Łyżwiarstwo szybkie. Grad medali panczenistów z Tomaszowa. Udane zawody

Złoty medal na 1000 i 1500 m zdobyła Natalia Czerwonka
Złoty medal na 1000 i 1500 m zdobyła Natalia Czerwonka Rafał Oleksiewicz
Lyżwiarstwo szybkie. Udane zawody w Tomaszowie

W drugim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach, które odbywały się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim medale w wyścigach drużynowych zdobyły ekipy Pilicy Tomaszów. Złoto zdobyły panie Karolina Gąsecka, Daria Kopacz, Natalia Jabrzyk, a srebro panowie - Mateusz Owczarek, Szymon Wojtakowski, Jakub Piotrowski. Karolina Bosiek przegrała w wyścigu na 500 metrów z Kają Ziomek (Cuprum Lubin) o 53 setne.

W sobotę rywalizowano także na długich dystansach. Na 5000 metrów najlepsze była dwie panczenistki KS Arena Tomaszów. Złoto zdobyła Karolina Gąsecka, a srebro Magdalena Borek. Również dwa medale zdobyły nasze zawodniczki na 1000 m. Złoto dla Natalii Czerwonki (KS Arena Tomaszów Maz.), srebro dla Karoliny Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.).

- Jestem zadowolona, bo to był dobry bieg, zbliżony do mojego występu rok temu na Pucharze Świata - mówiła Czerwonka, która czuje na plecach oddech rywalek. - Ciężko mi się odnaleźć w tej sytuacji, bo ze wszystkich medalistów olimpijskich zostałam sama, a młode dziewczyny atakują. Ale to dobrze, bo dzięki temu mamy szansę na rozwój naszej dyscypliny. Chciałabym, żeby moja życiowa forma była na Mistrzostwach Świata w Salt Lake City, na najszybszym lodzie na świecie - mówiła Natalia Czerwonka.

Nasi panowie nie pozostawali dłużni. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) był drugi w wyścigu na 10000 m, a Mateusz Owczarek (KS Pilica Tomaszów) - trzeci. W biegu ze startu wspólnego 2. srebrny był Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice), a brązowy Jakub Piotrowski (KS Pilica Tomaszów Maz.). Artur Janicki dorzucił jeszcze srebro na 1500 m. Natalia Czerwonka dopisała swoje drugie tegoroczne złoto na 1500 m, bo wygrała również na dystansie 1000 metrów. Całe podium należało do tomaszowianek - druga była Karolina Bosiek, a trzecia Karolina Gąsecka (obie Pilica).

W biegu ze startu wspólnego wygrała Karolina Gąsecka (KS Pilica Tomaszów Maz.), trzecia była Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Maz.).