Orzeł Nieborów - RTS Widzew Łódź [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
W środę, 23 września, Widzew Łódź gra w Nieborowie z tamtejszym Orłem. W poprzedniej kolejce łodzianie ponieśli pierwszą w tym sezonie porażkę, czy tym razem uda im się przełamać? Jak spiszą się widzewiacy pod wodzą trenerskiego duetu: Vladimir Bednar - Waldemar Krajewski? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo. Początek meczu o godz. 16.30.

Dzisiejszy rywal Widzewa to Orzeł Nieborów, który w tabeli plasuje się tuż za łodzianami. Nie oznacza to jednak, że gospodarze będą dla RTS-u słabym przeciwnikiem. Zawodnicy Orła przegrali w tym sezonie 3 razy, jednak zawsze były to mecze na wyjeździe. U siebie wciąż są niepokonani.

Widzewiakom natomiast może być trudno skupić się na meczu, bo spotkanie odbywa się w cieniu wyboru nowego trenera. W dzisiejszym meczu Widzew poprowadzą Vladimir Bednar oraz Waldemar Krajewski, który na co dzień pełni obowiązki kierownika klubu. Na jutro natomiast zaplanowana jest specjalna konferencja prasowa, na której poznamy nazwisko nowego szkoleniowca.

Dziś jednak łodzianie muszą poważnie podejść do meczu, aby nie zwiększyć dystansu do lidera, czyli rezerw GKS-u Bełchatów. W tej chwili równica wynosi 8 punktów, ale pamiętajmy, że Widzew ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Oto składy w jakich wystąpią dziś drużyny:

Orzeł Nieborów:
Jędrzejewski – Perzyna, Pomianowski, Plichta, Rembowski – Tkacz, Kosiorek, Kuliński, Trakul, Świdorwski – Sut

Rezerwowi: Przybylski – Wołaczyński, Bartosiewicz, Trakul, Domińczak, Mitrowski, Periżok

Widzew Łódź:
Sokołowicz – Pietras, Dudała, Milczarek – Budka, Rachubiński, Czaplarski, Okachi, Bartos – Kralkowski, Zieliński

Rezerwowi: Chachuła – Gradecki, Maczurek, Puchalski, Bartos, Świątkiewicz, Kasperczak

Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy mecz!

1' Gramy! Widzew w tradycyjnych czerwonych strojach, Orzeł na niebiesko.

4' Bartos faulowany w okolicach 30 metra i Widzew miał rzut wolny. Dośrodkowanie Budki było jednak niecelne.

6' Indywidualna akcja Kamila Zielińskiego i strzał na bramkę! Golkiper gospodarzy z trudem obronił. Widzewiacy mieli jeszcze rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło. W Nieborowie wciąż 0:0.

9' Ostro wycięty Kralkowski i kolejny wolny dla Widzewa! To także okolice 30 metra, ale tym razem druga strona boiska. Znów dośrodkowywał Budka, ale żaden z zawodników RTS nie zdołał dosięgnąć piłki.

14' Coraz odważniej poczynają sobie zawodnicy Orła! Mało brakowało, a przez błędy obrońców doszłoby do groźnej sytuacji bramkowej. Sytuację uratował Dudała!

16' Gooool! Widzew prowadzi 1:0 po bramce Pietrasa.

16' Obrońcy Orła źle wybili dośrodkowanie Budki. Do piłki dopadł Pietras i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Orzeł Nieborów - RTS Widzew 0:1!

20' Rachubiński faulowany w okolicach 25 metra, na wprost od bramki i mamy rzut wolny. Bezpośrednim strzałem próbować zaskoczyć bramkarza Czaplarski, ale piłka przeszła obok słupka!

22' Goooooool!! Kamil Zieliński strzela swoją pierwszą bramkę w Widzewie! 2:0 prowadzi RTS!

22' Pogubiła się cała obrona Orła i na czystą pozycję wyszedł Budka. Mógł strzelać sam, ale podał do Kamila Zielińskiego, a ten wepchnął piłkę do pustej bramki! Orzeł - Widzew 0:2!

28' Vladimir Bednar przy linii mocno zagrzewa swoich zawodników do walki. Widzew cały czas w natarciu!

29' A to wielki plus, bo w poprzednich meczach gra "siadała" po zdobyciu bramki. Dzisiaj walczymy o trzecie trafienie.

31' Bardzo dobre wejście Pietrasa w pole karne, ale uprzedzili go obrońcy. Mało brakowało!

36' Kralkowski sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale na spalonym...

40' Zieliński faulowany i zaczynamy od środka. Orzeł zdołał odebrać piłkę widzewiakom i oddać strzał na bramkę. Uderzenie było jednak bardzo niecelne i nawet nie musiał interweniować Sokołowicz.

43' Gol dla Orła! Wynik to 1:2, a strzelcem bramki został Radosław Kuciński.

43' Małe nieporozumienie w obronie Widzewa, ale wystarczyło, żeby gospodarze strzelili kontaktową bramkę.

45' Widzewiacy schodzą więc do szatni w nieco gorszych nastrojach. Do przerwy Orzeł Nieborów - Widzew Łódź 1:2. Dla RTS-u strzelali Pietras i Zieliński, dla gospodarzy Kuciński.

46' Zaczynamy II połowę. Obie drużyny bez zmian w składzie.

50' Mało brakowało! Świetnie poszedł skrzydłem Bartos, bardzo dobrze przyjął piłkę Zieliński i podał do wbiegającego pod bramkę Kralkowskiego. Ten jednak spóźnił się o ułamki sekund...

52' A teraz próbował Milczarek, ale strzelił prosto w ręce bramkarza.

54' Walecznie Bartos i mamy rzut rożny. Wykonawcą tradycyjnie był Budka, ale żaden z widzewiaków nie zdołał czysto trafić w piłkę.

56' Widzewiacy nieco uśpieni i Orzeł wykorzystuje sytuację. Strzał jednego z gospodarzy na szczęście dla nich był jednak niecelny.

61' Czaplarski z dystansu i piłka nieznacznie minęła poprzeczkę!

64' Mogło być naprawdę groźnie! Zawodnik gospodarzy wychodził na świetną pozycję, ale wyprzedził go Sokołowicz. Co jest z Widzewem?! Chyba potrzeba jakiejś zmiany...

68' Milczarek wbiegał z piłką w pole karne, ale nie miał komu podać. Spóźnił się Kamil Zieliński.

69' Okachi spróbował strzału, ale piłka minęła bramkę. Trzeba próbować!

70' Zmiana w ekipie gospodarzy. Bartosiewicz zastępuje Świdrowskiego.

72' Żółta kartka dla Dudały? Za co? Niestety za darmo. Damian czysto wywalczył piłkę... A wiadomość jest o tyle zła, że to już czwarta kartka tego zawodnika. Widzew w następnym meczu zagra więc bez swojego najlepszego obrońcy.

74' Goooooooool! Kamil Zieliński! 3:1 dla Widzewa!

74' Świetnie zachował się w polu karnym Zieliński i spokojnym strzałem pokonał bramkarza. Brawo!

75' W międzyczasie doszło też do zmiany w ekipie Widzewa. Kozieł wszedł za Kralkowskiego.

82' Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Zieliński i Bartos, a zastępują ich Świątkiewicz i Puchalski. Kibice po raz pierwszy krzyknęli nazwisko Zielińskiego. Napadzior w końcu odpalił!

84' Ależ groźnie było pod bramką Widzewa! Sokołowicz wybijał piłkę z linii bramkowej! Ale spokojnie, nadal mamy 3:1 dla Widzewa.

85' Zmiana w ekipie gospodarzy. Perzyna za Kołaczyńskiego.

90' To jeszcze nie koniec emocji. Sędzia przedłuża mecz o 4 minuty.

90+2' Świątkiewicz szukał kolegów w polu karnym, ale nikogo tam nie było. Zawodnik zdecydował się więc na mocny strzał z 30 metrów! Bramkarz był jednak na swoim miejscu.

90+4' Ostatnia akcja mezu! Trakul wpadł w pole karne, ale strzelił tylko w boczną siatkę!

90+4' Ostatni gwizdek sędziego i koniec! Widzewiacy wygrywają z Orłem Nieborów 3:1. Dla Widzewa strzelali Pietras i Zieliński (dwie), dla gospodarzy Kuchciński.

Wielkie brawa dla piłkarzy Widzewa. Okazało się, że przedmeczowe obawy były zupełnie nieuzasadnione. Kolejne spotkanie łodzianie rozegrają dopiero za tydzień. Rywalem będzie Stal Głowno. Zapraszamy na relację z tego spotkania.

Wypowiedzi po meczu Orzeł Nieborów - RTS Widzew Łódź:

Vladimir Bednar chwalił swoich piłkarzy i dedykował zwycięstwo trenerowi Obarkowi. Kamil Zieliński cieszył się z udanej rehabilitacji po meczu z rezerwami GKS-u Bełchatów.

Vladimir Bednar (opiekun piłkarzy Widzewa): Chciałbym podziękować drużynie za podejście do tego meczu, zaangażowanie i trzy punkty. W imieniu całej drużyny dziękujemy również trenerowi Obarkowi. To jemu dedykujemy to zwycięstwo i dziękujemy za wszystko co dla Widzewa zrobił. Wiedzieliśmy o mankamentach rywala, staraliśmy się je wykorzystać. Później gra toczyła się już trochę wolniej. Daliśmy za dużo swobody piłkarzom Orła. Po strzeleniu bramki przez Kamila wiedziałem, że nie oddamy zwycięstwa. Gratuluję mu bramek i dziękuję za zaangażowanie. Nie wiem czemu jest tak, że w drugiej połowie często oddaję inicjatywę. Zamiast grać prosto, to szukamy trudnych rozwiązań. To element nad którym trzeba popracować, bo przez to tracimy dużo sił.

Kamil Zieliński (napastnik Widzewa, strzelec dwóch goli): Był to dla nas bardzo ważny mecz. Chcieliśmy się zrehabilitować za porażkę z Bełchatowem. Wiedzieliśmy, że Orzeł ma groźnego napastnika i skrzydłowego. Chcieliśmy wyeliminować te atuty. Wygraliśmy mecz, jesteśmy szczęśliwi, ale myślimy już o kolejnym spotkaniu. Nie czułem na sobie dużej presji. Spokojnie podszedłem do meczu. Przede wszystkim zależało mi na zdobyciu 3 punktów. Czekałem aż będę miał dobre sytuacje. Mam nadzieję, że dalej będę strzelał i dawał Widzewowi zwycięstwa.

Dawid Ługowski (trener Orła): Gratulacje dla Widzewa, wygrali ten mecz zasłużenie. 30 minut wystarczyło, żeby załatwić sobie mecz. Jest mi wstyd, że w taki sposób straciliśmy bramki. Trochę przestraszyliśmy się pressingu Widzewa. Jako trener i kibic Widzewa od wielu lat mogę tylko pogratulować i życzyć jak najszybszego powrotu klubu tam gdzie jest jego miejsce.