Wybory Księżanki i Księżaka Roku 2018 coraz bliżej...

  Wybory Księżanki i Księżaka Roku 2018 coraz bliżej [Kandydaci i zdjęcia z lat 2014-2017]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wybory Księżanki i Księżaka Roku 2018 coraz bliżej [Kandydaci i zdjęcia z lat 2014-2017]
  1/153
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Coraz bliżej rozstrzygnięcia piątej edycji konkursu na reprezentacyjną parę miasta i powiatu łowickiego. O tytuł Księżanki i Księżaka Roku 2018 ubiega się 14 osób. Zwycięzców poznamy 19 maja.
  Władze Łowicza do 4 maja czekały na pretendentów do honorowych tytułów. W konkursie mogli brać udział jedynie mieszkańcy pow. łowickiego w wieku od 16 do 35 lat. Do ratusza zgłosiło się osiem pań i sześciu panów. Każde z nich liczy, że wygra atrakcyjne nagrody, wśród których znajduje się komplet księżackich strojów ludowych wart ponad 1 tys. zł.

  Głównym celem konkursu jest wyłonienie reprezentacyjnej pary łowickiej, której zadaniem będzie promowanie regionu podczas różnego rodzaju działań reklamowych i kulturalnych organizowanych przez ratusz.
  Księżanką Roku 2018 chcą zostać: Kinga Sęk z Łowicza, Anna Czubik z Klewkowa, Anna Dańczak z Bobrownik, Paulina Gałązka z Popowa, Patrycja Kawecka z Łowicza, Nina Kośmider z Łowicza, Patrycja Mońka z Zawad i Klaudia Zagawa z Bobrownik. Natomiast Księżakiem Roku 2018: Przemysław Kaczor z Błędowa, Dominik Kędzierski z Bobrownik, Jakub Klimkiewicz z Łowicza, Piotr Siekiera ze Skowrody Północnej, Rafał Strugiński z Łowicza i Adrian Wiśniewski z Bielaw.

  Finał wyborów odbędzie się 19 maja o godz. 15 w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury. W ubiegłorocznej edycji burmistrzowskiego konkursu wybrani zostali Anna Kapusta i Robert Fortuński z Łowicza.

  Rok wcześniej była to Weronika Agnieszka Mońka z Zielkowic oraz Przemysław Jacek Błaszczyk z Łowicza. Z kolei w 2015 roku triumfowali Martyna Kuś z Łowicza i Wiktor Dzik z Błędowa. Natomiast pierwszą Księżanką i Księżakiem Roku w 2014 została Danuta Kaźmierczak z Błędowa i Radosław Kupiec z Łowicza.

  Poniżej przedstawiamy zdjęcia z poprzednich edycji finału tego sympatycznego konkursu z lat 2014-2017.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  „Sicario 2: Soldado”. Poznaj bezwzględny świat karteli narkotykowych

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  TOP 10 hoteli w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny