Małgorzata Wierzbicka nowym prezesem stadniny koni w...

  Małgorzata Wierzbicka nowym prezesem stadniny koni w Walewicach ma nowego prezesa. Nowa pani prezes przyjechała z Warszawy

  Rafał Klepczarek

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Siedzibą władz spółki jest zabytkowy pałac w Walewicach

  Siedzibą władz spółki jest zabytkowy pałac w Walewicach ©Rafał Klepczarek

  Zbigniew Kapanowski został odwołany z funkcji prezesa Stadniny Koni w Walewicach w powiecie łowickim. Jego następcą 8 maja została Małgorzata Wierzbicka z Warszawy.
  Siedzibą władz spółki jest zabytkowy pałac w Walewicach

  Siedzibą władz spółki jest zabytkowy pałac w Walewicach ©Rafał Klepczarek

  Kapanowski pod koniec ubiegłego roku został skierowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie do ratowania mającej problemy finansowe spółki w gminie Bielawy. Stało się tak po tym, jak 30 listopada 2017 roku z kierowania SK Walewice zrezygnował kojarzony z PiS Jacek Chołuj z Łowicza. Jego następca był kierowany przez dawną Agencję Nieruchomości Rolnych do spółek Skarbu Państwa, które popadły w finansowe tarapaty.


  Walewicka stadnina angloarabów dysponuje ponad 2 tys. hektarów pól, lasów oraz stawów. Chętni mogą wynająć zabytkowe apartamenty w XVIII-wiecznym pałacu, który jest siedzibą władz SK Walewice. Po kilku miesiącach pracy Zbigniewa Kapanowskiego sytuacja zaczęła się tam normalizować. Pola zostały obsiane i nawożone.

  W tym tygodniu szef walewickiej spółki został zaskoczony decyzją nadzwyczajnego zgromadzenia właściciela spółki. Mieszkaniec Warszawy został odwołany z funkcji, a jego miejsce zajęła Małgorzata Wierzbicka. Mieszkanka stolicy z wykształcenia jest menedżerką oraz inżynierem budownictwa.

  - Nikt nie miał negatywnych uwag do mojej pracy, a nawet wręcz przeciwnie - informuje Zbigniew Kapanowski.
  O powody zmiany na stanowisku prezesa SK Walewice zapytaliśmy Wojciecha Adamczyka, rzecznika prasowego KOWR w Warszawie. Odpowiedź opublikujemy po jej otrzymaniu.

  Przez lata stanowisko prezesa Stadniny Koni w Walewicach obsadzane było z klucza politycznego. Czy jest tak również obecnie?

  - Nie jestem i nie byłam związana z polityką - zapewnia Małgorzata Wierzbicka, pełniąca obowiązki prezesa SK Walewice do czasu wyłonienia szefa spółki na podstawie postępowania kwalifikacyjnego.

  Odpowiedź KOWR:

  W dniu 8 maja 2018 r. odwołany został ze stanowiska Prezesa Zarządu Pan Zbigniew Kapanowski. Odwołanie nastąpiło w związku z art. 201 par. 4 oraz art. 203 par. 1. Kodeksu spółek handlowych.

  Na stanowisko Prezesa powołana została Pani Małgorzata Wierzbicka i będzie pełniła to stanowisko do czasu wyłonienia Prezesa w drodze postępowania kwalifikacyjnego.

  Pani Małgorzata Wierzbicka jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz licznych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania.

  Wyniki finansowy Walewic będzie znany dopiero po przyjęciu sprawozdania finansowego przez Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników. Zgodnie z ksh czynność ta musi został dokonana do końca czerwca roku następnego po roku obrotowym.

  Karolina Ferenstein-Kraśko z tatą o wspólnej pasji. Dlaczego warto zająć się jeździectwem?
  - U nas jeździectwo jest od XIX wieku, ponieważ mój dziadek urodził się w 1899 roku, więc historia naszej rodziny związana z jeździectwem jest bardzo długa - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Karolina Ferenstein-Kraśko, autorka książki o jeździectwie i koniach. Kim był jej dziadek? Dlaczego 30 lat temu rodzina Ferensteinów postanowiła przenieść się z Warszawy na mazurską wieś? Dlaczego warto zająć się jeździectwem?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciągłe zmiany.

  f.tyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  "Pola zostały obsiane i nawożone" - kwintesencja artykułu. Napisane jakby wcześniej to nie było robione. Kolejna Pani Prezes pewnie znowu pozwalnia niewygodnych pracowników po tygodniu, tak jak...rozwiń całość

  "Pola zostały obsiane i nawożone" - kwintesencja artykułu. Napisane jakby wcześniej to nie było robione. Kolejna Pani Prezes pewnie znowu pozwalnia niewygodnych pracowników po tygodniu, tak jak poprzednik, Pan Kapanowski. Czy tam sytuacja kiedykolwiek się ustabilizuje przy takich zmianach.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ryby

  Ryba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dobrze, ze ryby tego nie musza czytac ani sluchac:-) i nie moga skomentowac:-)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny