Zbigniew Bródka jednak wróci z medalem!

Marek Kondraciuk
Zbigniew Bródka do domu wróci z medalem
Zbigniew Bródka do domu wróci z medalem MAXIM SHIPENKOV
Najlepszy polski panczenista, zdobywca Pucharu Świata na 1.500 m Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice był na mistrzostwach świata w Soczi szósty na swoim koronnym dystansie i piąty na 1.000 m, ale jednak stanął na podium.

W niedzielę wraz z Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim (obaj LKS Poroniec, a rezerwowym był Roland Cieślak z Pilicy Tomaszów) zdobył brązowy medal w wyścigu drużynowym.

Polacy uzyskali wynik 3.45,22 i przegrali z Koreą Południową o 0,62 s oraz z bezkonkurencyjnym tercetem z Holandii o 3,19. Cenne jest to, że Polacy uzyskali ten wynik praktycznie w samotnej walce z czasem, biegnąc z najsłabszym zespołem w stawce ośmiu drużyn Włochami, z którymi wygrali aż o 7,86 s.

Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański wyprzedzili m.in. drużyny takich potęg łyżwiarskich jak Rosja (4. miejsce, 1,37 s straty do Polaków) i Norwegia (5. miejsce, 3,46 s za naszą drużyną).

Znakomicie spisała się również nasza drużyna panczenistek. Sensacyjne brązowe medalistki olimpijskie z Vancouver 2010 i mistrzostw świata Heerenveen 2012 sięgnęły wczoraj po srebro, przegrywając tylko z Holenderkami. Brąz zdobyły Koreanki.