Łodzianka dostała mieszkanie, w którym nie da się żyć. Musi...

Łodzianka dostała mieszkanie, w którym nie da się żyć. Musi tułać się po znajomych [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Agnieszka Jędrzejczak

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Łodzianka dostała mieszkanie, w którym nie da się żyć. Musi tułać się po znajomych [ZDJĘCIA]
1/5

Przejdź do
galerii zdjęć

©Krzysztof Szymczak

Pani Grażyna najpierw przebywała w schronisku dla bezdomnych, teraz pomieszkuje u znajomych. Dostała mieszkanie, ale zagrzybione.
Grzyb, pleśń, wilgoć. Tak w kilku słowach można określić mieszkanie, które pani Grażyna dostała od Urzędu Miasta Łodzi. Lokal jest w tak fatalnym stanie, że kobieta musi pomieszkiwać u znajomych. Administracja i magistrat wydają się głusi na jej wołanie o pomoc.

- Przeniosłam swoje rzeczy, ale wszystko jest pokryte pleśnią, ubrania, naczynia. Na ścianie jest grzyb na wysokości 20 cm. Tak się nie da żyć - żali się pani Grażyna.


Kobieta mieszkała w schronisku dla bezdomnych, od dłuższego czasu starała się o mieszkanie, w którym mogłaby normalnie żyć i zajmować się pracą. Przydział na lokal przy ul. Żeligowskiego dostała na początku roku. Myślała, że zacznie nowe życie. Przeliczyła się.

- Lokal miał zostać wyremontowany, umówiłam się z administracją, że jak zdejmą tynki, to sama zabezpieczę ściany środkami przeciwgrzybicznymi. Po dwóch tygodniach, 17 kwietnia, okazało się nagle, że mieszkanie jest wyremontowane. Udostępniono mi je dopiero na początku maja. Przeżyłam szok, gdy tam weszłam - wspomina pani Grażyna.

Czytaj teź:Łodzianka walczy z plagą ślimaków w mieszkaniu socjalnym

Kobieta mówi, że musiała podpisać klauzulę, że mieszkanie należy wietrzyć i osuszyć, bo wymienione zostały tynki ścian i sufitów oraz posadzki.

- Nie jest wymieniony nawet centymetr. Stare tynki powinny zostać skute ze względu na grzyb. Na starą farbę położono gips z klejem. Nie wymieniono instalacji wodno-kanalizacyjnej, nie ma możliwości podłączenia sedesu ani umywalki, nie ma też możliwości zamontowania wodomierza, bo trzeba ucinać rury - opisuje kobieta.

Pani Grażyna przeniosła do mieszkania swoje rzeczy, bo nie miała wyjścia. Wszystko po kilku dniach pokryła pleśń. Najpierw kobieta starała się o odgrzybienie mieszkania. Na początku czerwca pracownicy administracji oraz wydziału budynków i lokali łódzkiego magistratu przeprowadzili oględziny.

Lokale socjalne w Łodzi. Ich najemcy będą płacić i zintegrują się z sąsiadami?

Stwierdzili, że lokal nie nadaje się do zamieszkania, nie można też dokładnie powiedzieć, jaki procent tynków wymieniono.
Łodzianka zaczęła się zatem ubiegać się o inne mieszkanie. Niestety, bezskutecznie. Teraz nie ma gdzie mieszkać. Tuła się po znajomych, by przenocować kilka dni lub zrobić pranie.

Co na to pracownicy Urzędu Miasta Łodzi? Obwiniają kobietę.

- Lokatorka miała przeprowadzić dalsze remonty i zobowiązała się do wietrzenia i ogrzewania lokalu. Po otrzymaniu kluczy lokatorka nie przystąpiła do prac remontowych i nie wywiązała się z zobowiązań dotyczących ogrzewania i wietrzenia - mówi Grzegorz Gawlik biura prasowego magistratu.

W piątek w mieszkaniu przeprowadzono kolejną wizytację. Tym razem uczestniczyli w niej przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej, która jest zarządcą nieruchomości. Czy to coś zmieni?

Pani Grażyna ma jeszcze taką nadzieję, ale jak sama mówi - obojętność urzędnicza tę nadzieję odbiera jej z każdym dniem.


Komentarze (30)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bezczelna

kk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

Ludzie myślą, że powinni apartamenty dostać. Inni nie mają gdzie mieszkać i takie gniazdko przyjmą z pocałowaniem ręki. Apartament można kupić, nie dostaje się za darmo

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mia100 bezpiecznych ulic

bip (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 25 / 4

"Dostać mieszkanie". Powiedziałbym nawet że większość osób dostaje mieszkania z darmowym dożywotnim czynszem. Nie chodzi mi o przypadek tej Pani ale o łódzki problem w szerszym kontekście.

Mamy w...rozwiń całość

"Dostać mieszkanie". Powiedziałbym nawet że większość osób dostaje mieszkania z darmowym dożywotnim czynszem. Nie chodzi mi o przypadek tej Pani ale o łódzki problem w szerszym kontekście.

Mamy w Łodzi ile teraz zadłużenia tytułem niezapłaconych czynszów? 5 lat temu było to 250 mln a teraz? Ciekawe ile jeszcze udźwigną lokatorzy płacący za innych?

zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
darmowym czynszem?

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

a ty piszesz o Łodzi czy o innym mieście? w Łodzi czynsze 2-3 lata temu wzrosły o 60% w jednym roku, ja sam za 56 metrów płacę przy 3 osobach 1000zł (oczywiście to jest sam czynsz). jak zgłasza...rozwiń całość

a ty piszesz o Łodzi czy o innym mieście? w Łodzi czynsze 2-3 lata temu wzrosły o 60% w jednym roku, ja sam za 56 metrów płacę przy 3 osobach 1000zł (oczywiście to jest sam czynsz). jak zgłasza się coś do administracji że coś się dzieje nie tak, to zwykle jest odpowiedź- wina lokatora, bo tak jak tu nie grzeje, nie wietrzy, nie robi w wynajmowanym mieszkaniu kompleksowych remontów itp. Więc nie chrzań że to są darmowe czynsze, bo problem nie jest w wysokości czynszu, ale w praktykach co do ściągania czynszów. jak oświeceni z PO podnieśli czynsz o 60% nie dbając o podwyżki płac, to powiedz kto to uniesie? więc ku zdziwieniu tych przy władzy i takich jak ty wpływy z czynszów zamiast rosnąć spadły.
jedno z czym się zgadzam, to to że tacy jak ja, którzy płacą utrzymują coraz więcej osób które nie mają z czego płacić, albo miasto nauczyło je niepłacenia.
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mia100 bezpiecznych ulic

bip (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

Właśnie o to chodzi. Bo jeśli połowa nie płaci- to Ci co płacą (w tym Ty i Twoja rodzina), ponoszą tego koszty i płacą podwójnie.

Z tego co pamiętam połowa lokatorów miejskich lokali ma zadłużenie...rozwiń całość

Właśnie o to chodzi. Bo jeśli połowa nie płaci- to Ci co płacą (w tym Ty i Twoja rodzina), ponoszą tego koszty i płacą podwójnie.

Z tego co pamiętam połowa lokatorów miejskich lokali ma zadłużenie lub nie płaci wcale (bo i tak przepis o eksmisji jest w praktyce martwy), to jak myślisz skąd biorą się pieniądze na pokrycie tej dziury?
Tak masz rację, z Twojej kieszeni właśnie.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do narzekacza

jaa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

dobra rada - kup mieszkanie w bloku na własność bedziesz za ten metraż będziesz miał czynsz ok 400 zł z zaliczka na wode i ogrzewanie a nie chrzań że to wina PO


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do jaa

jas (gość)

Zgłoś naruszenie treści

niestety nie zgodzę się, bo stan w miejskich lokalach - też tych w blokach i zadłużenie lokatorów to głownie wina władz Łodzi (powiedzmy 80%) i lokatorów (20%). Nie można na zasadzie uznaniowości...rozwiń całość

niestety nie zgodzę się, bo stan w miejskich lokalach - też tych w blokach i zadłużenie lokatorów to głownie wina władz Łodzi (powiedzmy 80%) i lokatorów (20%). Nie można na zasadzie uznaniowości podnosić tak drastycznie opłat gdy w kasie jest deficyt bo dla normalnego ekonomisty jest to równoznaczne ze spadkiem a nie wzrostem wpływów. Do tego to władze powinny działać w kierunku poprawy ściągalności czynszów, a nie tylko nagradzać dłużników dodatkami, zapomogami. Powinno być wręcz tak, że jak masz dług to pracujesz na rzecz miasta za darmo, a tak się zachęca do zadłużania. Dlatego za tragiczny stan zasobów komunalnych odpowiada przede wszystkim zarząd miasta.

A co do kupowania mieszkania, to Miasto zachęciło mnie do zamiany lokalu własnościowego na miejski gdy ogłaszało konkurs na mieszkania na Olechowie, na zasadzie odda pan swoje małe, bo jest wyremontowane, czyste itp. dostanie pan większe z niewiele większym czynszem i nagle bum czynsz +67% w ciągu 4-5 lat, bo oni urynkawiają ceny. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GOSC

Lodzianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 23

To oddaj jak niepasuje i tak nie mieszkasz tam a znajda sie chetni i remont sobie sami zrobia bez latania do gazet i co ci to dalo?zostalas posmiewiskiem we wszystkich komentazach durna...rozwiń całość

To oddaj jak niepasuje i tak nie mieszkasz tam a znajda sie chetni i remont sobie sami zrobia bez latania do gazet i co ci to dalo?zostalas posmiewiskiem we wszystkich komentazach durna babo.Zamiast na rydzyka trzeba bylo odkladac na remont.Wracaj do przytulku tam wodomierze maja od zawsze wiec nie zaplacisz nawet grosza wiecej.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ty nie jesteś łodzianinem a jedynie gównem

tytan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 18

ty nie jesteś łodzianinem a jedynie gównem


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GOSC

Lodzianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

Guwnem to ty jestes kolejny Roszczeniowcu posrany moze to twoja stara co?to trzeba bylo jej zapewnic dozywotnio lokum a nie sie srasz bo jestes taki sam.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

Bezinteresownie objechać kobitę.. Czy to zazdrość czy tylko tak sobie piszesz?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
śmiać mi się chce, że pan powyżej zazdrośni mieszkania z grzybem. może sam się zamieni na swoje?

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

jesteś chętny na ten luksus? znajomi z dzieckiem dostali mieszkanie od miasta, wieksze, a oddali swoje, kawalerkę. to ich 'nowe' mieszkanie jest tragicznym stanie, musieli wszystko wymieniac, bo...rozwiń całość

jesteś chętny na ten luksus? znajomi z dzieckiem dostali mieszkanie od miasta, wieksze, a oddali swoje, kawalerkę. to ich 'nowe' mieszkanie jest tragicznym stanie, musieli wszystko wymieniac, bo było wrecz niebezpiecznie tam mieszkac, na przykład przewody elektryczne były poprowadzone po rurach gazowych i zakryte boazeria, która spadła... do tego płacą bardzo wysoki czynsz, a stare miezszkanie musieli przed oddaniem wyremontować...zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Radzę stulić pysk i wziąć się do pracy...

Andrzej (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Dostali? To niech się cieszą, bo ja musiałem kupić!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GOSC

Lodzianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

Smiac ci sie chce?to ile placisz za ten smiech?minimum socjalne?kolejny przyglup roszczeniowiec lodzki a jak juz cie to tak interesuje to dostalem takie GUWNO jak ta pani wiec wole wynajmowac zxa...rozwiń całość

Smiac ci sie chce?to ile placisz za ten smiech?minimum socjalne?kolejny przyglup roszczeniowiec lodzki a jak juz cie to tak interesuje to dostalem takie GUWNO jak ta pani wiec wole wynajmowac zxa 1100 niz sie zalic jak zjebany przyglopzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ja

lodzianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

kobieto weź kredyt i kup sobie mieszkanie! Ale ludzie sa roszczeniowi


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Puknij się w głowę

MW (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

Masz jakieś gówno zamiast mózgu? Myślisz, że gdyby było ją stać na wzięcie i spłacenie kredytu, to mieszkałaby w syfiastym mieszkaniu od tego durnego miasta???

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
heh

Marcin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

w anglii można bez problemu dostac mieszkanie socjalne, nie kazdy dostanie kredyt. no ale na głodowej emeryturze może zmądrzejesz...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przyzwyczaili

się (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 36 / 19

Przyzwyczaili się przez 70 lat komuny że wszystko się za darmo się należy i wybrzydzają. Proszę sobie wynająć albo kupić mieszkanie w standardzie odpowiadającym Pani zapotrzebowaniom - nic...rozwiń całość

Przyzwyczaili się przez 70 lat komuny że wszystko się za darmo się należy i wybrzydzają. Proszę sobie wynająć albo kupić mieszkanie w standardzie odpowiadającym Pani zapotrzebowaniom - nic prostrzego !zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dostała mieszkanie i jeszcze narzeka.

sklave

Zgłoś naruszenie treści / 35 / 16

Pamiętam czasy kiedy moi rodzice otrzymali mieszkanie a było to za czasów Władysława Ubogiego czy Edwarda Wielkiego Budowniczego jak oni się cieszyli my też i nikt z nas nie liczył godzin i dni...rozwiń całość

Pamiętam czasy kiedy moi rodzice otrzymali mieszkanie a było to za czasów Władysława Ubogiego czy Edwarda Wielkiego Budowniczego jak oni się cieszyli my też i nikt z nas nie liczył godzin i dni tylko zasuwał przy remoncie. Później te większe wydatki na remont udokumentowane rachunkami w czynszu sobie można było odliczyć. No ale wtedy sąsiad sąsiadowi wilkiem nie był i z chęcią wszyscy sobie pomagali. Wtedy wszyscy na osiedlu się znali. A dziś nie wiemy kto z nami na jednej klatce mieszka. Foto na sklave.manifo.com/galeria
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jak dostaniesz psią kupę, to też się będziesz cieszył?

realista (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 11

Ten pajac Gawlik powinien pomieszkać z miesiąc w tej norze, to może zacząłby myśleć jak człowiek a nie jak urzędas.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tak było!

Uff.. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

Sklave - dobrze mówisz, tak było kiedyś -a teraz to zamiast wziąć się do roboty - to się leci do gazety albo telewizji! Nie wystarczy już, że chata za darmo - niech jeszcze i remont ktoś zrobi...rozwiń całość

Sklave - dobrze mówisz, tak było kiedyś -a teraz to zamiast wziąć się do roboty - to się leci do gazety albo telewizji! Nie wystarczy już, że chata za darmo - niech jeszcze i remont ktoś zrobi gratis, a jaśnie pani raczy potem zamieszkać! Ło-jejku-jej!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zazdrosne polaczki

zx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

ona tam nie mieszka za darmo, pajacu, tylko płaci czynsz


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zule nic nie placa

podpis (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

Ona niczego nie placi palancie, zule zyja na kosxt spoleczenstwa bo glosuja na pelo. Dlatego urzedasy partyjne tak ich kochaja, remontuja im mieszkania i pozwalaja nie placic czynszu, bo przeciez...rozwiń całość

Ona niczego nie placi palancie, zule zyja na kosxt spoleczenstwa bo glosuja na pelo. Dlatego urzedasy partyjne tak ich kochaja, remontuja im mieszkania i pozwalaja nie placic czynszu, bo przeciez zul i menel sa tacy biedni...zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
darmocha

pozdro (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 40 / 26

nie ma jak otrzymać coś za darmo i być niezadowolonym, zawsze może Pani oddać mieszkanie


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

Anka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

się zamień

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
za darmo...

http://dom.gratka.pl/mieszkania/wynajem/ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 29 / 19

kolejne 4 ściany które ktoś dostaje za darmo, podpisuje że wyremontuje a nie remontuje i ma do wszystkich w koło pretensje.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Więcej dworców i tras WZ

Partia Oszustów (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 28 / 28

Dajcie Zdanowskiej to mieszkanie niech pomieszka tam kilka dni i sprawdzi , czy spełnia odpowiedni standard.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gość

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 35 / 7

Łódzcy pracownicy administracji mieszkaniowej pracują, pracują, pracują i to bardzo ciężko pracują... na szkodę lokatora. To ich priorytet. Ta zasada jest znana wszystkim lokatorom czynszówek.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tam jest wspólnota,

lolek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

ale wspólnotami zarządzają przeważnie administracyjne przekrętasy!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo