Policjanci palili służbowe dokumenty w lesie pod Opocznem....

  Policjanci palili służbowe dokumenty w lesie pod Opocznem. Prokuratura przedłużyła śledztwo

  Karolina Wojna

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Policjanci palili służbowe dokumenty w lesie pod Opocznem. Prokuratura przedłużyła śledztwo

  ©Pixabay.com

  Do 4 lipca Prokuratura Rejonowa w Opocznie przedłużyła śledztwo w sprawie palenia policyjnych dokumentów w lesie pod Opocznem.
  Policjanci palili służbowe dokumenty w lesie pod Opocznem. Prokuratura przedłużyła śledztwo

  ©Pixabay.com

  Śledztwo trwa od września 2016 roku. Wtedy patrol policji w Opocznie zatrzymał dwóch funkcjonariuszy KMP w Łodzi, którzy w ognisku rozpalonym w lesie w pobliżu gajówki Ceteń palili dokumenty wyniesione wcześniej z komisariatu.

  W momencie kontroli, spalona została tylko część papierów – kolejne czekały w kilku workach. Teraz cały czas trwa analiza zabezpieczonych dokumentów – prokuratura we współpracy z Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji sprawdza, ile i jakie materiały służbowe zostały wyniesione z komisariatu. Wiadomo, że najstarsze dokumenty zabezpieczone w workach datowane były na 1998 rok.

  Czytaj:Policjanci palili służbowe dokumenty... na działce. Prokuratura wszczęła śledztwo

  Dwaj zatrzymani przy ognisku policjanci to 42-letni Damian W., który w I Komisariacie Policji w Łodzi pełnił funkcję naczelnika wydziału prewencji oraz 43-letni Krzysztof W., również funkcjonariusz wydziału prewencji. Obaj usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i niszczenia dokumentów służbowych, które wcześniej, prywatnym samochodem wywieźli z komisariatu. Obecna z nimi kobieta, żona jednego z funkcjonariuszy, także usłyszała zarzut niszczenia dokumentów.

  Czytaj:Policjanci z Łodzi palili dokumenty. Policjanci i leśnicy dostali anonimowe zgłoszenie

  Prokuratura wobec obu policjantów zastosowała dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zawieszenie w czynnościach służbowych.

  Mężczyźni złożyli zażalenie się na decyzję prokuratury, ale sąd utrzymał w mocy zawieszenie w obowiązkach służbowych, cofnął tylko poręczenie majątkowe.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo