Widzewianki postraszyły faworyta. Walczyły do końca, ale nie dały rady. Porażka Pabianic

Koszykarki AZS Umed Widzew przegrały w meczu na szczycie pierwszej ligi z MUKS Poznań. Porażki w meczu z Koroną Kraków doznały też koszykarki Grot TomiQ Pabianice.

To były dwa mecze na szczycie pierwszej ligi. Grały drużyny pierwszej czwórki. O porażce łodzianek zadecydowała pierwsza połowa meczu, przegrana 21:39. Widzewianki w swoim stylu goniły rywala w trzeciej kwarcie, grały dużo lepiej, wygrały tę fazę meczu zdecydowanie, ale nie dały rady utrzymać tempa gry w czwartej kwarcie.
Na słowa uznania zasłużyły też pabianiczanki, które stoczyły równorzędny pojedynek z Koroną Kraków. Była to pierwsza porażka drużyny trener Sylwii Wlaźlak.
Nie udało się także wygrać meczu grającej w grupie A drużynie UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

AZS Umed Widzew - MUKS Poznań 47:67 (10:19, 11:20, 20:8, 6:20)

AZS Umed Widzew: Natalia Gzinka 15, Wiktoria Stępień 15, Wiktoria Rzeźnik 8, Anna Kudelska 6, Dominika Szczygieł 2, Wiktoria Ozga 2, Jagoda Bandoch 0, Julia Stuleblak 0, Eliza Miaśkiewicz 0, Magda Rapucha 0. Trener: Piotr Niewiadomski.

Korona Kraków - Grot TomiQ Pabianice 55:42 (12:8, 15:13, 14:11, 14:10)

Grot TomiQ: Aleksandra Dziwińska 13, Magdalena Grzelak 11, Ewelina Gala 9, Natalia Danych 7, Aleksandra Lorenz 2, Martyna Boniecka 0, Patrycja Kirsz 0. Trener: Sylwia Wlaźlak.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Uniwersytet Warszawski 44:69 (16:22, 12:17, 14:13, 2:17)

UKS Basket: Alicja Jarząb 12, Emilia Bołbot 7, Natalia Donica 6, Aleksandra Rok 5, Pola Kaźmierczak 5, Karolina Dżochowska 4, Kinga Stasinowska 3, Nadia Makowska 2, Paulina Hnida 0, Klaudia Dudek 0, Kamila Nawrocka 0, Oliwia Trzymkowska 0. Trener: Dariusz Raczyński.