Rusza festiwal "Opoczno stolicą oberka"

  Rusza festiwal "Opoczno stolicą oberka"

  WOLA

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rusza festiwal "Opoczno stolicą oberka"
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Festiwal „Opoczno stolicą oberka” przez blisko miesiąc będzie rządził regionem opoczyńskim. Na ulice miasta i powiatu znów wyjdą dziesiątki muzykantów, tancerzy i grajków. W minioną środę w Warszawie odbył się pierwszy z koncertów organizowany w ramach festiwalu „Wszystkie mazurki świata”. Do Opoczna festiwal „Opoczno stolicą oberka” zawita 25 kwietnia i zakończy się 13 maja tradycyjnie opoczyńską pograjką.


  Festiwal „Opoczno stolicą oberka” to kolejna folkowa impreza, która na dobre zagościła na muzycznej mapie miasta. W Opocznie znów spotkają się najlepsze kapele ludowe w kraju i regionie, w tym przede wszystkim mistrzowie, bowiem ideą festiwalu jest zachowanie pamięci i uznanie dla Mistrzów, którzy swoje umiejętności czerpali z emocji i radości powstających podczas wspólnego muzykowania.

  - Poprzez organizację przedsięwzięcia chcemy wyeksponować również osoby, dla których spuścizna kultury tradycyjnej jest inspiracją - komentują organizatorzy festiwalu.

  Na początek, jeszcze w kwietniu zaplanowano spotkanie autorskie z pisarzem Witem Szostakiem, dwudniowe warsztaty „Docenić dziedzictwo”, czy projekcję filmu o Henryce Kowalczyk z Sielca i spotkanie z bohaterką filmu.

  Główne imprezy tegorocznej edycji festiwalu odbędą się w maju. Wówczas to zaplanowano wspólne muzykowanie na pl. Targowym i warsztaty tańca. Dwukrotnie w tym roku odbędzie się pograjka - Wielki Ober i weselna, przygotowano też inscenizację opoczyńskiego obrzędu weselnego wyprowadzenia panny młodej.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo