Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skompletowano dokumentację projektu Specjalnej Strefy Sztuki

Anna Pawłowska
Andrzej Walczak planuje zmienić nazwę projektu Specjalna Strefa Sztuki. Nowej nie podał
Andrzej Walczak planuje zmienić nazwę projektu Specjalna Strefa Sztuki. Nowej nie podał fot. Krzysztof Szymczak
Wczoraj udało się skompletować dokumentację, dotyczącą projektu Specjalnej Strefy Sztuki. Kilka segregatorów z projektem i wydane wczoraj pozwolenie na budowę Michał Maćkiewicz, dyrektor miejskiego biura ds. inwestycji, zawiózł do ministerstwa kultury.

- 31 maja Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, osobiście podpisała pozwolenie na budowę Specjalnej Strefy Sztuki - informował Łukasz Magin, wiceprezydent miasta, odpowiedzialny za inwestycje. - Obiecaliśmy, że pełna dokumentacja trafi do ministerstwa z końcem maja. Miasto wywiązało się ze swoich zobowiązań.

Andrzej Walczak, inicjator budowy Specjalnej Strefy Sztuki, pełnomocnik prezydenta w zakresie SSS, z dumą prezentował najnowsze wizualizacje projektu "szklanej rury".

- Dzięki pozwoleniu na budowę będziemy mogli rozpocząć to, o czym mówimy od czterech lat - mówił architekt, współwłaściciel grupy Atlas. - "Szklana rura", wytyczona na osi wschód - zachód, jest próbą ideologicznej odpowiedzi na nasz kompleks miasta przemysłowego. Łódź jest predysponowana do tego, żeby połączyć dwie Europy - wschodnią i zachodnią.

- W marcu minister obiecał nam, że projekt otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 190 mln zł. Z dokumentacją wysyłamy do ministra nasze zapewnienie gotowości podpisania umowy na finansowanie SSS - kontynuował wiceprezydent Magin, zapominając o kwietniowym liście ministra kultury, w którym jasno napisał, że w najbliższym czasie nie uda się wygospodarować środków na łódzki projekt z ministerialnej listy rezerwowej.

Magin zapewniał także, że w najbliższym czasie miasto podpisze umowę z audytorem zewnętrznym, który ma przejrzeć dokumentację SSS. Ma to być duża, międzynarodowa firma. Audyt ma potrwać 10 dni roboczych. Przewidywany koszt to maksymimum 800 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki