Tauron Basket Liga Kobiet: Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 74:76...

Tauron Basket Liga Kobiet: Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 74:76 [ZDJĘCIA]

Aktualizacja:

1/41
    przejdź do galerii

©Krzysztof Szymczak

Tylko trzech punktów zabrakło koszykarkom łódzkiego Widzewa do zwycięstwa nad Ślęzą Wrocław w rozegranym w sobotę (10 stycznia) meczu Tauron Basket Ligi Kobiet. Ostatecznie łodzianki uległy swoim przeciwniczkom w hali przy ul. Parkowej w Łodzi 74:76 (28:22, 15:18, 12:17, 19:19).
    Stawką meczu było miejsce w pierwszej ósemce przed play-off. Było zatem o co walczyć. Drużynę gości prowadzi znany w Łodzi trener Radosław Czerniak, nie tak dawno opiekujący się koszykarzami ŁKS w drugiej lidze.

Widzewianki zaczęły mecz zbyt bardzo spięte i za mało skoncentrowane. Przegrywały 0:6, a w 7 minucie nawet 13:20. Od tego momentu rozpoczął się koncert łodzianek, które zdobyły 13 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 26:20.
    Sarah Boothe, Katarzyna Kenig i Roksana Schmidt były w tej fazie nie do zatrzymania. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały 28:22. Początek drugiej kwarty był identyczny, jak pierwszej. Drużyna gości wygrała pierwsze sto sekund 6:0 i był remis. Mecz był wyrównany, a w końcówce celną trójką popisała się debiutująca w Widzewie Angela Rodriguez.

Na przerwę łodzianki schodziły z przewagą trzech punktów.

W trzeciej kwarcie do 7 minuty oglądaliśmy mecz na zasadzie cios za cios. Był remis 52:52 i choć wrocławianki zdobyły 4 punkty z rzędu, gospodynie odrobiły straty. Do ostatniej kwarty przystępowaliśmy przy wyniku 57:55 dla Ślęzy. Lepiej zaczęły koszykarki z Wrocławia, osiągając sporą przewagę 65:57.

Ale wtedy dopiero zaczęły się emocje. Widzewianki zbliżyły się do rywalek, a na tablicy widniał wynik 67:62 dla Ślęzy. Gospodynie zdobyły wtedy 7 punktów z rzędu!

Na 70 sekund przed końcem Widzew prowadził 73:70. Jednak końcówka należała do gości. Punkty zdobyły Jhasmin Player i Adrianne Ross, która jeszcze w grudniu grała w Widzewie, ale odeszła do Ślęzy, gdzie ma lepsze warunki finansowe.

Cecilia Okoye wyrównała na 74:74, ale znów Adrianne Ross, jakby chciała się zemścić na Widzewie, na 4 sekundy przed końcem zdobyła decydujące punkty. Żal straconej szansy. Widzewianki były blisko zwycięstwa, zabrakło niestety szczęścia. a