Wielki sukces Wiktorii Wróbel. Worek medali Wiktorii w mistrzostwach Polski

We Władysławowie-Cetniewie rozegrano międzynarodowe mistrzostwa Polski (WTT Youth Contender) juniorów w tenisie stołowym.

W finale turnieju Tajpejka Cheng Pu-Syuan pokonała naszą Wiktorię Wróbel 3:1. Warto zaznaczyć, że w pierwszej dziesiątce znalazło się dziewięć Azjatek. W grupie Wiktoria pokonała Koreankę Kim Seongjin 3:2 oraz zawodniczkę z Azerbejdżanu Arzu Aslanova 3:0. W turnieju głównym Wróbel pokonała Litwinkę Lukrecija Juchnaite 3:0, Rumunkę Bianca Mei Rosu (numer 1 w Europie w kategorii kadetek) 3:1, Tajpejkę Yeh Yi-Tian 3:0, a w pólfinale Koreankę Choi Yeseo 3:0. Drugie miejsce w tak silnie obsadzonych zawodach to jeden z największych sukcesów naszej zawodniczki. Ogromne gratulacje.

Worek medali Wiktorii w mistrzostwach Polski

Gliwice były gospodarzem mistrzostw kraju juniorów w tenisie stołowym. Nasza zawodniczka zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal. Wiktoria Wróbel wygrała zawody drużynowe (jako MRKS Gdańsk) oraz turniej gier podwójnych z Iloną Sztwiertnią (SKTS Sochaczew) i gier mieszanych z Dawidem Michną (Energa KTS Toruń). Srebrny medal wywalczyła w grze pojedynczej ulegając w finale Zuzannie Wielgos (Politechnika Rzeszów).