Zewsząd raj na ziemi!

  Zewsząd raj na ziemi!

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przed wyborami politycy rysują nam cudne perspektywy: wygląda na to, że obojętnie komu damy władzę, od zaraz mamy gwarantowany raj na ziemi.
  Zewsząd raj na ziemi!

  ©Grzegorz Gałasiński

  Tylko Petru z NowoczesnejPL każe nam czekać 10 lat na raj, ale za to niemiecki! Receptę ma prostą: zwolni młodych biznesmenów z podatków, podniesie pensje pielęgniarkom; innym, co mają "2000 zł na rękę", też podniesie, gdyż "Polski nie stać na przeciętność, która oznacza 2000 zł na rękę". Pewnie nie wie, że dla wielu luksus zaczyna się od "2000 zł na rękę".

  Poza tym, żeby nam ulżyć, wprowadzi 18-procentowy VAT, a to znaczy, że stanieją nowe auta i inne luksusy. Co prawda chleb, mleko, sery, mięso zdrożeją, ale tylko o 13 procent! Głównie uderzy to w biednych, ale trudno - ktoś za niemiecki raj w Polsce musi płacić.

  Co prawda za mniejszą podwyżkę w grudniu 1969 robotnicy palili partyjne komitety, ale na szczęście komitetów już nie ma, więc straż pożarna może spać spokojnie.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mineyko

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Pamiętam moją wizytę chyba w 1992 roku, w sprawach kosztowych w fabryce zawiadywanej przez syndyka. Przechodząc przez portiernię, spostrzegłem gromadkę byłych pracownic, a te zobaczywszy mnie z...rozwiń całość

   Pamiętam moją wizytę chyba w 1992 roku, w sprawach kosztowych w fabryce zawiadywanej przez syndyka. Przechodząc przez portiernię, spostrzegłem gromadkę byłych pracownic, a te zobaczywszy mnie z teczkę i stojący przed portiernią mój nowiutki, granatowy Hyundai zakrzyknęły radośnie:
   O!! Przyjechał pan teczką pełną pieniędzy żeby kupić NASZĄ FABRYKĘ. Ciekawe jak szybko ten wstrętny syndyk podzieli między nas otrzymane pieniądze.
   Zakpiłem sobie złośliwie z pana syndyka, opowiadając mu to zdarzenie. Ów zawył ze zgrozy: powiedz pan, k….wa, jak tym krowom mam wytłumaczyć, że nic nie dostaną, bo fabryka to nie ich własność!
   Po latach ze smutkiem stwierdzam, że tak zwana większość społeczeństwa, przeniosła do dzisiejszych czasów taką peerelowską mentalność, podobnie jak te nieszczęsne kobiety w portierni. Tę mentalność większości rodaków dobrze znają politycy i obiecują, ach jak pięknie obiecują, a „publika to łyka, i to jak łyka”, co zauważył już przed wielu laty niezapomniany Kisiel! Dzięki temu, panie i panowie politycy, najpewniej pozyskają środki na swoje utrzy- manie z tytułu „bycia klasą polityczną”, aż do zasłużonych emerytur!
   Dlatego po latach, ciśnie mi się na usta okrzyk: BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ!
   I nie tylko On, a wielu podobnych! Tylko psia krew oni nie potrafią mamić i obiecywać, to kto ich wybierze w wolnych od rozumu wyborach!

   zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Ta cholerna pamięć!

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Pan Leszek Balcerowicz inaugurując swoją transformację obiecywał, że tylko 400 000 Polaków zostanie bez pracy. Przez pół roku!!! Minęło ćwierć wieku. Jakie mamy teraz bezrobocie?
   Ponad 2 miliony...rozwiń całość

   Pan Leszek Balcerowicz inaugurując swoją transformację obiecywał, że tylko 400 000 Polaków zostanie bez pracy. Przez pół roku!!! Minęło ćwierć wieku. Jakie mamy teraz bezrobocie?
   Ponad 2 miliony oraz 3 miliony Polaków na emigracji. Byle tak dalej!
   Tak na marginesie: Leszek Balcerowicz to Guru Ryszarda Petru. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Raj utracony

   POdPIS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Mieliście malutki rajek, to zachciało się super demokratycznego kapitalizmu ! I macie... niewolnictwo !

   Zdjęcie autora komentarza
   Wyborczy odszczepieniec?

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Ryszard Petru firmujący partię NowoczesnaPL obiecuje, że już za 10 lat osiągniemy niemiecki poziom dobrobytu. Koncepcja jest prosta niczym konstrukcja cepa. Wystarczy młodych biznesmenów zwolnić z...rozwiń całość

   Ryszard Petru firmujący partię NowoczesnaPL obiecuje, że już za 10 lat osiągniemy niemiecki poziom dobrobytu. Koncepcja jest prosta niczym konstrukcja cepa. Wystarczy młodych biznesmenów zwolnić z płacenia podatków, wszystkim zarabiającym tylko 2 000 złotych na rękę zwiększyć wynagrodzenie ( do jakiej wysokości?)
   Ponadto należy wprowadzić 18-procentowy VAT. Dzięki temu artykuły luksusowe stanieją. W zamian za to zdrożeje żywność, leki i inne artykuły pierwszej potrzeby tylko o 13% Szkoda, że nic nie wspomina o emerytach. Może i słusznie. Służba zdrowia – pod zdechłym Azorem, kosmiczne ceny leków. Niechaj starsi ludzie sami się wykończą. Nie masz pieniędzy, to spadaj. Twoja rodzina dostanie cztery tysiące złotych zasiłku pogrzebowego.
   Robotniczych strajków połączonych z paleniem partyjnych komitetów nie będzie. Komitetów już nie ma, nie będzie co palić.
   Za komuny również drożały artykuły pierwszej potrzeby, ale w zamian taniały lokomotywy.
   Inni kandydaci do parlamentu są bardziej łaskawi dla plebsu. Jeśli tylko nas wybierzecie to gwarantujemy błyskawiczny raj na ziemi. Pytanie: dla kogo ten raj?

   „Niskie standardy polskiej polityki przekładają się na obywatelską odmowę uczestniczenia w życiu publicznym i tym samym na poparcie dla partii skrajnych. Polska demokracja zaczyna przypominać rzeczny wir. Jeszcze jedne wybory, byle szybko, byle do władzy, a za kilka lat sięgniemy dna i ludzie na dźwięk słowa demokracja będą zatykali uszy.”

   Autor: Jarosław Kurski, Wyborcy przeciw partiom, „Gazeta Wyborcza”, 15 czerwca 2004
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama