Ośrodek preadopcyjny "Tuli Luli" w Łodzi. Pierwsze dziecko...

  Ośrodek preadopcyjny "Tuli Luli" w Łodzi. Pierwsze dziecko już ma nowy dom

  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ośrodek preadopcyjny "Tuli Luli" w Łodzi. Pierwsze dziecko już ma nowy dom

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Dziewczynka, która pierwsze tygodnie swojego życia spędziła w „Tuli Luli”, jest już w rodzinie preadopcyjnej. Drugi maluch czeka na nowy dom.
  Ośrodek preadopcyjny "Tuli Luli" w Łodzi. Pierwsze dziecko już ma nowy dom

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  O tym, jak bardzo potrzebny był ośrodek preadopcyjny w Łodzi, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeszcze przed otwarciem „Tuli Luli”, mówiło się o dwójce maluchów czekających na przyjęcie do ośrodka. A od tego czasu, czyli od października ubiegłego roku, są kolejne duże sukcesy. Pierwsze dziecko jest już w rodzinie preadopcyjnej, kolejne zapoznaje się z przyszłymi opiekunami i być może nowymi rodzicami.


  - W rodzinie preadopcyjnej jest jedna dziewczynka, czekamy jeszcze na sprawę końcową w sądzie, która odbędzie się w lutym - przyznaje Jolanta Kałużna, dyrektorka Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego „Tuli Luli” w Łodzi.

  Do innego chłopca przychodzi też para, która chciałaby stać się dla niego nowymi rodzicami. Czekają jeszcze na decyzję sądu, który ma powierzyć im opiekę preadopcyjną. Do takich spotkań z nowymi opiekunami przygotowywane są kolejne dwa maluszki.

  CZYTAJ TEŻ: Tuli Luli: Pierwsze dzieci w ośrodku preadopcyjnym w Łodzi

  Dyrektorka „Tuli Luli”, z której inicjatywy powstał ośrodek, nie kryje radości.

  - Liczymy, że będą same takie szczęśliwe zakończenia. Jesteśmy tylko przystankowym domem. Wszyscy dążymy do tego, by każde dziecko albo wróciło do biologicznej rodziny albo znalazło nowych kochających rodziców - mówi Jolanta Kałużna. - Przychodzą także rodzice biologiczni, więc to sukces w drugą stronę. Chcą się pożegnać, albo starają się, żeby dziecko do nich wróciło.

  W „Tuli Luli” przebywa dziś dwanaścioro dzieci. Miejsc jest w sumie 20. Do tej pory maluchy, którymi rodzice nie chcieli się zająć, pierwsze tygodnie swojego życia spędzały w szpitalnych oddziałach albo hospicjach. Dziś w trzeciej dobie mogą trafić do ośrodka preadopcyjnego, gdzie pod okiem lekarzy i opiekunów czekają na nową rodzinę, albo biologiczną mamę. To jedyny w Łodzi i regionie taki ośrodek, a trzeci w Polsce.

  „Tuli Luli” prowadzi fundacja Gajusz w Łodzi, która wygrała konkurs na prowadzenie ośrodka, ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Samorząd chce każdego roku przeznaczać ok. 1,5 mln zł na finansowanie „Tuli-Luli”.

  CZYTAJ TEŻ: Porzucone dzieci z Łodzi i regionu pod opieką Tuli Luli

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gosc

  Życie ... synku ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  POLICJANCI fundują akt oskarzenia zglaszajacemu ... pijanego policjanta ... a na radiowozach slogan . Chronimy pomagamy ... pijanych kumpli zapomnieli dopisać

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gosc

  Życie ... synku ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To sa tacy sami ludzie jak wszyscy ... palący trawę kumple pracują dziś w policj


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gosc

  Zycie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Prokuratorzy mają limuzyny i taaaaaaķkkkie Nowe domy niewiadomoza co . Policjant odbierający prawo jazdy sam jedzie za parę dni podpięty. Śledczy spisuje z premedytacją fałszywy protokół...rozwiń całość

  Prokuratorzy mają limuzyny i taaaaaaķkkkie Nowe domy niewiadomoza co . Policjant odbierający prawo jazdy sam jedzie za parę dni podpięty. Śledczy spisuje z premedytacją fałszywy protokół oskarzajacy o art . 222 na kogoś kto zglosil pijanego policjanta . Tlumaczac ze z nami nie wygrasz . Gosc z bezsilnosci zuca sie pod auto ... zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo