40 lat. Z każdym uczestnikiem można porozmawiać jedynie pięć minut. Wieczór kosztuje 25 złotych, a w cenie jest poczęstunek kawowy. Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą. Zapisy trwają do 10 lutego lub wyczerpania miejsc: 533 306 855 lub rosiak@ csr.org.pl .

  Walentynkowy kurs masażu dla par oferuje salon masażu Nic Nie Szkodzi (ul. Prądzyńskiego 99a). Proponuje kurs Shantala Body Touch, w którym partnerzy masują się nawzajem. Zajęcia odbędą się 14 lutego o godzinach 18 i 19.45. Koszt uczestnictwa pary to 90 złotych.

  Zapisy na walentynkową kolację przyjmuje już między innymi Dwór Giemzów (Giemzów 5b). W wieczornym menu są: bliny z łososiem, krem ze szparagów gęś w sosie z czerwonego wina lub łosoś orientalny. Cena 150 złotych od osoby, napoje są dodatkowo płatne. Można zamówić bukiet kwiatów. Mały kosztuje 60 złotych, a duży bukiet białych róż - 150 złotych. Rezerwacje: tel. 601 666 333.

  Sukcesja: Bal karnawałowy w Vapiano  Restauracja Vapiano w Sukcesji zaprasza w weekend dzieci na bal karnawałowy. W sobotę i w niedzielę od godziny 13 do 18 dziećmi zajmować się będzie animatorka. W czasie gdy dzieci zajmą się tańcem, dorośli będą mogli spokojnie korzystać z restauracji. Na przebrane maluchy czekać będzie słodka niespodzianka. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podglądania pracy kucharzy.

  Manufaktura: Lodowisko jeszcze z instruktorem  Jeszcze dziś od godziny 10 do 12 na lodowisku w Manufakturze dzieci mogą ćwiczyć technikę jazdy pod okiem instruktora. Zajęcia są częścią ferii na lodowisku Manufaktury. Lodowisko czynne będzie także po feriach aż do końca zimy. Otwarte jest codziennie od godziny 10 do 22, w niedziele do godziny 21. Wejście na lód razem z wypożyczeniem łyżew kosztuje 10 złotych. Osoby mające własne łyżwy płacą tylko 6 złotych.

  Manufaktura: Empik zaprasza na warsztaty  Empik w Manufakturze zaprasza dziś na ostatnie feryjne zajęcia artystyczne dla dzieci. Zajęcia odbywać się będą od godziny 11 do 15 . Uczestnicy pod okiem animatorów wykonają zakładki do książki z filcu ozdobione koralikami i guzikami. Zajęcia są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Wszystkie materiały potrzebne do pracy zapewnia Empik.

  Off Piotrkowska center: Spotkanie z autorką książki w kawiarni  Kawiarnia DalekoBlisko w Off Piotrkowska Center (ul. Piotrkowska 138/140) zaprasza w środę o godzinie 18 na spotkanie z Natalią Tarkowską, autorką książki „Lecznica narodu. Kulturotwórcza rola zakładu przyrodoleczniczego doktora Apolinarego Tarnawskie-go w Kosowie na Pokuciu (1893-1939)”. Wstęp wolny.

  ŁDK: Klub podróżników o Islandii  Działający przy Łódzkim Domu Kultury Klub Podróżników zaprasza na prelekcję Janusza Łyskawy pod tytułem „Islandia. Wrzątek z lodem i interior”. Prelekcja odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17 w sali 221 budynku ŁDK przy ulicy Traugutta 18. Wstęp jest wolny.

  Palmiarnia: Afrykańskie maski i inne przedmioty  W palmiarni do wtorku można oglądać wystawę „Magia zaklęta w maskach”. Pokazuje ona ponad sto afrykańskich rytualnych masek i przedmiotów codziennego użytku. Towarzyszą im rośliny typowe dla Afryki. Konieczny jest bilet wstępu do palmiarni.

  Port Łódź: Afrykańskie maski i inne przedmioty  Do niedzieli w Porcie Łódź trwa jarmark produktów regionalnych. Na straganach można kupić miody, przyprawy, chleb na zakwasie, sery i ryby. Jarmark czynny jest w godzinach pracy Portu. Znajduje się obok sklepu Saturn.

  Koncert kolęd u świętej Anny  Parafia św. Anny (al. marsz. Śmigłego Rydza 24/26) zaprasza w niedzielę 29 stycznia od g. 19 na koncert kolęd. Wieczór uświętnią swoimi występami m.in. ksiądz biskup Antoni Długosz oraz artyści Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi: Dorota Wójcik, Sylwia Strugińska-Wochowska, Dariusz Stachura, Zbigniew Macias, Andrzej Kostrzewski. Wstęp wolny.

  Krowa w esencji różanej  Utworzone przez seniorów Stowarzyszenie „Ponadczasowi” ponownie wystawi jeden ze swoich spektakli. „Krowę w esencji różanej” będzie można obejrzeć w środę 1 lutego od g. 19 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (ul. Zachodnia 54). Tekst autorstwa Andrzeja Ziemowita Zimowskiego jest komedią satyryczną w dwóch aktach, która w roku 1986 w konkursie warszawskiego teatru „Ateneum” otrzymała nagrodę. Bilety 15 zł.

  Spotkanie z księciem komedii kryminalnej  W czwartek 2 lutego, w salonie Empik Manufaktura (ul. Karskiego 5), o g. 18 rozpocznie się spotkanie z Alkiem Rogozińskim, dziennikarzem i pisarzem, nazywanym przez fanów księciem polskiej komedii kryminalnej. Autor powraca z nową serią „Róża Krull na tropie”, a spotkanie odbywa się z okazji premiery pierwszej części cyklu - „Do trzech razy śmierć”. Wstęp na spotkanie jest wolny.

  Wariacje z „Halką” Moniuszki  W niedzielę, 29 stycznia, w Teatrze Wielkim odbędzie się jubileuszowa odsłona Sellinarium. Tym razem Michał J. Stankiewicz będzie gościł prof. Małgorzatę Komorowską, która opowie o wszelkich wariacjach Moniuszkowskiej partytury „Halki”. Spotkanie rozpocznie się o g. 12. Bilety 15 zł.

  Finisaż „Mistrzów zza kulis”  Finisaż wystawy „Mistrzowie zza kulis. Portret artystów rzemiosła teatralnego” w Teatrze im. S. Jaracza zaplanowano na piątek 27 stycznia od g. 15. Autorem prezentowanych fotografii jest Greg Noo-Wak, a na wystawę składają się portrety rzemieślników teatralnych, zatrudnionych w pracowniach i warsztatach łódzkiego Teatru „Jaracza”. Do aranżacji planu zdjęciowego użyto rekwizytów, kostiumów i elementów dekoracji, które to przez lata tworzyli bohaterowie zdjęć, produkując kolejne premiery.

  Radykalnie modernistyczne  W Muzeum Sztuki (ul. Więckowskiego 36) w piątek 27 stycznia o g. 18 zostanie otwarta wystawa „Radykalnie modernistyczne. Wszystkie prace na szkle Nahuma Teveta po raz pierwszy w Europie”. Pochodzący z lat 70. cykl prac jednego z najważniejszych izraelskich twórców, przedstawiciela minima artu, postanowił odkryć na nowo międzynarodowej rangi teoretyk sztuki Thierry de Duve. Zarówno sam artysta, jak i kurator mają być gośćmi wernisażu. Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Sztuki do 23 kwietnia.

  „Imię” na scenie „Muzycznego”  Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Mateusz Banasiuk i Wojciech Malajkat to obsada komediowego spektaklu „Imię”, który będzie można zobaczyć we wtorek 31 stycznia od g. 17.30 i 20.15 na scenie Teatru Muzycznego. Bilety w cenie: 60, 90 i 120 zł.

  Wręczenie nagród im. A. Munka  W środę 1 lutego od g. 18 w Szkole Filmowej w Łodzi po raz kolejny wręczone zostaną Nagrody im. Andrzeja Munka - za najlepszy debiut reżyserski i operatorski. Widzowie gali będą świadkami niezwykłego projektu: do filmów Munka zagra Soniamiki. W finale - projekcja filmów laureatów. W tym roku do Konkursu zgłoszono aż osiemnaście filmów.

  „Czarne słońce” w Szwalni  W sobotę 28 stycznia od g. 17 i 19 Teatr Szwalnia (ul. Struga 90) zaprasza na premierowe pokazy spektaklu „Czarne słońce. Sytuacja sensoryczna” w reż. Patrycji Terciak. Projekt został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego prezydent miasta Łodzi.

  Magiczne momenty Ameryki  Hotel andel’s (ul. Ogrodowa 17) zaprasza w sobotę, 28 stycznia, o g. 18.30, na wernisaż wystawy „World’s Magic Moments - America!”, która prezentuje fotografie Jarosława Michała Sobczaka, przedsiębiorcy, podróżnika i fotografa, z Ameryki Północnej.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ludzi spędzą do tej bombonierki jak bydło

  v (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  12 zł wezmą , potem jeden wjeżdża na drugiego . Zero ładu i porządku nikt tego nie pilnuje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zawody modelarskie w Aleksandrowie

  BettyMegami (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dzisiaj i jutro, wystawa jutro 11-15

  Hala MOSiR
  11 Listopada 98
  95-070 Aleksandrów Łódzki

  http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=36345&t=36345&filtr=0&page=1

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mowa

  analityk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  KACZA-nie to ZDANOWSKA chla kolejnego łyskacza ---i się raduje bo dzieci cenami biletów oskubuje i kasaę miasta w górę winduje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teatr Piccolo ul.Tuwima34!

  Piotr! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zapraszamy na SUPER bajki dla dzieci!!!! Tanie bilety!!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajny teatr!

  mama! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  byłam na bajce Skarp Kapitana Haka z dziećmi było naprawdę superowo.
  POLECAM!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bo dostali 500+ to trzeba z nich zedrzeć

  Nieudolne rzady PO-SLD (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Mosir bilet normalny 12 zł , bilet ulgowy 9 zł , szatnia 3zł . Łodzianie ponoszą konsekwencje zadłużania miasta i niegospodarnego rządzenia.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kobieta Przedsiębiorcza [PLEBISCYT]

  Kobieta Przedsiębiorcza [PLEBISCYT]

  Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)