Widzew - FK Ekranas 1:1 [ZDJĘCIA]

Bogusław Kukuć, mar
Widzew - FK Ekranas 1:1
Widzew - FK Ekranas 1:1 Krzysztof Szymczak
Widzew zremisował sparingowy mecz z mistrzem Litwy, FK Ekranas 1:1 (0:1). Mecz odbył się w środę na stadionie przy al. Piłsudskiego bez udziału publiczności.

Goście okazali się zgranym, wymagającym rywalem, mającym w składzie kilku piłkarzy spoza Litwy. Jednemu z nich dopisało szczęście. W 31. min Umech Uchenna ograł Piotra Grzelczaka i strzelił spoza pola karnego. Piłka odbita od głowy Jarosława Bieniuka zatoczyła łuk i przelobowała zaskoczonego Macieja Mielcarza.

Po przerwie łodzianie przejęli inicjatywę. W 52. min po rogu groźna główkował Bieniuk, ale wyrównanie padło dziewięć minut później. Strzał Piotra Grzelczaka w górny róg był nie do obrony. W 64. min Grzelczak był bliski zdobycia bramki z blisko 30 metrów. Minimalnie niecelne było uderzenie Dudu z wolnego w 78. min

Bramki: Piotr Grzelczak 61 - Umeh Uchenna 31.

Widzew: Mielcarz - Budka, Bieniuk (77 Dybiec), Abbes, Dudu - Ostrowski (85 Damian Ceglarz), Okachi (46 Serwaciński), Pinheiro, Alves (46 Oziębała), Grzelczak - Mariusz Stępiński (46 Rybicki). Trener: Radosław Mroczkowski

FK Ekranas: Kauneckas - Joksas, Gleveckas (73 Moroz), Dedura, Samusiovas (16 Tomkevicius) - Umeh (83 Alonzao Mauro), Savenas, Radavicius, Andjelko-vic (60 Vertelis) - Fofana (45 Markevi-cius), Kucys. Trener: Valdas Urbonas