Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej się...

  Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej się odwołała i wygrała

  Roman Bednarek

  Dziennik Łódzki

  Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej się odwołała i wygrała

  ©Roman Bednarek

  Prawie 14,8 mln zł jednak trafi do Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Rawie Mazowieckiej.
  Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej się odwołała i wygrała

  ©Roman Bednarek

  Zarząd województwa uwzględnił protest parafii po odrzuceniu jej wniosku o dofinansowanie inwestycji, polegającej na rewitalizacji zabytkowych obiektów sakralnych. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 22 mln zł.

  – Protest parafii ponownie został rozpatrzony przez ekspertów i zyskał pozytywną ocenę – zakomunikował podczas wizyty w Rawie wicemarszałek Dariusz Klimczak. – Co więcej, projekt ten zyskał 75,24 proc. punktów i znalazł się w trójce najlepszych projektów w województwie.

  Kościół w Rawie Mazowieckiej został bez... dotacji


  Proboszcz parafii ks. Bogumił Karp będzie mógł kontynuować inwestycję, która rozpoczęła się w ubiegłym roku od remontu dachu kościoła. Ten etap rewitalizacji pochłonął 3,2 mln zł. W kolejnym etapie rewitalizacji poddany zostanie m.in. budynek dawnego kolegium jezuickiego, przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie i restauratorskie wewnątrz kościoła.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy w Watykanie nie ma pieniędzy ?

  podatnicy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Dlaczego remonty obiektów sakralnych nie są finansowane przez Watykan ? Jeżeli nie stać parafii na utrzymanie i remont kościoła to go zamknąć lub wystąpić do Watykanu o sfinansowanie remontu....rozwiń całość

  Dlaczego remonty obiektów sakralnych nie są finansowane przez Watykan ? Jeżeli nie stać parafii na utrzymanie i remont kościoła to go zamknąć lub wystąpić do Watykanu o sfinansowanie remontu. Dlaczego polski podatnik ma wciąż finansować kościelne inwestycje ? Kościół dostatecznie dużo w ostatnich latach zrabował ziemi,budynków i pieniędzy wysuwając nieustające roszczenia nie zawsze uzasadnione. NIE POTRAFIĘ ZROZUMIEĆ NIEKOMPETENCJI I NIE UZASADNIONEJ HOJNOŚCI PAŃSTWOWYCH URZĘDNIKÓW ! NIEGOSPODARNOŚĆ SPOŁECZNYMI PIENIĘDZMI JEST KARALNA !!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo