Łódzcy rugbiści z Master Pharm gromili rywala, dopóki mieli siły

Trener Master Pharm Łódź Przemysław Szyburski
Za nami ostatni mecz ekstraligi rugby w wykonaniu Master Pharm Rugby Łódź. Nasi rugbiści przegrali na zakończenie sezonu, skończyli na szóstym miejscu. Łodzianie kończyli ostatnich siedem sezonów z medalami (trzy złote i trzy srebrne medale, jeden sezon był nieukończony). Teraz medalu nie udało się zdobyć.

Łodzianie ostatni mecz z Budowlanymi Lublin zaczęli bardzo dobrze. Goście co prawda walczyli o przedłużenie szans na medal, ale na początku meczu nie mieli szans z łódzką drużyną.
Oleksandr Szewczenko przyłożył piłkę w polu punktowym lublinian już w 2 minucie meczu. Kamil Brzozowski podwyższył i było 7:0 dla łodzian. Trzy minuty później Toma Mchedlidze zdobył kolejne pięć punktów (świetne wejście Krystiana Pogorzelskiego), dwa następne punkty dorzucił Kamil Brzozowski i w 7 minucie było 14:0 dla podopiecznych trenerów Przemysława Szyburskiego i Mirosława Żórawskiego. To był wymarzony początek łodzian.
Wynik 14:0 utrzymywał się przez pół godziny gry. Goście zdobyli przyłożenie z podwyższeniem, ale w 40 minucie Przemysław Dobijański przyłożył po raz trzeci w tym meczu. Niestety, nie udało się podwyższyć i łodzianie prowadzili 19:7.
Tuż przed przerwą goście znów zmniejszyli przewagę łodzian. Pięć punktów i podwyższenie sprawiło, że łodzianie prowadzili tylko 19:14.
Po zmianie stron przewagę uzyskali lublinianie, zdobyli 18 punktów. Łodzianie mimo coraz bardziej widocznego braku sił, się nie poddawali. Znalazł lukę w obronie rywali Davit Nibladze i przyłożył piłkę. Kamil Brzozowski podwyższył i było tylko 26:32.
Lublinianie dwukrotnie w ciągu kilku minut zdobyli punkty z karnych i odskoczyli na 38:26. Wynik tego ciekawego meczu nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka sędziego.

Master Pharm Rugby Łódź - Budowlani Lublin 26:38 (19:14)
Punkty dla łodzian: Oleksandr Szewczenko 5, Toma Mchedlidze 5, Kamil Brzozowski 6, Przemysław Dobijański 5, Davit Nibladze 5.
Łodzianie zagrali w składzie: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Szymon Witkowski, Oleksandr Szewczenko, Davit Nibladze, Przemysław Serafin, Michał Mirosz, Elguja Kikvadze, Kamil Brzozowski, Paweł Urbaniak, Adrian Seerane, Przemysław Dobijański, Damian Wlaźlak, Krystian Pogorzelski. Rezerwowi: Grzegorz Dułka, Tevita Soafa, Robert Kacprowicz, Piotr Karpiński, Hubert Lewandowski, Maciej Orłowski. Trenerzy: Przemysław Szyburski i Mirosław Żórawski.