Widzew - Lech. Na Widzewie gratulacje z okazji awansu Napoli do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Paweł Zieliński podczas prezentacji Widzewa przed sezonem
Piłka nożna. W środę wieczorem rozegrano ostatnie mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Awans do ćwierćfinału wywalczyły Napoli i Real Madryt, które obroniły przewagi z pierwszych spotkań. Gola w barwach włoskiego klubu strzelił Piotr Zieliński. To brat piłkarza Widzewa Pawła Zielińskiego, nic dziwnego, że na czwartkowym treningu widzewiak otrzymał wiele gratulacji od swych kolegów.
Paweł i Piotr Zielińscy podczas rodzinnej uroczystości. Zdjęcia pochodzą z instagrama Pawła Zielińskiego: https://www.instagram.com/zielak_23/

Napoli wygrało 3:0 (Victor Osimhen 45, 53, Piotr Zieliński 64-k). Piotr Zieliński swoją czwartą bramkę w obecnym sezonie LM zdobył w 64. minucie z rzutu karnego, który sam wywalczył. 28-letni pomocnik reprezentacji Polski w ma też już 20 kluczowych podań w tym sezonie w Europie i prowadzi w tym zestawieniu.

Także w Madrycie nie było większych emocji. Po zwycięstwie 5:2 w Liverpoolu broniący trofeum Real wygrał 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 78. minucie Francuz Karim Benzema. Był to jego 89. gol w LM. W klasyfikacji wszech czasów jest czwarty, o dwa trafienia za Robertem Lewandowskim, który już w tym sezonie w europejskich pucharach nie wystąpi. Więcej goli w LM mają tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 140 i Argentyńczyk Lionel Messi - 129.
W kolejnej fazie zobaczymy: Napoli, Real, Bayern, Chelsea, Milan, Inter, Benfikę i Manchester City. Losowanie ćwierćfinałów i półfinałów odbędzie się w piątek. Finał zaplanowano na 10 czerwca w Stambule.