Menu Region

Zgierz: chcą budować domy socjalne

Zgierz: chcą budować domy socjalne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

(Ad.)

1Komentarz Prześlij Drukuj
Zgierz: chcą budować domy socjalne

Prezydent Zgierza Iwona Wieczorek oglądała aleksandrowskie inwestycje. (© materiały Urzędu Miasta Zgierza)

Władze Zgierza zamierzają, wzorem, Aleksandrowa Łódzkiego, rozpocząć budowę domów socjalnych. Osiedle takich domów oraz blok komunalny oglądała w Aleksandrowie prezydent Zgierza Iwona Wieczorek.
Aleksandrowskie osiedle domów socjalnych jest ewenementem w skali kraju. Powstało w 2008 roku i składa się z trzech domów zbudowanych w technologii fińskiej. Gotowe elementy gmina zakupiła w Hamburgu, gdzie budynki spełniały rolę osiedla dla uchodźców. W każdym z domów jest 9 pokoi, na każde cztery lub pięć pokoi przypadają dwie łazienki oraz wspólna kuchnia. Do dyspozycji mieszkańców jest świetlica. W ramach resocjalizacji mieszkańcy domów socjalnych są objęci programami wyjścia z wykluczenia społecznego i aktywizacji zawodowej. Budowa osiedla dla najuboższych kosztowała gminę 800 tys. złotych.

Władze Zgierza rozważają możliwość skorzystania, choćby w części, z aleksandrowskich wzorców.

- Na zbudowanie całego osiedla domów socjalnych miasta nie stać, ale być może na początek uda się postawić w Zgierzu choć jeden taki obiekt - mówi prezydent Zgierza Iwona Wieczorek.

Sprawa jest pilna i wymaga zdecydowanych decyzji, bo problem mieszkaniowy nabrzmiewa w Zgierzu coraz bardziej. Od ponad 25 lat w naszym mieście nie powstały żadne nowe mieszkania komunalne, ani socjalne. Tymczasem w kolejce na takie mieszkania czeka ponad 500 osób, z czego 200 to lokatorzy z wyrokami eksmisyjnymi. Domy socjalne na wzór aleksandrowskich miałyby powstać właśnie z myślą o tych ostatnich.
(Informacja prasowa Urzędu Miasta Zgierza)
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

LqTAMSKzEq

+51 / -40

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OclXsjQf (gość)  •

Jisb5f yfgsxibhewoe, [u**********lytsamxeuzag.com/]lytsamxeuzag[/url], [link=http://vfyupybjklcq.com/]vfyupybjklcq[/link], http://duodswimmdzi.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj