Prezes nie zamknął na czas basenów, radni chcą jego dymisji

  Prezes nie zamknął na czas basenów, radni chcą jego dymisji

  Agnieszka Olejniczak

  Dziennik Łódzki

  Prezes nie zamknął na czas basenów, radni chcą jego dymisji

  ©pixabay.com

  Radni miejscy domagają się odwołania prezesa przedsiębiorstwa zarządzającego basenami. Zaapelowali o to do prezydenta miasta
  Prezes nie zamknął na czas basenów, radni chcą jego dymisji

  ©pixabay.com

  Rada uznała za skandaliczny brak działania zarządcy miejskich basenów, w sytuacji kiedy doszło do skażenia wody bakteriami. Winą obarcza prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli, które zarządza obiektem. Domaga się jego dymisji.

  Rajcy oczekują od prezydenta Piotra Niedźwieckiego zdecydowanej reakcji. Przyjęli w tej sprawie stanowisko: „W związku z karygodnymi zaniedbaniami jakie miały miejsce w ostatnim czasie na kompleksie basenowym Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Relaks” w Zduńskiej Woli, Rada Miasta Zduńska Wola wzywa Prezydenta Miasta do zarekomendowania Radzie Nadzorczej MPWiK natychmiastowego odwołania z pełnionej funkcji Grzegorza Szmyta - prezesa zarządu spółki MPWiK” - napisali do prezydenta.


  Zobacz też:Bakteria E.coli w basenie w Zduńskiej Woli. Prokuratura bada przyczyny zakażenia wody

  - Przyjęcie takiego stanowiska zdejmie z nas grzech zaniechania - uważa Witold Gwiazda, przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola.

  Radni zarzucają prezesowi, że nie zamknął basenu, gdy sanepid zakazał kąpieli i w ten sposób naraził zdrowie i życie mieszkańców. Chodzi o sprawę, jaką bada prokuratura. Doniesienie złożyli rodzice dziecka, które zapadło na sepsę, a łączone jest to z pobytem na basenie. 21 oraz 23 lipca sanepid wykrył tam bakterie Escherichia coli oraz Pseudomonas aeruginosa. Tymczasem baseny zamknięto dopiero 24 lipca.

  Prezes Grzegorz Szmyt twierdzi, że żadnych bakterii nie było i że ma na potwierdzenie stosowne wyniki badań, a o odpowiedzialności zdecyduje postępowanie prokuratorskie. Prezydent Piotr Niedźwiecki przebywa na urlopie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo