Andrzej Duda w Wielton S.A. w Wieluniu [ZDJĘCIA]

  Andrzej Duda w Wielton S.A. w Wieluniu [ZDJĘCIA]

  ryb

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Andrzej Duda w Wielton S.A. w Wieluniu [ZDJĘCIA]
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził siedzibę Wieltonu, wieluńskiego potentata w produkcji naczep, przyczep i zabudów samochodowych.
  Prezydent RP po uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej w Wieluniu udał się z wizytą do siedziby Wielton S.A. W towarzystwie właścicieli i przedstawicieli zarządu spółki Andrzej Duda zwiedził hale produkcyjne oraz otwarte w zeszłym roku Centrum Badawczo-Rozwojowe. Chwalił firmę za to, że postawiła na innowacyjną produkcję.

  - Ogromnie cieszę się, że polska firma zainwestowała w badania i rozwój na miejscu, w swojej siedzibie – mówił Andrzej Duda, który w ubiegłym roku wyróżnił Wielton Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Narodowy Sukces.

  Zbudowane kosztem ponad 20 mln zł CBR posiada jedyną w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania pojazdów. Pod ziemią znajduje się skomplikowana konstrukcja, której jądro stanowi 600-tonowa masa sejsmiczna. Inżynierowie są w stanie odwzorować wszelkie przeciążenia, wyboje, zakręty. Po 4-5 tygodniach testów wiadomo, jak pojazd zachowa się po przejechaniu pół miliona kilometrów.  W ocenie prezydenta na szczególną uwagę zasługuje również ścisła współpraca firmy z Zespołem Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu. W placówce tej funkcjonują klasy patronackie, które są kuźnią wykwalifikowanej kadry dla zakładu. Andrzej Duda podkreślił, że w taki właśnie sposób powinno działać nowoczesne szkolnictwo zawodowe.

  Grupa Wielton zatrudnia obecnie około 2,5 tys. pracowników, w tym 1,4 tys. w Wieluniu. Jest największą w Polsce, trzecią w Europie i dziesiątą na świecie firmą w swojej branży. W ostatnich latach Wielton przejął konkurentów we Francji, Włoszech i Niemczech. Szykuje się też do budowy montowni na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

  - Jesteśmy dumni, że prezydent Andrzej Duda przyjął nasze zaproszenie. Myślę, że to ważny i symboliczny moment w historii naszej Grupy, która w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyła nowy rozdział oparty na odważnej ekspansji zagranicznej – powiedział Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podpisał wam coś?

   AdrianDupa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bo tyle umie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Andrzej Duda

   Rządy PO = kataklizm !!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Prezydent Polski promuje Polski przemysł . W Łodzi natomiast sprzedaje się zespół elektrociepłowni dla francji. Cwaniaczki z francji weszli do Polski podnoszą łeb i wywożą staď setki milionów zł...rozwiń całość

   Prezydent Polski promuje Polski przemysł . W Łodzi natomiast sprzedaje się zespół elektrociepłowni dla francji. Cwaniaczki z francji weszli do Polski podnoszą łeb i wywożą staď setki milionów zł rocznie. Pytam się kto to zrobił . Apel do Pisu ! Odkupcie od nich te elektrocieplownie i kopnijcie ich w d*** żeby tu do Polski już nie wracali.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   EC sprzedał PiS

   Ldz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Przestań kłamać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nudzisz chłopie

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Płacą ci za to?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a pracowników do pracy przysposabia państwowa szkoła

   niczym dawniej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   fabrykanci swoich niewolników. głupi za to śrubkę potrafi przykręcić. i o to chodzi w kapitalizmie, taki pracownik jeszcze po rękach całuje z wdzięczności za miskę ryżu i ani mu w głowie "komunizm"...rozwiń całość

   fabrykanci swoich niewolników. głupi za to śrubkę potrafi przykręcić. i o to chodzi w kapitalizmie, taki pracownik jeszcze po rękach całuje z wdzięczności za miskę ryżu i ani mu w głowie "komunizm" i ludu władza.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chciał zobaczyć na czym go wywiozą po zakończeniu kadencji ?

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z historii spółki - powstała w 1996 roku . i tyle historii powstania .

   skąd, za co i tak dalej - 0 ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   to tak jak parę innych imperiów które nagle są i już a których właściciele mają dochody większe niż budżet Polski.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo