Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: nowoczesna klinika w szpitalu im. WAM

Joanna Barczykowska
Po modernizacji klinika nadal może przyjąć jednocześnie 39 pacjentów, którzy będą przebywać w 14 przestronnych, w większości dwuosobowych salach z łazienkami.
Po modernizacji klinika nadal może przyjąć jednocześnie 39 pacjentów, którzy będą przebywać w 14 przestronnych, w większości dwuosobowych salach z łazienkami. Krzysztof Szymczak
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi odbyła się we wtorek uroczystość otwarcia zmodernizowanej Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Kolorowe i przestronne sale z łazienkami, nowoczesna sala pooperacyjna, a także najlepszy sprzęt specjalistyczny w Polsce. Tak wygląda wyremontowana i zmodernizowana Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi.

W klinice wykonuje się rocznie 300 dużych zabiegów rakochirurgicznych, hospitalizuje ponad 2 tys. pacjentów i udziela 10 tysięcy porad chirurgicznych. Mimo trwającego przez osiem miesięcy remontu, klinika działała bez przerwy wykorzystując inne oddziały szpitala. Wczoraj zorganizowano uroczyste otwarcie, choć pacjenci w nowych salach leżą już od czerwca.

- Ta chirurgia z małymi przerwami działa od 1937 roku. Nadszedł czas, aby dostosować wyposażenie i warunki pobytu pacjentów do wymogów XXI wieku. Ta klinika jest bardzo potrzebna mieszkańcom Łodzi i całego województwa - mówi prof. Jacek Rysz, dyrektor szpitala.

Po modernizacji klinika nadal może przyjąć jednocześnie39 pacjentów, którzy będą przebywać w 14 przestronnych, w większości dwuosobowych salach z łazienkami. Są również nowoczesne sale: zabiegowa, opatrunków septycznych oraz 6-łóżkowa sala pooperacyjna z klimatyzacją i systemem monitorowania parametrów życiowych każdego pacjenta. Klinikę wyposażono też m.in. w instalację gazów medycznych z panelami na każdej sali chorych, sygnalizację alarmu pożarowego i wentylację oddymiającą.

Całkowity remont kosztował 3 mln zł. Blisko 2 mln zł na ten cel przekazało Ministerstwo Zdrowia. Reszta to środki własne szpitala.

- Do kliniki przyjeżdżają chorzy z województwa i całej Polski, którzy byli już operowani w swoim regionie, ale zabiegi nie przyniosły rezultatu i lekarze kazali im poszukać "lepszej kliniki". Przyjeżdżają nawet pacjenci z ościennych krajów Unii Europejskiej - powiedział kierownik kliniki prof. Marian Brocki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki