Widzew Łódź - Raków 0:1. Widzew w dziesiątkę nie dał rady. Ostra krytyka sędziego

dk
Negatywną rolę w meczu Widzew Łódź - Raków Częstochowa odegrał sędzia. Już w 15 minucie z boiska został usunięty Marek Hanousek. Później też decyzje były kontrowersyjne. Kibice po ostatnim gwizdku tego pana, skierowali doń ostre słowa krytyki. Zapraszamy na relację na żywo.

Widzew Raków na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
RAKÓW1

Koniec meczu
90+5 min. Piłkarze Rakowa kładą się na murawie, niby zmęczeni, niby faulowani, ale chodzi im tylko o kradzież czasu
90+4 min. Faulowany Rondić
90+3 min. Kovacević znów opóźnia rozpoczęcie gry. Raków boi się grać z Widzewem
90+2 min. Diliberto nie trafił dokładnie i strzał był niecelny
90+1 min. Bramkarz Rakowa kradnie czas, tak mistrz z przewagą jednego zawodnika gra z Widzewem
90 min. Gikiewicz ukarany żółtą kartką
89 min. Milos zastępuje Szotę
88 min. Gikiewicz w sytuacji sam na sam broni po strzale Zwolińskiego
87 min. Kovacević uratował Raków przed utratą gola po strzale Diliberto
85 min. Zmiana w Rakowie: Drachal za Otieno
84 min. Diliberto i Rondić weszli na boisko za Sancheza i Alvareza
81 min. GOL DLA RAKOWA. Szota wybił piłkę, która pada pod nogi Kochergina, nastąpiło uderzenie z około 25 metrów i tak goście strzelili gola
80 min. Znów róg dla Rakowa
79 min. Szkoda, że Pawłowski nie zdecydował się na strzał
79 min. Róg dla Widzewa. Kibice biją brawo.
78 min. Szota ograny przez Carlosa, na szczęście nic z tego nie wyszło
77 min. Pojedynek biegowy wygrał Racovitan
76 min. Zmiana w Rakowie: za Berggrena Zwoliński
76 min. Spiker podał liczbę widzów: 17.553
75 min. Zmiana w Widzewie: za Ciganiksa wchodzi Nunes
74 min. Róg dla Rakowa. Przewaga gości w posiadaniu piłki - 69 do 31
72 min. Berggren faulował Jordiego i obejrzał żółtą kartkę
71 min. Kolejny róg dla Rakowa, łodzianie wyjaśnili sytuację
69 min. Kochergin strzelił ponad poprzeczką bramki Widzewa
69 min. Ciganiks strzelał, ale bez powodzenia
67 min. Zmiana w Rakowie: Nowak za Yeboaha
67 min. Po rogu strzelał głową Da Silva, ale nie trafił
66 min. Sanchez był blisko strzelenia gola. Hiszpan minął dwóch rywali, Kovacević kapitalnie obronił
64 min. Znów róg dla Rakowa i jeszcze jeden. Alvarez wybił na uwolnienie
63 min. Cały stadion gwiżdże, gdy atakują piłkarze Rakowa
61 min. Gikiewicz wybronił piłkę po strzale Crnaca
58 min. Alvarez fauluje i ogląda żółtą kartkę
55 min. Raków Częstochowa osiąga przewagę. Oby nie było w Widzewie obrony Częstochowy
53 min. Da Silva skutecznie interweniuje. Róg dla Rakowa. Nieudany strzał Carlosa
51 min. Fatalny strzał Berggrena
50 min. Hej Widzew gol - trwa koncert na trybunach
48 min. Róg dla Rakowa. Ibiza wybija piłkę
46 min. Druga połowa ze zmianą w Widzewie: Kun za Klimka. I zmianą w Rakowie: Lederman za Papanikolaou
Koniec pierwszej połowy
45+3 min. Da Silva ukarany żółtą kartką. Kibice skandują: Sędzia c... Słabo to wygląda
45+2 min. Rzut rożny dla Widzewa, zbyt wysokie dośrodkowanie
45+1 min. Gubi się arbiter tego meczu, żółtą kartkę ogląda Papanikolaou
44 min. Yeboah trafia do siatki, ale sędzia pokazuje, że wcześniej faulował piłkarz Rakowa
44 min. Jean Carlos poleciała wysoko nad poprzeczką bramki Widzewa
41 min. Kolejna kapitalna interwencja Gikiewicza
40 min. Strzał Jeana Carlosa obronił Gikiewicz
40 min. Szota wybił piłkę na rzut rożny
36 min. Sanchez stracił piłkę podczas dobrze zapowiadającej się akcji
35 min. Znów mieliśmy furę szczęścia, Berggren nie trafił do bramki Widzewa
32 min. Crnac nie trafił do pustej bramki Widzewa. Minął Gikiewicza na 25 metrze, ale zabrakło celności
31 min. Klimek wyszedł z kontrą, dograł do Sancheza trochę niedokładnie
30 min. Teraz kibice krzyczą: Tylko Widzew! RTS!
29 min. Kibice pokazują, że są z drużyną. Skandują: "Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego".
21 min. Gikiewicz obronił strzał Yeboaha w sytuacji sam na sam. Uratował Widzew przed stratą bramki
20 min. Crnac ukarany żółtą kartką
18 min. Widzew nadal atakuje, wywalczył róg, ale sędzia dopatrzył się, że faulował Pawłowski
15 min. Czerwona kartka dla Hanouska. Faulował brutalnie Berggrena. Sędzia podjął taką decyzję po analizie systemu VAR
14 min. Kontra Widzewa zepsuta przez Klimka
11 min. Pawłowski nie zamknął akcji Ciganiksa
6 min. Da Silva strzelił głową, ale nie trafił czysto głową i nie było gola
5 min. Sanchez wywalczył pierwszy rzut rożny
4 min. Wolny dla Rakowa. Nie było zagrożenia dla bramki Gikiewicza
2 min. Widzew na czerwono, Raków na biało
1 min. Początek meczu. Gramy! Kto wygra mecz? Widzew - odpowiadają kibice na stadionie

Godz. 19.58: Na stadionie Widzewa wybrzmiał hymn klubu - słynny Taniec Eleny Michała Lorenca. Piłkarze już gotowi do gry.

Godz. 19.57: Spiker Marcin Tarociński zaprezentował kibicom zgromadzonym na stadionie Widzewa składy drużyn. Na trybunach Serca Łodzi oczywiście komplet widzów. Atmosfera jest kapitalna.

Godz. 19.55: To będzie pierwszy mecz po ustanowieniu rekordu Polski pod względem frekwencji na meczu ligowym. Kibice na trybunach stadionu Widzewa będą rozmawiać co też dokonali na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Godz. 19.50: - Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest ten mecz dla kibiców, ale przecież nie tylko dla fanów, ale również dla nas. Cech wolicjonalnych na pewno nie będzie można pominąć mówiąc finalnie o wyniku, ale to będzie tylko część rzeczy, które wpłyną na rezultat. Drugim elementem jest już sama gra i to jaki będziemy mieć plan na ten mecz i jak go będziemy realizować. Mam nadzieję, że tak, aby zwyciężyć -mówił trener mistrzów Polski Dawid Szwarga.

Godz. 19.45: - Piłkarze chcą wygrywać jeszcze więcej. Nie czują, że ósme miejsce jest w porządku i nawet gdy spadniemy nieco w dół, to nic się nie stanie, tylko zastanawiają się, ile brakuje do kolejnej lokaty. Chcemy iść do przodu małymi krokami i jeść malutką łyżeczką do momentu, aż będziemy syci. Do uczucia sytości nam jednak bardzo daleko - stwierdził trener Widzewa Daniel Myśliwiec.

Godz. 19.40: Na meczu Widzewa z Rakowem nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak będzie obsługiwał VAR. Razem z Bartoszem Heinigiem. W roli głównego arbitra biegającego z gwizdkiem wystąpi Paweł Raczkowski. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Marcin Lisowski, natomiast sędzią technicznym będzie Mateusz Jenda. Paweł Raczkowski z Widzewem w aktualnych rozgrywkach spotkał się już trzykrotnie - za każdym razem na wyjeździe. Mowa o starciach z Piastem (2:3), Puszczą (0:1) i Cracovią (2:2). W meczach z Piastem i Puszczą dyktował karne przeciwko Widzewowi. Obie jedenastki decydowały o porażkach łodzian.

Godz. 19.30: O dziwo, bukmacherzy więcej szans na zwycięstwo dają Rakowowi. Kurs na wygraną obrońców tytułu mistrza Polski wynosi 2.17, a na wygraną Widzewa 3.35. Kurs na remis - 3.50.

Godz. 19.25: Jeśli dziś Widzew wygra, zbliży się do siódmego w tabeli Rakowa na odległość 1 punktu. Za zajęcie ósmego miejsca na koniec sezonu Ekstraklasa płaci 2.856.140,35, a za zajęcie siódmego miejsca - ponad ćwierć miliona więcej - 3.115.789,47. Jest zatem o co walczyć.

Godz. 19.15: W składzie Rakowa trener Dawid Szwarga dokonał trzech zmian w porównaniu do poprzedniego meczu z Górnikiem (0:1). Kuciaka w bramce zastąpił Kovacević, Otieno zagra za Rodina, a Berggren - za Ledermana.

Godz. 19.10: W Widzewie trener Daniel Myśliwiec dokonał tylko jednej zmiany w składzie w porównaniu z meczem w Chorzowie z Ruchem. Za Nunesa gra Ciganiks.

Godz. 19.06: Skład Rakowa bez Polaka! Oto zestawienie: V. Kovacević - Tudor, Racovitan, Svarnas, Otieno, Papanikolaou, Berggren, Jean Carlos, Yeboah, Kochergin, Crnac. Rezerwowi: Kuciak, Lederman, Zwoliński, Kovacević, Myszor, Drachal, Barath, Nowak, Rodin.

Godz. 19.03: Widzew zagra w składzie: Gikiewicz - Szota, Żyro, Ibiza, Da Silva, Ciganiks, Alvarez, Hanousek, Pawłowski, Klimek, Jordi Sanchez. Rezerwowi: Krajcirik, Milos, Tkacz, Kun, Zieliński. Diliberto, Cybulski, Nunes, Rondić.

Godz. 18:30 - W sobotę na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi Widzew, w ramach 30. kolejki rozgrywek ekstraklasy, podejmie Raków Częstochowa. Początek spotkania o godz. 20. Zapraszamy na relację na żywo...

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?