MKTG SR - pasek na kartach artykułów

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Polacy w Lidze Mistrzów. Lewandowski z urazem, na plus Zieliński i Frankowski
Polacy w Lidze Mistrzów. Lewandowski z urazem, na plus Zieliński i Frankowski PAP/EPA/CIRO FUSCO/PAP/EPA/MANUEL FERNANDO ARAUJO
Liga Mistrzów. FC Barcelona, która od 34. minuty musiała sobie radzić bez kapitana reprezentacji Polski zwyciężyła w swoim drugim meczu w trwającej kampanii Ligi Mistrzów, tym razem przeciwko FC Porto na Estadio do Dragao (1:0). Strzelcem bramki zmiennik polskiego napastnika - Ferran Torres. Jesli chodzi o resztę Polaków w tej kolejce Champions League to Zieliński strzelił Realowi Madryt (2:3), Frankowski asystował z Arsenalem Londyn (2:1), a Grabara zagrał 90. minut przeciwko Bayernowi (1:2).

Lewandowski z kontuzją, Zieliński z golem

Robert Lewandowski grał tylko do 34. minuty wyjazdego meczu Barcelony z FC Porto w Lidze Mistrzów. Wcześniej ucierpiał w starciu z obrońcą gospodarzy Davidem Carmo. Spotkanie wygrali piłkarze Barcelony 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Ferran Torres. Hiszpan zmienił kontuzjowanego "Lewego" i odnalazł się świetnej sytuacji w samej końcówce pierwszej połowy i akcji sam na sam z bramkarzem nie dał mu absolutnie żadnych szans.

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Canal+ Jakub Kręcidło Lewandowski doznał tylko stłuczenia lewej kostki. Podobno ma być nawet gotowy na najbliższy mecz ligowy przeciwko Granadzie.

Lewandowski był jedynym Polakiem, który wystąpił w środę w Lidze Mistrzów.

Dzień wcześniej Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w przegranym meczu z Realem Madryt 2:3. Grali też Przemysław Frankowski (RC Lens), który zanotował asystę przy decydującym trafieniu autorstwa Elye Wahi przeciwko Arsenalowi Londyn (2:1) i Kamil Grabara (FC Kopenhaga), który rywalizował u siebie na Parken z Bayernem Monachium (1:2).