Czy powstanie gmina Bełchów?

  Czy powstanie gmina Bełchów?

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Andrzej Werle, wójt gminy Nieborów

  Andrzej Werle, wójt gminy Nieborów ©Rafał Klepczarek

  Do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie trafił wniosek w sprawie utworzenia gminy Bełchów w powiecie łowickim. Grupa inicjatywna, w skład której wchodzi m. in. radny Henryk Bakalarski, chce, aby powstała ona na bazie trzech miejscowości gminy Nieborów: Bełchowa, Dzierzgowa i Dzierzgówka. Pod petycją złożoną w stolicy podpisało się 612 mieszkańców tych trzech wsi. Są to w większości mieszkańcy sołectw: Bełchów i Bełchów Osiedle.
  Andrzej Werle, wójt gminy Nieborów

  Andrzej Werle, wójt gminy Nieborów ©Rafał Klepczarek

  O utworzeniu gminy Bełchów mówi się od początku lat 90. XX wieku. Trzy wymienione wyżej miejscowości zajmują terytorialnie około jednej szóstej gminy Nieborów, a zamieszkuje je ponad 30 proc. ludności tej części powiatu łowickiego (ok. 3.150 osób z 9,5 tys.).

  - Temat ten był już kilka razy podejmowany, ale zabrakło determinacji – mówi Henryk Bakalarski, radny z Bełchowa. – Na spotkaniach wyborczych mieszkańcy wskazują, że pieniądze mogłyby być w inny sposób dzielone, gdyby powstała gmina Bełchów. Chcemy sprawdzić, czy jest to możliwe.

  Wójt Andrzej Werle uważa to za kiepski pomysł i nie wierzy, że dojdzie do wydzielenia się gminy Bełchów z obecnej jednostki samorządu terytorialnego. Samorządowiec twierdzi, że mieszkańcy Dzierzgowa i Dzierzgówka nie są zainteresowani wejściem w skład nowej gminy. – Poza tym, nie ma tam nawet odpowiedniego lokalu na potrzeby lokalnego samorządu – dodaje wójt Nieborowa.

  Więcej w piątkowym wydaniu "ITS".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To już nasz problem

  Ma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Niech Pan Wójt nie martwi się o lokal na Urząd Gminy damy rade tak jak do tej pory. Gmina Nieborów też rozpoczynała swoje istnienie od baraku. Skoro jak jeden z radnych powiedział że Bełchów to...rozwiń całość

  Niech Pan Wójt nie martwi się o lokal na Urząd Gminy damy rade tak jak do tej pory. Gmina Nieborów też rozpoczynała swoje istnienie od baraku. Skoro jak jeden z radnych powiedział że Bełchów to piąte koło to po co Wam taki koślawy twór jak my. Mamy pełne prawo do tego aby walczyć o swoje. Obecne władze gminy nie widzą naszych problemów i tego że nasze potrzeby są inne niż pozostałej części gminy. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  GALERIA ZDJĘĆ

  GALERIA ZDJĘĆ "Dzieci Dzieciom"

  Cyfrowa prenumerata Dziennika Łódzkiego w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Dziennika Łódzkiego w świątecznej cenie!

  Kulinarne podróże po Łódzkiem - nowe przepisy [VIDEO]

  Kulinarne podróże po Łódzkiem - nowe przepisy [VIDEO]

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna