Gwiazdy światowej siatkówki i Kamil Bednarek na wielkiej...

  Gwiazdy światowej siatkówki i Kamil Bednarek na wielkiej imprezie charytatywnej w Wieluniu

  Ireneusz Wierzbicki

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Gwiazdy światowej siatkówki i Kamil Bednarek na wielkiej imprezie charytatywnej w Wieluniu

  ©Dariusz Dzik

  Wieluń będzie gospodarzem turnieju „Giganci siatkówki”, w którym zmierzą się ze sobą cztery topowe zespoły siatkarskie z Polski i zagranicy. Imprezie zaplanowanej na połowę września br. towarzyszyć będzie prezentacja drużyn na placu Legionów, wyścig kolarski oraz koncert.
  Gwiazdy światowej siatkówki i Kamil Bednarek na wielkiej imprezie charytatywnej w Wieluniu

  ©Dariusz Dzik

  „Giganci siatkówki” to turniej charytatywny organizowany już od 7 lat w różnych miastach Polski. Dwie ostatnie edycje wydarzenia odbyły się w Szczecinie, teraz przez najbliższe dwa lata gospodarzem rozgrywek ma być Wieluń.

  Inicjatywę od początku wspiera Skra Bełchatów, która ma na koncie zwycięstwa we wszystkich siedmiu dotychczasowych edycjach turnieju. Prezes Skry Konrad Piechocki odpowiada też za dobór przeciwników. Co roku w turnieju biorą udział dwie drużyny polskie i dwie zagraniczne. Jakie zespoły będziemy mogli oglądać
  w Wieluniu? Tego organizatorzy na razie nie zdradzają, zasłaniając się prowadzonymi wciąż negocjacjami. Na razie jedynym potwierdzonym uczestnikiem jest właśnie Skra. Jej rywali poznamy prawdopodobnie w lipcu.

  Zobacz też:Happy Kids zbiera pieniądze na rodzinny dom dziecka

  Rozgrywki sportowe zaplanowano w wieluńskiej hali WOSiR na weekend 16-17 września. Dzień wcześniej na placu Legionów odbędą się wydarzenia towarzyszące, m.in. uroczysta prezentacja drużyn biorących udział w turnieju, a także wieluński etap wyścigu kolarskiego „Szlakiem Walk Majora Hubala”. Istotnym punktem imprezy będzie też koncert lokalnych zespołów, którego zwieńczeniem ma być występ gwiazdy.

  – Mamy wstępną deklarację Kamila Bednarka, że wystąpi na tym koncercie jako gwiazda – zdradza Wojciech Rozdolski.

  Zadowolenia z faktu, że udało się przekonać organizatorów do wyboru Wielunia jako gospodarza imprezy nie ukrywa burmistrz Paweł Okrasa. Włodarz miasta przyznaje, że bardzo pomocna okazała się organizacja meczu Skry Bełchatów z PAOK Saloniki w zeszłym roku.

  – Wtedy działacze i sponsorzy Skry uwierzyli, że w takim mieście jak Wieluń można zrobić dobrą imprezę siatkarską na wysokim poziomie organizacyjnym – podkreśla burmistrz Okrasa.

  Czytaj też:Zbigniew Stępień z Wielunia wyruszył w pieszą podróż dookoła Polski

  Turniej odbywał się dotąd w różnych miastach, ale jedno pozostawało niezmienne: cel wydarzenia był zawsze charytatywny.

  Tym razem całość dochodów z turnieju zostanie przekazana na wsparcie leczenia Żanety, zmagającej się z chorobą nowotworową uczennicy 3 klasy gimnazjum.

  – Ta dziewczyna tryskała energią i radością, do czasu, gdy w październiku 2015 roku zdiagnozowano u niej nowotwór mózgu – wspomina Marzena Kowalska, dyrektor Gimnazjum Katolickiego w Wieluniu.

  Czytaj:Łódzkie Hospicjum dla Dzieci obchodzi osiemnaste urodziny

  Gimnazjalistka została poddana operacji. Na jej nieszczęście komplikacje pooperacyjne spowodowały, że straciła słuch, wzrok, przestała chodzić, oddychała tylko przez respirator.

  – Postanowiliśmy walczyć o nią do końca i ta walka doprowadziła do tego, że dziewczyna widzi, mówi, słyszy i zaczęła chodzić. Od 3 miesięcy ma nauczanie indywidualne. Ta rehabilitacja nie jest jeszcze tak zaawansowana, bo ze względu na brak środków nie jesteśmy w stanie zrefundować wszystkich potrzeb – wskazuje dyrektor Kowalska.

  Dodajmy, że sprzedaż biletów ma rozpocząć się na miesiąc przed turniejem, czyli 15 sierpnia. Jak zapewniają organizatorzy, do obrotu trafi przynajmniej tysiąc wejściówek na każdy z dni imprezy.

  O szczegółach wydarzenia mówiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Więcej informacji wkrótce na łamach Dziennika Łódzkiego.  MATURA USTNA POLSKI 2017 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI
  MATURA 2017 ANGIELSKI PODSTAWOWY [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE, PYTANIA]
  MATURA 2017 ANGIELSKI ROZSZERZONY [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA, ZADANIA, TRANSKRYPCJE]
  Matura 2017: język angielski poziom podstawowy [arkusze cke, odpowiedzi, pytania]
  MATURA 2017: Matematyka poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ZADANIA]
  MATURA 2017. MATEMATYKA ROZSZERZONA Co było? [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]
  MATURA 2017 WOS poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA,ZADANIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo