Błyskawiczna wygrana Janowicza

Michał Skrzypski
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz EPA/YOAN VALAT
Jerzy Janowicz świetnie zainaugurował turniej w Winston – Salem. Polak gładko w dwóch setach wygrał z Argentyńczykiem Carlosem Berlocq’em (63. ATP) 6:1, 6:4. To bardzo dobry prognostyk przed US Open.

Polak do tego spotkania przystępował jako faworyt. Jego przeciwnik nie przepada bowiem za grą na kortach twardych. Ostatni raz wygrał mecz na tej nawierzchni rok temu. Od początku meczu Janowicz miał wyraźną przewagę. Właściwie tylko rozkojarzenie sprawiło, że oddał jednego gema rywalowi w pierwszej partii.

W drugim secie nieco lepiej zaczął grać Argentyńczyk, przez co zaczęły pojawiać się błędy u naszego najlepszego zawodnika. Nie zmieniło to jednak faktu, że Janowicz już w pierwszym gemie serwisowym drugiego seta przełamał przeciwnika. Następnie Berlocq nie wykorzystał kilku break pointów przy stanie 2:1, a później już nie potrafił odrobić star.

Tym samym Polak awansował do drugiej rundy turnieju. Tam jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 6, Joao Sousa (37. ATP). Portugalczyk wydaje się być ewidentnie w zasięgu Janowicza, który w ostatnich meczach gra zdecydowanie lepiej.