Nie trzeba wyjeżdżać do sanatorium aby skorzystać z zabiegów

  Nie trzeba wyjeżdżać do sanatorium aby skorzystać z zabiegów

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Za stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego możemy zadbać nie opuszczając miejsca zamieszkania i nie biorąc długiego urlopu w pracy.
  Coraz trudniej znaleźć osobę, która nie skarży się na bóle w plecach. Długotrwała praca w pozycji siedzącej, stojącej, dźwiganie przedmiotów w nieprawidłowy sposób, spędzanie wielu godzin za kółkiem powodują przeciążenia układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa.

  Niestety, większość pacjentów trafia do specjalistów dopiero wtedy gdy dolegliwości uniemożliwiają im pracę. Tymczasem systematyczne korzystanie z zabiegów fizjoterapeutycznych dobranych indywidualnie do potrzeb naszego narządu ruchu oraz ćwiczeń odpowiednio dobranych do naszej kondycji pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowiem.

  Z takiej oferty można korzystać od poniedziałku do piątku w późnych godzinach wieczornych, ale także w soboty i niedziele.

  Usprawnia i odchudza

  W Olmedzie dostępna jest szeroka gamę zabiegów z zakresu fizykoterapii (elektroterapia, światłolecznictwo, laseroterapia, pole magnetyczne, ultradźwięki i wiele innych).

  Pacjenci mogą korzystać z:
  • masaży, które w zależności od zastosowanych technik i celu może działać leczniczo bądź relaksacyjnie. Do działania masażu klasycznego zaliczamy: obniżenie napięcia mięśniowego, działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające regenerację mięśni, poprawiające ich jędrność i elastyczność, usprawnienie krążenie, zmniejszenie przykurczy, niedowładów, poprawa ruchomość w stawach, odżywienie tkanek, zapobieganie zanikom mięśniowym, a także przyspiesza przemianę materii. Masaż ten można wykonywać również profilaktycznie. Poprzez działanie rozgrzewające bądź rozluźniające klasyczny masaż przynosi ulgę obolałym i spiętym mięśniom.
  • AQUAVIBRON (masaż wibracyjny) - jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membrana wprowadzana jest w drgania poprzez przepływającą pod ciśnieniem przez aparat wodę. Podczas masażu uzyskuje się przekrwienie w czasie dwukrotnie krótszym niż podczas masażu ręcznego. Masaż aquavibronem nie powoduje uszkodzenia naczyń krwionośnych.
  • zabiegi z zakresu hydroterapii – odbywa się w wannie, a wykonywany jest masaż kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych.
  • krioterapia miejscowa - parami ciekłego azotu miejscowo schładza się ciała pacjenta. Obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych powoduje w efekcie głębokie przekrwienie okolicy poddanej zabiegowi. Uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśniowe, obrzęki oraz proces zapalny.
  • terapia przeciwobrzękowa - drenaż limfatyczny pobudza przepływ limfy przez naczynia limfatyczne, które są odpowiedzialne za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. Regularne stosowanie tego typu zabiegów przez dłuższy czas wspiera system naczyń limfatycznych skóry oraz sprzyja tworzeniu nowych naczyń obocznych. Szczególnie wskazany w schorzeniach układu naczyń limfatycznych, obrzękach kończyn pierwotnych i pourazowych, profilaktyce zakrzepicy żylnej i w obrzękach kończyn po mastektomii.
  • zabiegi przy użyciu borowiny – już wkrótce się pojawią.
  • ćwiczenia indywidualne - opierają się na pracy terapeuty z pacjentem na podstawie opracowanego planu terapii dostosowanego do potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz uwzględniają zalecenia lekarskie.


  Płaski brzuch i mniej stresu

  Zajęcia grupowe

  Olmed ma specjalna ofertę ćwiczeń dla kobiet planujących ciążę, w ciąży, po porodzie, mam z małymi dziećmi.

  * Chi Yoga i Trilo Chi opierających się na odpowiednio dobranych, różnorodnych technikach pracy z ciałem pomagających w utrzymaniu równowagi energetycznej, elastyczności i stabilizacji. Połączenie Jogi, Pilatesu, Qi Gongu, Tai Chi, stretchingu, szkoły kręgosłupa, relaksu powoduje duże urozmaicenie ćwiczeń. Podczas zajęć, poprzez ruch w odpowiednim kierunku z odpowiednim oddechem stymulujemy i wzmacniamy mięśnie głęboko położone, co powoduje usunięcie blokad będących często przyczyną dolegliwości bólowych i chorób. Ćwiczenia wspaniale wpływają na kręgosłup i mięśnie brzucha ułatwiając odzyskanie dobrej formy po porodzie.
  Trilo Chi to również doskonałe zajęcia dla tych, którzy szukają relaksu, harmonii i chcą zadbać o prawidłową postawę ciała. Niektóre treningi mają bardzo spokojny charakter, regenerują i wprowadzają dobry nastrój. Inne są energiczne, redukują stres i pomagają wyrzucić niepotrzebne, blokujące emocje to oferta idealna dla zestresowanych i przepracowanych.

  * Gimnastyka twarzy zamiast liftingu
  Yoga twarzy – Face Fitness – to ćwiczenia działające jak naturalny lifting twarzy. Po nich twarz wygląda na młodszą i pełną blasku. Face Fitness zapewnia ujędrnienie skóry, redukcję zmarszczek, podniesienie kącików ust, likwidację worków pod oczami. Jest to możliwe bowiem pod skórą twarzy znajduje się ponad pięćdziesiąt mięśni, które można wyćwiczyć. W połączeniu z delikatnym masażem, wizualizacją, odpowiednimi technikami oddechu i relaksacją daje to spektakularne efekty. Poprawa kondycji mięśni twarzy sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, zmarszczki mniej widoczne, poprawia się owal twarzy, a skóra promienieje. Dzięki tym ćwiczeniom wyglądamy na wypoczęte i o kilka lat młodsze. Każdy jest w stanie wyćwiczyć tę partię mięśni, na której najbardziej mu zależy, które przysparzają mu najwięcej problemów. Nigdy nie jest „za późno” i nigdy nie jesteśmy „za starzy” na ćwiczenie mięśni, a dzięki nim będziemy mogli cieszyć się długo młodym wyglądem.
  Naturalny lifting twarzy oraz poczucie harmonii ze swoim ciałem pozwalają poczuć się szczęśliwszymi i pewniejszymi siebie.

  * Ćwiczenia 60+
  Wraz z wiekiem obniża się nasza wydolność i sprawność fizyczna, a przybywa nam dolegliwości bólowych. Zajęcia grupowe prowadzone przy muzyce w wolnym tempie to zestaw specjalnie dobranych ćwiczeń mających na celu utrzymanie sprawności stawów, wzmocnienie gorsetu mięśniowego, zapobieganie dolegliwościom bólowym ze strony narządu ruchu, poprawę koordynacji i równowagi oraz poprawę pracy układu krążeniowo-oddechowego. Nie bez znaczenia jest wpływ ćwiczeń na zapobieganie lub zmniejszanie osteoporozy.

  * Control pelvic (ćwiczenia mięśni dna miednicy) - problem osłabienia mięśni Kegla dotyczy nie tylko ludzi starszych, kobiet w ciąży i po porodzie. Nietrzymanie moczu, gazów i kału dotyczy około 60% społeczeństwa i powoli przestaje być wstydliwym tematem. Ponieważ utrudnia codzienne funkcjonowanie warto pomyśleć o odpowiednio wcześnie podjętej profilaktyce, która może zapobiegać osłabieniu mięśni dna miednicy. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w grupie, ale tez pacjenci mają możliwość skorzystania z indywidualnej terapi w nietrzymaniu moczu.

  www.olmed.net.pl

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama