MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs na asystenta prokuratora w Piotrkowie. Po raz kolejny nie było chętnych do pracy

Aleksandra Tyczyńska
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie znowu musiała unieważnić konkurs na stanowisko asystenta prokuratora
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie znowu musiała unieważnić konkurs na stanowisko asystenta prokuratora Dariusz Śmigielski/archiwum Dziennika Łódzkiego
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie ma dwa wolne etaty na stanowisko asystenta prokuratora. Mimo atrakcyjnych zarobków chętnych brak.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie po raz kolejny unieważniła konkurs na dwa wolne etaty asystenta prokuratora. Oferty z takimi zarobkami rzadko kiedy pojawiają się w Piotrkowie, ale też nieczęsto spotyka się tak wysoko postawioną poprzeczkę wymagań.

Asystent prokuratora może otrzymać wynagrodzenie w wysokości do 3.800 zł brutto. W dodatku ma dosyć rozległe kompetencje, począwszy od wykonywania w zastępstwie i z upoważnienia prokuratora czynności administracyjnych związanych ze śledztwami, nadzorowaniem czynności policyjnych po przesłuchania świadków.

Jak informuje Sławomir Mamrot, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, w 2014 r. zostały przeprowadzone dwa konkursy, w tym roku jeden na dwa wolne etaty asystenta prokuratora i wszystkie zostały unieważnione z powodu braku kandydatów. Dlaczego nie ma chętnych?

- Możemy jedynie domyślać się, że chodzi o dość wysokie wymagania, które jednak nie wynikają z naszych wewnętrznych ustaleń, a z ustawy o prokuraturze i rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie sposobu i trybu naboru na stanowisko asystenta prokuratora - wyjaśnia Sławomir Mamrot dodając, że tak wysoko i rygorystycznie postawiona poprzeczka wymagań powoduje, że jeśli już ktoś jest w stanie je spełnić, woli aplikować na stanowisko asesora.

Piotrkowska prokuratura zapewne nie zrezygnuje z poszukiwania tak potrzebnych asystentów. Kandydaci muszą posiadać obywatelstwo RP i pełnię praw cywilnych i obywatelskich, nieskazitelny charakter, ukończone wyższe studia prawnicze, ukończone 24 lata i ukończoną aplikację prokuratorską lub aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Właśnie ten ostatni wymóg powoduje, że osoby spełniające go szukają stanowisk asesorów, którzy zarabiają o ok. tysiąc złotych brutto więcej i dają więcej możliwości w karierze zawodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki