Ważne
  Remont kamienicy przy Piotrkowskiej 243 potrwa półtora roku...

  Remont kamienicy przy Piotrkowskiej 243 potrwa półtora roku [ZDJĘCIA+FILM]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Remont kamienicy przy Piotrkowskiej 243 potrwa półtora roku [ZDJĘCIA+FILM]
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kasprzak

  Wkrótce zacznie się drugi etap remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 243, który potrwa przynajmniej półtora roku.
  Za dwa lub trzy tygodnie rozpocznie się drugi etap remontu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 243, czyli pierwszego piętowego murowanego domu w Łodzi. Do tej pory odnowiono budynek frontowy za 4,6 mln zł. W drugim etapie wyremontowane zostaną oficyny.

  Historia budynku jest dosyć burzliwa.

  - Wybudowano go wbrew pozwoleniu. Tkacz otrzymał je tylko na budynek parterowy, ale postanowił wznieść o jedną kondygnację więcej - zaznacza Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - W 2007 r. budynek uległ pożarowi i były nawet zakusy by kompletnie go rozebrać. Jednak udało się go uratować i zakończyć już pierwszy etap remontu, który kosztował 4,6 mln zł. Drugi etap remontu potrwa około półtora roku.


  W drugim etapie remontu wymienione zostaną stopy w oficynach, schody, więźba dachowa, stolarka okienna i drzwiowa.

  Wzmocnione też będą ściany, wyremontowane klatki schodowe oraz elewacja. Prace te wykona Łódzki Zakład Usług Komunalnych za 4,5 mln zł. Odtworzy on również przejście z podwórka kamienicy do al. PCK.

  - Podwórko zostanie na nowo zagospodarowane, ale zachowany zostanie na nim kasztanowiec, który dodatkowo będzie podświetlony. Zasadzone też zostaną nowe drzewa i ustawione ławki by podwórko mogło być miejscem rekreacyjnym - mówi Agnieszka Stachowicz - Kassyańska z Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta.

  Docelowo przy ul. Piotrkowskiej 243 ma być 21 mieszkań i 4 lokale usługowe. Jeśli jednak mieszkania we frontowym budynku zostaną przekształcone na lokale usługowe, to ich łączna ilość wzrośnie do 7.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masakra

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Codziennie obserwuję te prace. Chciałbym aby nadzór budowlany przyjrzał się północnej ścianie, jej odchyleniu od pionu oraz połączeniu tej ściany z dachem. Widziałem jak to było robione. Masakra....rozwiń całość

   Codziennie obserwuję te prace. Chciałbym aby nadzór budowlany przyjrzał się północnej ścianie, jej odchyleniu od pionu oraz połączeniu tej ściany z dachem. Widziałem jak to było robione. Masakra. Połączenie typu ślina i pajęczyna. I to za 4,6 miliona.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   drugi etap remontu.. potrwa przynajmniej półtora roku

   Abdel Fattah el-Sisi of Egypt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   W zeszłym tygodniu zakończono budowę drugiej nitki kanału sueskiego (72 km). Prace trwały aż 11 miesięcy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama