Warsztaty zdrowego snu w Łodzi

  Warsztaty zdrowego snu w Łodzi

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Warsztaty zdrowego snu w Łodzi
  W łódzkim hotelu Holiday Inn przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi w środę odbędą się warsztaty "Raz, dwa, trzy... Maluch śpi. O roli snu w rozwoju dziecka". Spotkanie jest bezpłatne.
  Warsztaty zdrowego snu w Łodzi
  Warsztaty są częścią ogólnopolskiej akcji społecznej, która ma zwiększyć wiedzę na temat zdrowego snu dzieci. Mogą wziąć w nich udział położne oraz rodzice.

  Warsztaty poprowadzi trzech specjalistów. Fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski podczas warsztatu „Tajemnice snu dziecka” opowie o zależności rytmu dziennego i biologicznego a jakości snu i czuwania, a także wprowadzi uczestników w najważniejsze aspekty fizjologiczne związane z tym tematem.

  Psycholożka, psychoterapeutka Marta Żysko-Pałuba podczas warsztatu „Psychologia snu” przedstawi problematykę wpływu zakłóceń i niedoborów sennego wypoczynku na rodzinę i dziecko. Ekspertka marki Johnson's, a jednocześnie redaktorka naczelna magazynu „W Czepku Urodzone” Agnieszka Machnio, zaprezentuje wyniki badań dotyczące trzech kroków do dobrej i przespanej nocy, opowie o sile nawyków i poda „receptę” na poradzenie sobie z sennymi problemami dziecka.

  Zobacz też:Co zdrowe dziecko jeść powinno?


  - Problemy ze snem u małych dzieci są powszechne - mówi psycholożka Marta Żysko-Pałuba. - Dotyczą zbyt częstego wybudzania się nocnego, przedłużającego usypiania, zbyt krótkich drzemek, nocnych wędrówek czy koszmarów. Niewyspany maluch jest rozdrażniony i niesforny. Trudniej mu nawiązywać kontakty z innymi. Jest mniej ciekawy świata na czym cierpi rozwój intelektu. Deficyt snu to nie tylko występowanie zakłóceń pamięci, koncentracji uwagi, ale także niższa odporność i gorszy wzrost ciała.

  Dodaje, że wśród opiekunów nieśpiących maluchów zwiększa się ryzyko wystąpienia depresji. Kolejną negatywną konsekwencja jest zaburzenie więzi rodzic - dziecko.

  Warsztaty odbędą się w środę (22 marca) i podzielone są na dwie części. Część skierowana do specjalistów z zakresu medycznej opieki nad dziećmi odbędzie się w godzinach przedpołudniowych (08.30-12.15), a sesja dla rodziców rozpocznie o g. 16.00 i potrwa do g. 19.45.

  Na spotkanie można zapisać się poprzez stronę internetową: http://johnsons.babyonline.pl/zapisy

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo