Porady eksperta NFZ w redakcji "Dziennika Łódzkiego"

  Porady eksperta NFZ w redakcji "Dziennika Łódzkiego"

  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Porady eksperta NFZ w redakcji "Dziennika Łódzkiego"

  ©Pixabay.com

  Kto może leczyć się za darmo u lekarza pierwszego kontaktu oraz jak ubezpieczyć się „wstecznie”? Odpowie ekspert z NFZ w Łodzi.
  Porady eksperta NFZ w redakcji "Dziennika Łódzkiego"

  ©Pixabay.com

  Mieszkańcy zainteresowani zmianami zasad leczenia w podstawowej opiece zdrowotnej, a w tym także tzw. ubezpieczeniem wstecznym, mogą uzyskać darmową poradę telefoniczną.

  W piątek (10 lutego) ekspert z łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia będzie pełnić w naszej redakcji dyżur telefoniczny. Czytelnicy będą mogli zadzwonić i zapytać m.in. o ubezpieczenie zdrowotne, jego brak czy zasady wstecznego ubezpieczenia. Ekspert wyjaśni także, co zrobić, by skorzystać z abolicji. Na Państwa telefony specjalista z NFZ będzie czekał w godz. 11 - 13 pod numerem: 42 665 91 07.

  Przypomnijmy, że 12 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych z środków publicznych. Zmiany zakładają m.in., że z darmowej pomocy lekarza pierwszego kontaktu mogą skorzystać także osoby nieubezpieczone. Dotyczy to również nocnej i świątecznej opieki medycznej.

  Możliwość skorzystania z nowych przepisów dotyczy m.in. osób, które korzystając z leczenia spełniały przesłanki do bycia osobą ubezpieczoną (np. żona lub mąż osoby ubezpieczonej czy osoba ucząca się do 26. roku życia), ale nie zostali zgłoszeni do ubezpieczenia. Co zrobić, żeby nie zapłacić za uzyskane świadczenia albo jak ubezpieczyć się „wstecznie”? Opowie ekspert.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo