Widzew przegrał na pożegnanie z Turcją. Kibice boją się o Widzew

Radość piłkarzy Slovana, smutek widzewiaków po drugim golu
Radość piłkarzy Slovana, smutek widzewiaków po drugim golu Fot. Widzew TV /screen
W swoim ostatnim zimowym sprawdzianie przed wiosenną rundą PKO BP Ekstraklasy drużyna Widzewa Łódź przegrała 0:2 ze Slovanem Liberec. Mecz rozegrano w tureckiej Antalyi, a można było obserwować transmisję przeprowadzoną przez Widzew TV.

Kibice mogli obejrzeć mecz, a później występ Widzewa skomentowali na Facebooku:

• Jarosław Jaro Nowak: Szybka weryfikacja , nie trzeba było długo czekać , tak że do końca będziemy drzeć o pozostanie , na nic innego się nie zapowiada z takimi napadziorami
  • Dulka Dąbczak: Kubeł zimnej wody. Oby ich to ocuciło...
  • Krzysiek Matejewicz: Już maruderzy , lamenciarze i defetysci się odpalili
  • Michał Nowakowski: Ciężko będzie się utrzymać. Nic nie gramy, wzmocnień nie ma. Czarno to widzę
  • Tomasz Kniecicki: Mecz kontrolny ale słabo nawet bardzo słabo
  • Bogdan Szewczyk: Powiem, że spodziewałem się trochę więcej płynności w grze i bardziej przemyślanych rozwiązań w ataku. Niestety widoczny był brak dynamiki i poza kilkoma fajnymi akcjami, totalny chaos. Nie ma co się załamywać. Może takie ochłodzenie głów jest dobre na tym etapie

Łodzianie swój ostatni zimowy sprawdzian rozpoczęli z kilkoma zmianami w składzie w porównaniu od poprzedniego meczu ze słowackim Trencinem. Od 1. minuty w bramce stanął Jan Krzywański, a w polu zagrali Andrejs Ciganiks, Fabio Nunes oraz Imad Rondić.
W pierwszej części meczu najjaśniejszą postacią Widzewa był Jan Krzywański, który ratował Widzew przed stratą bramki.
Na przerwę obie drużyny zeszły z zerowym kontem strzelonych goli. Drugą część meczu Widzew i Slovan rozpoczęły dokonując po dwie zmiany w swoich składach. W jedenastce łodzian Jordi Sanchez zastąpił Rondicia, a za Klimka wszedł Dawid Tkacz.
W 53. minucie Bartłomiej Pawłowski zagrał do Dawida Tkacza, ten podał do środka pola karnego Slovana, ale Jordi źle przyjął piłkę. Minutę później rywale byli dokładniejsi. Lucas Penner dośrodkował z prawej strony, jeden z jego kolegów przedłużył podanie głową, a akcję zamknął skutecznie Ghali, uderzając mocno pod poprzeczkę - informuje widzew.com.
Po godzinie gry trener Daniel Myśliwiec zdecydował się na dwie kolejne zmiany w drużynie. Luis da Silva zmienił Ciganiksa, a Ernest Terpiłowski zajął miejsce Nunesa. Dwie minuty później (64) dla odmiany prowadzący drużynę Slovana Lubos Kozel dokonał trzech zmian. Potem na boisku pojawił się Paweł Kwiatkowski za Ibizę.

W 68. minucie padły dwa gole, ale tylko jeden był prawidłowy. Najpierw Jordi trafił do bramki Slovana, jednak Hiszpan był na spalonym. W odpowiedzi akcja rywali i uderzenie Iwana Warfołomiejewa z dystansu, zza pola karnego. Piłka przeszła przez gąszcz nóg i po długim rogu wpadła do bramki Widzewa. Jan Krzywański zbyt późno interweniował.

Na niespełna ostatnie 20 minut gry na boisko weszło czterech kolejnych zawodników łodzian, w tym debiutujący w barwach RTS-u Francuz Noah Diliberto. Wkrótce po tych kadrowych roszadach doszło do kontrowersyjnych sytuacji pod bramką Slovana. Po zagraniu Jordiego strzelał Tkacz, a jeden z rywali wybił piłkę z linii bramkowej. Widzewiacy sygnalizowali, że zrobił to ręką.
Łodzianie mieli z tego rzut rożny po którym z bliska strzelał Jordi, ale znowu rywale zablokowali piłkę zmierzającą do bramki. Po tej sytuacji Czesi szybko wyszli z kontrą zakończoną mocnym strzałem i piłka po ręce Krzywańskiego trafiła w poprzeczkę.
W czwartek widzewiacy odbędą ostatni trening w Turcji i udadzą się w podróż powrotną do Polski, gdzie po weekendzie rozpoczną ostatni mikrocykl przygotowań przed startem rundy wiosennej i meczem z Jagiellonią Białystok w Łodzi.
Widzew w sparingach uzyskał wyniki: 2:2 z Radomiakiem 5:1 z Wartą Poznań, 2:2 z AS Trencin, 0:2 ze Slovanem.
Widzew Łódź – Slovan Liberec 0:2 (0:0)
0:1 - Ahmad Ghali (54)
0:2 - Iwan Warfołomiejew (68)
Widzew: Jan Krzywański – Paweł Zieliński (81, Wiktor Preuss), Mateusz Żyro (71, Serafin Szota), Juan Ibiza (67, Paweł Kwiatkowski), Andrejs Ciganiks (62, Luis da Silva) – Fran Alvarez (71, Dominik Kun), Marek Hanousek (71, Ignacy Dawid), Bartłomiej Pawłowski (71, Noah Diliberto) – Fabio Nunes (62, Ernest Terpiłowski), Imad Rondić (46, Jordi Sanchez), Antoni Klimek (46, Dawid Tkacz, 81, Kamil Cybulski). Trener: Daniel Myśliwiec.