Widzew zwycięski. ŁKS - Legia, czyli czołg kontra saperka

Amanda Dowe zdobyła w Gdańsku 10 punktów dla Widzewa
Amanda Dowe zdobyła w Gdańsku 10 punktów dla Widzewa Krzysztof Szymczak
Ciekawe mecze rozegrały koszykarskie drużyny naszego regionu.

„Widzew teraz wygra” – tak zatytułowaliśmy naszą relację z minionego meczu z Eneą Gorzów, zapowiadając kolejne spotkanie. Mieliśmy rację. Podopieczne Elmedina Omanicia rozbiły w Gdańsku Politechnikę, w czym wydatnie pomogła debiutująca w Widzewie Amerykanka Dominique Wilson. Zdobyła 14 punktów.

Łodzianki przystąpiły do gry mocno skoncentrowane. Prowadziły 7:2 i 12:4. Dwie ważne trójki rzuciły Klaudie – Perisa i Gertchen. Pierwsze dziesięć minut widzewianki wygrały wysoko 23:10. Później kontrolowały przebieg spotkania. Gospodynie w drugiej kwarcie zbliżyły się na osiem punktów (21:29), ale to tylko wywołało sportową złość widzewianek. Na przerwę schodziły z przewagą 13 punktów.

Koncertowa była gra naszych koszykarek w drugiej połowie. Po czterech minutach trzeciej kwarty łodzianki prowadziły 54:32 i było po meczu.

Teraz do Łodzi na mecz przyjdzie Wisła Kraków. Nie wymagajmy cudów od naszej drużyny, ale trzeba przyznać, że nasza drużyna jest dużo silniejsza.

Nadal nie wiedzie się koszykarkom Basketu Aleksandrów. Poniosły szóstą porażkę w szóstym meczu sezonu.
Wysokiej porażki doznały też dziewczęta z Grot Tomiq Pabianice, ale walczyły z głównym kandydatem do awansu do ekstraklasy AZS Kraków.

Basket Liga Kobiet:
Politechnika Gdańska – Widzew Łódź 50:82 (10:23, 16:16, 16:25, 8:18)
Widzew: Klaudia Perisa 17, Aleksandra Pawlak 15, Dominique Wilson 14, Amanda Dowe 10, Klaudia Gertchen 7, Julia Drop 7, Elżbieta Paździerska 6, Katarina Vucković 4, Anna Kudelska 2, Amina Marković. Trener: Elmedin Omanić.

Inne mecze: Ostrovia Ostrów - Ślęza Wrocław 47:80, Pszczółka AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 61:66, Arka Gdynia - CCC Polkowice 68:75, MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 68:88, Enea Gorzów Wielkopolski - Wisła Kraków.
Pierwsza liga kobiet, grupa A:
Mon-Pol Płock – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 73:56 (20:15, 14:10, 28:19, 11:12)
Basket: Martyna Leszczyńska 15, Natalia Łopińska 13, Pola Kaźmierczak 13, Martyna Janusz 7, Justyna Samulak 6, Klaudia Kozłowska 2, Jessica Solakm Katarzyna Szpera, Klaudia Dudek, Patrycja Krzyszczak. Trenerzy: Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński.
Inne mecze: Polonia Warszawa - SMS II Łomianki 72:48, AZS Uniwersytet Warszawski - AZS Uniwersytet Gdański 69:74, Politechnika Gdańska II - SMS Łomianki, KKS Olsztyn - Arka II Gdynia.
11.Basket Aleksandrów60-6-237
17.11: UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – KKS Olsztyn (17).
Pierwsza liga kobiet, grupa B:
AZSKraków – Grot Tomiq Pabianice 81:41 (19:9, 21:14, 24:14, 17:4)
Grot TomiQ: Magdalena Grzelak 17, Natalia Danych 10, Joanna Szałecka 6, Michalina Michalak 4, Katarzyna Szymańska 2, Kamila Cicha 2, Weronika Dolewa, Katarzyna Pęcina, Martyna Boniecka, Kinga Sierakowska, Dominika Szczygieł, Patrycja Kirsz. Trener: Sylwia Wlaźlak.
Inne mecze: MUKS Poznań - Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. 97:59, Olimpia Wodzisław Śląski - Karkonosze Jelenia Góra 81:62, Enea AZS II Poznań - Tęcza Leszno 76:77, Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.
11.Karkonosze Jelenia Góra60-6-197
17.11: Grot Tomiq Pabianice – MUKS Poznań (18).

Kibice Legii, którzy oglądali mecz w Łodzi ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata - Akademia Koszykówki Legii warszawa, stosując wojskową terminologię tak podsumowali grę: „Różnica klas. Z saperką rzuciliśmy się na czołg”. Podopieczni trenera Piotra Zycha wygrali zdecydowanie

Z wiceliderem ważny mecz wygrał Syntex Księżak Łowicz. Przeważał w każdej kwarcie.
Pierwsza liga mężczyzn
Syntex Księżak Łowicz – Polonia Leszno 97:80 (24:18, 27:24, 19:16, 27:22)
Księżak: Jan Grzeliński 25, Marcin Salamonik 17, Arkadiusz Kobus 17, Mikołaj Motel 15, Michał Świderski 11, Mikołaj Stopierzyński 6, Łukasz Ratajczak 4, Mateusz Gładki 2, Daniel Nieporęcki. Trener: Mikołaj Czaja.
Inne mecze: Basket Poznań - Śląsk Wrocław 70:79, AZS AGH Kraków - SKK Siedlce 94:72, Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 73:65, ZB Pruszków - Kotwica Kołobrzeg, Enea Astoria Bydgoszcz - WKK Wrocław, Czarni Słupsk - Sokół Łańcut.
16.Kotwica Kołobrzeg91-7-61
17.11: Syntex Księżak Łowicz - AZS AGH Kraków (17.30), Polfarmex Kutno –Czarni Słupsk (17.30).
Druga liga mężczyzn
ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 78:60 (24:20, 23:16, 18:6, 13:18)
ŁKS: Bartłomiej Bartoszewicz 21, Kacper Dominiak 11, Filip Tonkiel 11, Bartłomiej Dróżdż 9, Patryk Wal 6, Arkadiusz Świt 5, Jacek Gwardecki 5, Szymon Rosik 4, Maciej Kochaniak 4, Marcin Kuczmera 2, Piotr Rajch, Hubert Lewandowski. Trener: Piotr Zych.
Inne mecze: Sokół Ostrów Mazowiecka - Siarka Tarnobrzeg 72:80, Dziki Warszawa - Stal Stalowa Wola 90:81, GLKS Nadarzyn - Start II Lublin 92:43, Rosa-Sport Radom - Hutnik Warszawa 95:87, KK Warszawa - Tur Bielsk Podlaski, Żubry Białystok - AZS UMCS Lublin.
1.Rosa Sport Radom136-3+16
2.Żubry Białystok126-0+117
3.ŁKS AZS UŁSG124-4+16