Wszystkie drużyny Budowlanych Łódź zdobyły medale. To był udany sezon

Michał Czerwiowski
Kończący się sezon 2019/2020 jest dla KS Budowlani bardzo udany, bo wszystkie nasze drużyny, które ukończyły rozgrywki zdobyły medale i jednocześnie wszystkie, które jeszcze grają mają szansę na miejsca na podium - informuje Michał Czerwiowski z KS Budowlani Łódź.

Pierwsi do walki o trofea Mistrzostw Polski przystąpią kadeci, którzy w Lublinie zmierzą się w 2-dniowym turnieju w odmianie 15-osobowej. W piątek rozegrają półfinał przeciwko gospodarzom – Budowlanym Lublin i od wyniku tego meczu zależy czy następnego dnia będą rywalizować o złoty czy brązowy medal. W drugim półfinale Orkan Sochaczew zmierzy się z Lechią Gdańsk.

W niedzielę w Sopocie rozgrywany będzie trzeci z czterech turniejów Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16 w Rugby 7, w którym wystartują aż dwie łódzkie drużyny. W eliminacjach zawodniczki Pagma-Bud Budowlani Łódź zmierzą się z lokalnymi rywalkami - Venol Atomówkami Łódź oraz nową drużyną w rozgrywkach – Amazonkami KS Budowlani Lublin. Przed turniejem Budowlane zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 2 punktów do liderek z Juveni Kraków. Atomówki są trzecie. Zawodniczki prowadzone przez trenerkę Patrycję Badowską stoją przed historyczną szansą zdobycie pierwszego w historii klubu medalu Mistrzostw Polski Kobiet. Wynik jest tym ważniejszy, że rozgrywki kobiet do lat 16, w olimpijskiej odmianie rugby weszły w 2020 roku do Systemu Sportu Młodzieżowego.

Tego samego dnia powalczą o medale juniorzy KS Budowlani Łódź, tym razem w odmianie 15-osobowej. Mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów odbędzie się na stadionie przy ulicy Górniczej 5 w niedzielę o godzinie 11:00. Walka o kolejność na podium rozegra się między trzema zespołami: KS Budowlani Łódź, Juvenią Kraków i Pogonią Siedlce.

Polski Związek Rugby opublikował klasyfikację końcową Turniejów Dzieci i Młodzieży. Wszystkie drużyny KS Budowlani Łódź, ujęte w klasyfikacji, zajęły miejsca na podium. Miniżacy, czyli chłopcy i dziewczynki do lat 10, okazali się bezkonkurencyjni w Polsce. W trakcie sezonu wygrali wszystkie turnieje w których startowali, nie przegrali w nich żadnego meczu i zasłużenie zajęli I miejsce. Żacy, czyli drużyna do lat 12, regularnie plasowali się na podium większości turniejów w których startowali co dało im 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Młodzicy, czyli zawodnicy do lat 14 i dziewczęta do lat 15, w całym sezonie przegrali tylko jeden mecz w odmianie 7-osobowej. Drużyny dziecięce w sezonie 2019/2020 prowadzili Zbigniew Jurzysta, Przemysław Pietrzak, Agnieszka Krawczyk, Michał Królikowski i Maciej Pabjańczyk - kończy swą informację Michał Czerwiowski.