Wojownicy z ŁKS zdobyli medale na mistrzostwach Polski w kickboxingu

Srebro i brąz zdobyli reprezentanci ŁKS, podopieczni trenera Grzegorza Golińskiego podczas mistrzostw Polski kadetów w kickboxingu. Rozgrywane w pięknej scenerii bałtowskiego JuraParku mistrzostwa w formule Light Contact i Pointfighting przyciągnęły na start blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Ełkaesiackie barwy reprezentowali: Weronika Śmigielska (kadetka starsza -55kg), Olivier Hojeński (kadet starszy -69kg), Alan Głyda (kadet starszy -57kg), Patryk Sławiński i Michał Magin (kadeci starsi -47kg), oraz Adam Gała (kadet starszy -42kg).
- Nasi kickbokserzy startowali w formule Light Contact - opowiada trener Grzegorz Goliński. - Do Łodzi wracamy z dwoma medalami i workiem doświadczenia.

Olivier Hojeński (kadet starszy -69kg) po trzech znakomitych walkach – w ćwierćfinale przed czasem pokonał Rafała Spodara (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki), w półfinale nie dał szans Maksymilianowi Piechnikowi (Klub Sportowy Mistral Wojkowice), zaś w finale wskutek niezrozumiałych ostrzeżeń uległ Bartoszowi Szwejkowi (Klub Sportowy AZS AWF WARSZAWA) - zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.
- Wygrałeś ten finał i dla nas jesteś mistrzem - ocenia trener Grzegorz Goliński.

Weronika Śmigielska (kadetka starsza -55kg) też zaprezentowała się w trzech walkach. W drodze po medal zwyciężyła w znakomitym stylu reprezentantki Beskidu Dragon Bielsko Biała i Polonii Leszno – Maję Sowę. W półfinale wyszły turniejowe trudy i lepsza okazała się Wiktoria Łokietek (SKF Boksing Zielona Góra). Weronika Śmigielska zdobyła brązowy medal.

Alan Głyda po efektownym zwycięstwie w eliminacjach nad Szymonem Sobocińskim (Gladius Ostróda), w walce o medal przegrał przez wskazanie 1:2 z Kacprem Jasińskim (Wołowski Klub Bokserski Champion, Wołów).
- Ocenę pozostawię dla siebie - dodał trener Grzegorz Goliński. - Bez medali wracają: Michał Magin, Adam Gała i Patryk Sławiński. Każdy walczył do końca i zostawił serducho na macie, a to najważniejsze! Bez względu na wyniki jestem z Was wszystkich bardzo dumny! Wielkie podziękowania zebrał Grzegorz Wrzesień i jego ekipa za zorganizowanie tej wspaniałej imprezy. Klasa światowa.