Play-off siatkarek. Awans Grot Budowlanych. Łodzianki pokonały mistrza Polski Chemika Police. Ależ to był mecz

Siatkówka. Dziewczęta z Grot Budowlanych Łódź w pierwszej rundzie play-off Tauron Ligi dokonały niemożliwego. A jednak!

To był trzeci decydujący mecz pierwszej rundy play-off: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź.
Wcześniej siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Szczecinie 3:1 i przegrały z Chemikiem w Łodzi 1:3. Pierwszy set to był trzęsienie ziemi. Mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski zadrżały w posadach. Dobrze usposobione łódzkie siatkarki podyktowały własne warunki gry. Monika Fedusio grała z 60-procentową skutecznością w ataku, wspierała ją w atakach Melis Durul. Łodzianki wygrały pierwszą partię do 20! Od stanu 14:14 nasze siatkarki wygrały następną część aż seta 7:1! Zanosiło się na sensację.

W drugiej partii gospodynie prowadziły 14:11. Łodzianki wyrównały (23:23), ale straciły dwa kolejne punkty. Nie wybiło to z rytmu naszej drużyny, która w trzecim secie pokazała klasę i wygrała do 23. Awans był blisko.

Czwarty set należał dla łodzianek: 14:12, 17:15, 20:18, 23:20. Chemik jednak wyrównał 24:24. Emocje sięgały zenitu. Łodzianki wyszły na prowadzenie 26:25, ale po weryfikacji okazało się, że Aleksandra Kazała wpadła w siatkę. Chemik odebrał nam prowadzenie 26:25. Monika Fedusio grała fenomenalnie i łodzianki wyszły na prowadzenie 27:26. W końcówce większą odporność nerwową wykazały łodzianki, wygrały seta do 27 i cały mecz 3:1.

W półfinale mistrzostw Polski Grot Budowlani zagrają z Developresem Rzeszów, który wygrał dwa razy z #Volley Wrocław.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:23, 23:25, 27:29)
Grot Budowlani: Małgorzata Lisiak 12, Ewelina Polak 1, Monika Fedusio 24, Dominika Sobolska 7, Melis Durul 16, Aleksandra Kazała 13, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora, Martyna Łazowska. Trener: Maciej Biernat.