Widzew bardzo dobrze walczył w dwóch turniejach bokserskich [ZDJĘCIA]

Sekcja bokserska Widzewa Łódź na zaproszenie klubu Prosna Kalisz pojechała na XXIII Turniej bokserski im. Tadeusza Grzelaka w Kaliszu.
Widzewiacy stoczyli łącznie 7 pojedynków, z czego 3 wygrali i 4 przegrali. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Rostysław Nadolski, uczeń Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Edukacja i sport" z ulicy Brzozowej 5 i ul. Jarosławskiej 29, gdzie pod barwami Widzewa Łódź stoczył mocny pojedynek w wadze 75 kg w Kamilem Ozimkiem z KKS Kalisz przegrywając na punkty.

Widzewiacy wystąpili także w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Włókiennika Łódź.
W hali Anilany naprzeciwko stadionu Widzewa widzewiacy zdobyli 2 złote i 4 srebrne medale i drużynowo zajęli 3 miejsce.

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Rostyslaw Nadolski wadze 69 kg wygrał jednogłośnie na punkty z Patrykiem Nowakiem z RKS Łódź. I zdobył złoty medal.

Również złoty medal po dwóch wygranych walkach zdobył Dmytro Dobrowolski waga 56 kg.
Pierwszą walkę wygrał z gospodarzem turnieju Hubertem Stańczakiem i awansował do finału turnieju, gdzie również pokonał na punkty zawodnika Włókiennika Łódź Michała Kaczmarka. Zaś srebrne medale zdobyło jeszcze 4 zawodników Widzewa łódź.
1. Iwan Kataman waga 46 kg przegrał finał z Pawłem Sadowskim z Szamotuły Boxing Team.
2. Maksymilian Szwed 62 kg przegrał finał z Mukhin Kiril (Boks Polonia Świdnica)
3. Justyna Paradowska waga 69 przegrała finał z zawodniczką z Opoczna Karoliną Pokusą.
4. Klaudia Maczuba waga 75 kg przegrała walkę finałową z Natalią Żybura z Obry Zbąszyń.

Przypomnijmy, iż zawodniczki i zawodnicy Widzewa Łódź pod okiem trenera Bogdana Szuby trenują i uczą się w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego "Edukacja i sport" ul. Brzozowej 5 i Jarosławskiej 29.