Neurologia w szpitalu w Bełchatowie pracuje normalnie

  Neurologia w szpitalu w Bełchatowie pracuje normalnie

  Maciej Wiśniewski

  Dziennik Łódzki

  Neurologia w szpitalu w Bełchatowie pracuje normalnie

  ©Polska Press/archiwum

  Pacjenci oddziału neurologii bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego im. Jana Pawła II nie będą przenoszeni na inne oddziały.
  Neurologia w szpitalu w Bełchatowie pracuje normalnie

  ©Polska Press/archiwum

  Neurologia pracuje normalnie, bo we wtorek, w ostatnim dniu swojej pracy lekarze dogadali się z dyrekcją w sprawie stawek godzinowych i nowych kontraktów. Oddział pracuje więc normalnie i – jak zapewnia dr Jacek Juryńczyk, ordynator neurologii – pacjenci nie będą musieli jeździć do innych szpitali.

  – Normalnie wykonujemy tromboliozy przy udarach mózgu, więc nie trzeba wozić pacjentów do Łodzi, a chorzy na stwardnienie rozsiane objęci programem lekowym mogą zgłaszać się na podanie leku zgodnie z wyznaczonym terminem – podkreśla ordynator.
  Lekarze przez dwa tygodnie zgodzili się pracować za dotychczasowe stawki, czyli 62 zł za godzinę. We wtorek dyrektor ogłosił nowy konkurs na świadczenie usług neurologicznych. Zakłada on maksymalną stawkę godzinową na poziomie 74 zł.


  W poniedziałek zanim doszło do oficjalnych negocjacji, lekarze spotkali się z pacjentami chorymi na stwardnienie rozsiane. Przyszło kilkadziesiąt osób. W szpitalu w Bełchatowie jest stwardnienie leczone jest nowoczesnymi lekami, które wielu pacjentom dają pozytywne skutki, z remisją choroby włącznie.

  – Leczę się już 15 lat, poznałam różne oddziały w różnych szpitalach i wiem, że takiego jak ten w Bełchatowie, ze świecą można szukać – mówi pani Anita, która w trakcie leczenia się na stwardnienie rozsiane urodziła dziecko. Zdaniem lekarzy, jest to dowodem, że program leczenia tej choroby wdrożony w Bełchatowie daje efekty.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem


  BELFER 2 STRESZCZENIE ODCINKÓW: BELFER 2 ODCINEK 2 STRESZCZENIE [BELFER 2 STRESZCZENIE ODCINKÓW]

  DIAGNOZA STRESZCZENIE. DIAGNOZA ODC. 9 STRESZCZENIE. DIAGNOZA STRESZCZENIE ODCINKÓW

  Piła: Dziedzictwo online Piła: Dziedzictwo cały film online Piła: Dziedzictwo za darmo gdzie oglądać

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo