Zwycięstwo siatkarek ŁKS Commercecon. Gwiazda drużyny obudziła się w ostatnim secie. Zdjęcia

Siatkarki ŁKS Commercecon po przegranych derbach z Grot Budowlanymi szybko się pozbierały i wygrały w drugim meczu sezonu TauronLigi z Pałacem Bydgoszcz.

Pierwszego seta ŁKS Commercecon wygrał wyraźnie, ale w drugim męczył się niemiłosiernie. Dopiero kiedy w końcówce seta Valentinę Diouf (zaledwie 25 procent piłek w ataku zakończyła punktem) zastąpiła 19-letnia Anastazja Hryshchuk, gra łodzianek nabrała rumieńców.
Dopiero w trzecim secie Łódzkie Wiewióry grały tak, jak dawniej. Były chwalone przez komentatorów. Dobrze grały również Kamila Witkowska i Aleksandra Dudek. Ale wystarczył chwilowy przestój w grze, by od stanu 14:15 bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 18:15. Wróciła na boisko Valentina Diouf. Seta nie udało się uratować.

Na szczęście w czwartej partii łodzianki były zdecydowanie lepsze. Przebudziła się w końcu Valentina Diouf. Właśnie Włoszka zdobyła punkt mocnym atakiem na 20:12. Tak dużej przewagi łodzianki nie zmarnowały.
Prezes Hubert Hoffman, który oglądał mecz, mógł wreszcie odetchnąć z ulgą. Szkoda tylko, że niewielka grupa kibiców ŁKS oglądała ten mecz. Ale to dopiero początek rozgrywek.