Znów rośnie szansa na derby Łodzi: ŁKS Commercecon - Grot Budowlani w I rundzie play-off. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Z liderem Tauron Ligi Chemikiem Police przyszło rywalizować w sobotę siatkarkom Grot Budowlanych Łódź.

Pierwszego seta wygrały policzanki do 17, ale drugi powinien paść łupem łodzianek. Podopieczne trenera Macieja Biernata prowadziły już 22:18, miały piłkę setową (24:23), ale rywalki wygrały trzy piłki z rzędu i seta do 24.

W trzeciej partii wróciła nadzieja na korzystny wynik łodzianek. Nasz zespół prowadził już 20:16, ale znów wizja wygranej paraliżowała łodzianki. Zrobiło się 21:20 i trener Maciej Biernat musiał wziąć czas. Niestety, nic to nie pomogło. Znów policzanki zdobyły trzy punkty z rzędu. Łodzianki potrafiły doprowadzić do remisu 23:23, ale zepsuta zagrywka Mackenzie May i zablokowany atak Marty Pol dały zwycięstwo drużynie Chemika.

Mackenzie May grała tylko w trzecim secie meczu, a Ana Bjelica, Kinga Różyńska i Ewelina Wilińska w pierwszym, natomiast Jelena Blagojević w ogóle nie pokazała się na parkiecie w decydującym secie tego spotkania.
MVP meczu została Natalia Mędrzyk. Mecz trwał tylko 87 minut.
Wynik meczu z Chemikiem nie miał wielkiego znaczenia, bo siatkarki Grot Budowlanych zapewne zajmą piąte miejsce w tabeli przed fazą play-off i znów pojawia się duża szansa na derby z ŁKS Commercecon w pierwszej rundzie.
ŁKS Commercecon zagra w niedzielę 25 lutego o godz. 16 w Sport Arenie w Łodzi z MKS Kalisz.
Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 0:3 (17:25, 24:26, 23:25)
Grot Budowlani: Andrea Mitrović 17, Kinga Różyńska 1, Ana Bjelica 1, Jelena Blagojević 7, Małgorzata Lisiak 6, Ewelina Wilińska, Justyna Łysiak (l) oraz Mackenzie May 4, Martyna Łazowska, Marta Pol 4, Weronika Sobiczewska 12. Trener: Maciej Biernat.