Widzewiacy, tak jak klub, są niezniszczalni. W meczu z liderem duże wyzwanie

Przy piłce Mateusz Żyro
Przy piłce Mateusz Żyro Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. Piłkarze Widzewa przygotowują się do meczu siódmej kolejki PKOEkstraklasy.

Przeciwnikiem łodzian będzie w sobotę o godz. 20 lider tabeli – Wisła Płock.
Trzech piłkarzy Widzewa ani na minutę nie opuściło boiska w poprzednich sześciu kolejkach. Widzewiacy są niezniszczali. Oto wykaz, ile minut zaliczyli piłkarze Widzewa:
11. Juliusz Letniowski 316
Ta jedenastka grała najczęściej. Trener Janusz Niedźwiedź rotuje składem i szuka optymalnego ustawienia. Tylko w pierwszym i drugim meczu (z Pogonią i Jagiellonią trener zdecydował się na wystawienie tej samej wyjściowej jedenastki). Wtrzecim meczu z Lechią szansę dostał Paweł Zieliński, w czwartym ze Śląskiem trener zaufał starnieri – Julianowi Shehu i Jordiemu Sanchezowi. W meczu z Wartą zaskoczył wystawieniem Jakuba Sypka i Martina Kreuzrieglera. Dwie zmiany wymuszone są kontuzjami Marka Hanouska i Ernesta Terpiłowskiego. Zpowodu urazu boisko w Grodzisku opuścił też Jordi Sanchez. Czy wykuruje się na mecz z Wisłą Płock?
Mecz z liderem będzie dużym wyzwaniem dla piłkarzy Widzewa. Wisła Płock, niedoceniana drużyna, jeszcze w tym sezonie nie przegrała, a Widzew jeszcze w tym sezonie nie wygrał przed własną publicznością: przegrał z Lechią 2:3 i Legią 1:2. Ostatnie zwycięstwo w Łodzi w ekstraklasie miało miejsce 28 maja 2014 roku. Widzew wygrał wtedy z Piastem. Jakub Sypek miał wtedy trzynaście lat. ą

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?