Wypadek na przejeździe kolejowym pod Piotrkowem. Pociąg...

  Wypadek na przejeździe kolejowym pod Piotrkowem. Pociąg uderzył w tira [ZDJĘCIA]

  Aleksandra Tyczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wypadek na przejeździe kolejowym pod Piotrkowem. Pociąg uderzył w tira [ZDJĘCIA]
  1/37
  przejdź do galerii

  ©Dariusz Śmigielski

  Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Milejowie (powiat piotrkowski) pociąg uderzył w tira.
  Do zderzenia doszło w piątek, 26 czerwca o godzinie 19.45 na przejeździe z sygnalizacją świetlną, tira staranował pociąg TLK relacji Warszawa - Katowice. Wśród pasażerów przeważali jadący do Częstochowy, studenci, rodziny z dziećmi.

  - Pasażerom pociągu TLK z Warszawy do Katowic, pod który wjechał samochód ciężarowy nic się nie stało i znajdują się pod opieką drużyny konduktorskiej - informuje Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. - Dwie osoby zostały lekko ranne i służby medyczne opatrzyły je na miejscu.

  Na skutek uderzenia tir przemieścił się i uderzył w ścianę stojącego w pobliżu torów domu. Elewacja i konstrukcja są uszkodzone, mieszkaniec tego domu na szczęście był w innym pokoju, nic mu się nie stało.

  - Kierowcy ciężarówki nie odnaleziono na miejscu zdarzenia - podkreśla Maciej Dutkiewicz.

  Pociąg wykoleił się, uszkodzone są tory na odcinku kilkuset metrów. Ruch na trasie jest wstrzymany. Jak twierdzi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, zorganizowano już komunikację zastępczą dla pasażerów, obsługa WARS wydaje podróżnym posiłki i napoje, przewoźnik PKP IC zdecydował, że pasażerowie będą mogli zwracać bilety. Teren jest zabezpieczony. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewodników organizuje ruch pociągów. Pasażerowie na stacjach i w pociągach są informowani o sytuacji.

  Ze względu na przerwę w ruchu pociągi przewoźnika IC kierowane są zmienioną trasą przez Koluszki Łódź Kaliską , Zduńska Wolę i Częstochowę. Przewozy Regionalne uruchomiły zastępcza komunikacje autobusów - mówi M. Siemieniec.

  Na miejscu jednak faktycznie do godziny co najmniej 21 nie było komunikacji zastępczej, pasażerowie byli bardzo zdenerwowani. Wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk organizował busy do Piotrkowa.


  Trwa usuwanie skutków wypadku na przejeździe koło Piotrkowa

  Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych kończą ustawianie na torach czwartego, przedostatniego wagonu. Na miejscu pracuje kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi.

  AKTUALIZACJA:

  Pasażerowie podróżujący pociągami przez Piotrków Trybunalski korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi dalekobieżne między Częstochową a Koluszkami kierowane są przez Zduńską Wolę i Łódź. Pociągi regionalne nie kursują na odcinku Rozprza – Piotrków. Między tymi stacjami kursują autobusy.

  - Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu. Osoby, które rezygnują z wydłużonej podróży pociągami jadącymi objazdem, mogą zwracać bilety bez dodatkowych kosztów. Z prognoz wynika, że połączenia kolejowe w miejscu gdzie doszło do wypadku zostaną przywrócone w godzinach popołudniowych. Następnie zacznie się naprawa drugiego toru - poinformował Maciej Dutkiewicz, z Biura Komunikacji i Promocji PKP PLK S.A.

  Przywrócony ruch po wypadku na przejeździe kolo Piotrkowa

  Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych po pracach, które rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę, przywróciły ruch pociągów między Piotrkowem a Rozprzą. Na miejscu pracowała kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi. Do czasu ostatecznej naprawy toru, w ciągu kilku dni, pociągi jadące między Piotrkowem a Rozprzą mogą spóźniać się o kilka minut.


  AKTUALIZACJA:

  W sobotę około godz. 15 przywrócono ruch kolejowy na odcinku Częstochowa – Piotrków Trybunalski – Koluszki. Na swoje trasy wróciły pociągi regionalne i PKP Intercity.

  - Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych po pracach, które rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę, przywróciły ruch pociągów między Piotrkowem a Rozprzą. Na miejscu pracowała kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi. Do czasu ostatecznej naprawy toru, w ciągu kilku dni, pociągi jadące między Piotrkowem a Rozprzą mogą spóźniać się o kilka minut - mówi Maciej Dutkiewicz z PKP PLK S.A.

  Czytaj także

   Komentarze (43)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda

   pt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Szkoda, ze Dziennik Lodzki, nie opisal jak PKP zignorowalo pasazerow na piotrkowskim dworcu. Szkoda, ze Dziennik Lodzki mija sie z prawda. Zaden z pasazerow nie byl informowany o czymkolwiek, nie...rozwiń całość

   Szkoda, ze Dziennik Lodzki, nie opisal jak PKP zignorowalo pasazerow na piotrkowskim dworcu. Szkoda, ze Dziennik Lodzki mija sie z prawda. Zaden z pasazerow nie byl informowany o czymkolwiek, nie mowiac nawet, ze 'na biezaco' to jawne prowokatorskie klamstwo.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PKP mija się z prawdą

   Piotrkow Tryb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Maciej Dutkiewicz i Mirosław Siemieniec, obaj w wydziału prasowego PKP, twierdzą rzeczy nierzetelnie. Sytuacja na dworcu w Piotrkowie Trybunalskim była daleka od opisanej. Tak samo jak artykuł...rozwiń całość

   Maciej Dutkiewicz i Mirosław Siemieniec, obaj w wydziału prasowego PKP, twierdzą rzeczy nierzetelnie. Sytuacja na dworcu w Piotrkowie Trybunalskim była daleka od opisanej. Tak samo jak artykuł dotyczący wypadku w Milejowie na www.rynek-kolejowy.pl, powyższy artykuł zawiera propagandę sukcesu rozwiązywania problemów w przypadkach kryzysowych przez PKP. Byłem podróżnym i świadkiem wydarzeń na dworcu w Piotrkowie w piątek wieczorem i to, co pasażerom oferowano to chaos informacyjny, brak przejrzystości podejmowania decyzji w sprawie transportu zastępczego, i stratę pierwszych dni wykupionego urlopu nad morzem dla rodzin z dziećmi, i podrózujacych indywidualnie. Pasażerowie z trudem i z opóźnieniem dostawali jakiekolwiek informacje, m. in. tę o przekierowanych pociągach, ale nawet i ta informacja nie pomogła w podróżowaniu dalej. PKP zamiast zorganizować transport zastępczy do miejsca przekierowania trzech pociągów dalekobieżnych TLK z południa kraju przez Karsznice do Łodzi, oferowało bierną postawę i zniechęcało pasażerów do dalszej podróży.

   Pasażerowie sami z siebie NIE rezygnowali z podróży. W Piotrkowie po remoncie dworca istnieją trzy kasy. W praktyce działa tylko jedna z nich. I żadnego stanowiska informacji, nikogo, do kogo pasażerowie mogą się zwrócić w sytuacjach kryzysowych. Kasjerka była zupełnie niekomunikatywna i jak gdyby nie mająca pojęcia, co się dzieje. Pociąg PR do Łodzi jednak odjechał z lokalnymi pasażerami około 23:00. Tylko nikt nie chciał wyjaśnić, czy w Łodzi będą czekać pociągi ‘KORSARZ’, ‘STANISLAW WYSOCKI’ i ‘POGORIA’ aby móc kontynuować podróż. Podziękujmy PKP za ogromne ceny przejazdów, długi czas podróży i piątkowe ZANIECHANIE zorganizowania transportu zastępczego dla wszystkich podróżnych, co chcieli dojechać z Piotrkowa do Płocka, Słupska, Gdyni, Gdańska, Kołobrzegu, Koszalina i Warszawy.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzięki Strażacy :)

   Wiki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   PODZIĘKOWANIA dla Strażaków Ochotników z Milejowa i okolic, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia, biegali z plecakami pomocy medycznej, pomagali wysiąść z pociągu, odprowadzali pasażerów po...rozwiń całość

   PODZIĘKOWANIA dla Strażaków Ochotników z Milejowa i okolic, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia, biegali z plecakami pomocy medycznej, pomagali wysiąść z pociągu, odprowadzali pasażerów po nasypie, transportowali bagaże - Spisali się świetnie !!! Dobra robota Panowie :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Filmik do wypadku

   Don Mateunio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   https://www.youtube.com/watch?v=L5ArWhOLfV8

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wypadek

   ana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Witam poszukuje poszkodowanych a.kozak.88@wp.pl


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WYPADEK

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   a [po co ci!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak

   to (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   po co? Jestem ścierwojadem, a jest parę groszy do zarobienia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiero

   kiero (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   Dupa, nie kierowca. Na rozruszniku mógł zjechać z torów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!

   Kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Teraz w większości samochodów ciężarowych zakręcić rozrusznikiem można tylko na luzie. Poza tym mógł mieć skrzynie automatyczną i całkowity brak możliwości zjechania na rozruszniku.
   Grunt, że...rozwiń całość

   Teraz w większości samochodów ciężarowych zakręcić rozrusznikiem można tylko na luzie. Poza tym mógł mieć skrzynie automatyczną i całkowity brak możliwości zjechania na rozruszniku.
   Grunt, że kierowcy nie było w aucie. a takie wypadki sie zdarzają.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawie czeźwy

   aczkolwiek nieobecny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Myślisz, że po 2 zgrzewkach piwka tak łatwo skumać, co to rozrusznik?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   joł

   janusz z wykopu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   na jakim rozruszniku? Mówi ci coś "pneumatyczna blokada kół"? Jak mu nawaliły hamulce, to spadek ciśnienia w układzie hamulcowym sprawia że hamulce się zaciskają i nie ruszysz za uja. W takim dużym...rozwiń całość

   na jakim rozruszniku? Mówi ci coś "pneumatyczna blokada kół"? Jak mu nawaliły hamulce, to spadek ciśnienia w układzie hamulcowym sprawia że hamulce się zaciskają i nie ruszysz za uja. W takim dużym sprzęcie stosuje się pneumatyczne hamulce własnie po to, żeby uszkodzona wanna czy dźwig bez hamulców nie zapierdzielała przez miasto.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak to wyglądało

   podpis_nieczytelny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pociąg uderzył w unieruchomioną ciężarówkę - materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=L5ArWhOLfV8

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niestrzeżony?!

   Edek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Jaki niestrzeżony, jak tam jest sygnalizacja, co widać i słychać na nagraniu wideo!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heh

   heh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   A wiesz, co oznacza przejazd strzeżony? W ramach podpowiedzi powiem, że nie jest on strzeżony przez automatykę i migające światełka, a przez osobę, która zwie się dróżnikiem.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błąd!

   MW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Błąd, w Polsce każdy przejazd jest (w rozumieniu ustawy) strzeżony, przez bierny (krzyż św Andrzeja) lub czynny (automatyka / dróżnik) system zabezpieczeń. A przejazd na którym miała miejsce...rozwiń całość

   Błąd, w Polsce każdy przejazd jest (w rozumieniu ustawy) strzeżony, przez bierny (krzyż św Andrzeja) lub czynny (automatyka / dróżnik) system zabezpieczeń. A przejazd na którym miała miejsce kolizja jest kat. C strzeżony sygnalizatorami drogowymi. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co aktualizacja, jak autorka Aleksandra Tyczyńska nie poprawiła błędów merytorycznych

   ddd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   i nie zamieściła sprostowania i przeprosin. Do pipla z takimi informacjami. Lepiej niech pisze o pielgrzymkach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dfdfdef

   dfsssss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Na zdjęciu nr 1 widać jakie proste tory mamy


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   asdasdasd

   asdasdas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Wygięły się od wykolejenia wagonów

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama