Burmistrz Błaszek chce kontroli CBA w sprawie budowy...

  Burmistrz Błaszek chce kontroli CBA w sprawie budowy elektrowni wiatrowych

  Tadeusz Sobczak

  Dziennik Łódzki

  Burmistrz Błaszek chce kontroli CBA w sprawie budowy elektrowni wiatrowych

  ©Anna Sikora

  Pozwolenia na budowę wiatraków budzą podejrzenia obecnych władz Błaszek. A także porozumień zawieranych z firmami inwestującymi w wiatraki i poprzednimi władzami.
  Burmistrz Błaszek chce kontroli CBA w sprawie budowy elektrowni wiatrowych

  ©Anna Sikora

  Karol Rajewski, burmistrz Błaszek w powiecie sieradzkim, chce, aby Centralne Biuro Antykorupcyjne skontrolowało decyzje inwestycyjne wydane na budowę elektrowni wiatrowych w gminie Błaszki. Chodzi o inwestycje wykonane za poprzedniego burmistrza Piotra Świderskiego, który obecnie jest sekretarzam powiatu sieradzkiego.

  CBA miałoby też prześwietlić porozumienia zawierane przez poprzednie władze gminy z inwestorami elektrowni wiatrowych.
  Podejrzenia Rajewskiego budzi też przelew dokonany przez jednego z inwestorów elektrowni wiatrowych na konto Centrum Kultury w Błaszkach. Przelew nastąpił między pierwszą i drugą turą wyborów samorządowych w 2014 r. Przypomnijmy, że w drugiej turze w walce o fotel burmistrza Błaszek spotkali się Rajewski i Świderski.

  Zobacz też:Burmistrz Błaszek zgłosił sfałszowanie swojej opinii przez myśliwych

  Zdaniem Karola Rajewskiego, CBA powinno także dokładnie przyjżeć się działaniom komisji do spraw naziemnych elektrowni wiatrowych wybudowanych w gminie. Według burmistrza Błaszek, jest uzasadnione podejrzenie, że przewodniczący komisji wiatrakowej wykorzystywał stanowisko do własnych interesów. Takie zachowanie miało zaś mieć bezpośredni wpływ na wyniki kontroli legalności i praworządności wydanych decyzji inwestycyjnych oraz oddziaływania elektrowni na środowisko i zdrowie ludzi.

  - Odkryłem w urzędzie dokumenty w postaci porozumień. Jest też dziwny przelew, który był wykonany przez jednego inwestora elektrowni wiatrowych pomiędzy pierwszą a drugą turą wyborów samorządowych w 2014 roku na stanowisko burmistrza - mówi burmistrz Błaszek.

  Czytaj też:Burmistrz Rajewski kontra myśliwi z policją i prokuraturą w tle

  Rajewski dodaje, że z odnalezionych przez niego dokumentów wynika, iż w październiku 2011 r. przewodniczący komisji wiatrakowej, jako przewodniczący rady sołeckiej zawarł z jednym z inwestorów elektrowni wiatrowych porozumienie na mocy, którego firma kupiła destrukt asfaltowy na utwardzenie drogi gminnej. Położenie destruktu zostało zaś sfinansowane z kasy gminy, na co dał przyzwolenie ówczesny burmistrz Błaszek.

  Karol Rajewski wskazuje też, że w błaszowskim magistratcie ujawniono inne porozumienia zawierane z inwestorami, które budzą jego zastrzeżenia.

  Burmistrz Błaszek tłumaczy, że postanowił skierować sprawę do CBA, a nie do Prokuratury Rejonowej w Sieradzu ze względu na „szerokie koneksje i przeszłość zawodową osób związanych ze sprawą”.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja chce piersi większe o dwa rozmiary

   Lola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haki

   Obserwator. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Dziwi fakt dlaczego od razu , kiedy Burmistrz ujawnia dokumenty w Urzędzie , nie zgłasza do żadnych służb , czeka aż ktoś jak ja mu się sprzeciwi , wtedy grozi a po czasie donosi , to są esbeckie...rozwiń całość

   Dziwi fakt dlaczego od razu , kiedy Burmistrz ujawnia dokumenty w Urzędzie , nie zgłasza do żadnych służb , czeka aż ktoś jak ja mu się sprzeciwi , wtedy grozi a po czasie donosi , to są esbeckie metody, skąd on to poznał chyba wyssał z mlekiem , nie ojciec go nauczył.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przyjżeć?

   Na pewno? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   A nie przyjrzeć?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Burmistrz Blaszek

   Halina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Od kiedy został burmistrzem afera za aferą z tym człowiekiem mamusia do lekarza musi się udać


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Burmistrz

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Tyle jadu co on ma w sobie to żaden lekarz nie pomoże

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo