Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poradnia laryngologiczna w Łodzi zlikwidowana. Brakowało lekarzy do pracy i... pacjentów

Redakcja
Andrzej Zgiet/Zdjęcie ilustracyjne
Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi zamknęła swoją poradnię otolaryngologiczną, która działała przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Brakowało lekarzy do pracy, ale i... pacjentów.

WSRM, czyli łódzkie pogotowie, znane jest przede wszystkim z ratownictwa medycznego. Ale w swojej siedzibie przy ul. Sienkiewicza Stacja prowadzi także poradnie specjalistyczne oraz gabinet lekarza i pielęgniarki pierwszego kontaktu.

Do niedawna przy ul. Sienkiewicza działała codziennie do godz. 18 poradnia otolaryngologiczna, w której chorym z problemami słuchu pomocy udzielało czterech laryngologów. Dziś takiego gabinetu tam już nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

- W poradni pracowało czterech lekarzy, a w najlepszym okresie było ich sześciu. Personel ten miał w ostatnim czasie jednak wygórowane żądania finansowe, na które my nie mogliśmy przystać - mówi Adam Stępka, rzecznik WSRM w Łodzi. - Szczerze mówiąc, nie było też większego zainteresowania pacjentów tą poradnią. Bywały dni, kiedy nie mieliśmy tam żadnego chorego. Suma tego wszystkiego skłoniła nas do zlikwidowania poradni - dodaje rzecznik Adam Stępka.

Małe zainteresowanie pomocą laryngologów w poradni przy ul. Sienkiewicza potwierdza nikły odzew pacjentów po zlikwidowaniu placówki. - Z pytaniem, dlaczego tej poradni nie ma, zadzwonił do nas tylko jeden pacjent. Pani jest drugą osobą, która w ogóle o nią pyta - mówi Adam Stępka.

Co ciekawe, kolejki do innych specjalistów przyjmujących w pogotowiu przy ul. Sienkiewicza są najkrótsze w Łodzi. I jeśli ktoś chce skorzystać z porady okulisty albo chirurga urazowego, to w tym miejscu może dostać się do nich jeszcze w listopadzie albo na początku grudnia.

Kolejki do lekarza i na badanie dłuższe niż rok temu. Na rezonans w 2019 i dwa lata w kolejce do endokrynologa

- Nie wiemy, z czego to wynika. Być może pacjenci nie utożsamiają pogotowia ratunkowego z ambulatoryjną opieką specjalistyczną - przyznaje rzecznik WSRM w Łodzi.

W Łodzi w ramach umowy z NFZ przyjmuje obecnie 49 poradni otolaryngologicznych (w tym także dla dzieci).

W Śródmieściu, gdzie do tej pory WSRM prowadziła poradnię, jest siedem innych placówek o tej specjalności (Słuchmed, CM św. Rodziny, NZOZ Renoma, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze oraz dwie poradnie CM im. Rydygiera i jedna w szpitalu im. Barlickiego).

Zobacz też: Uprawnienia do leczenia poza kolejnością. Kto bez kolejki do szpitala, poradni, apteki i na rehabilitację?

Łódzkie pogotowie zbiera na „mechanicznych ratowników”. Liczą na głosy, by sfinansować projekt z budżetu obywatelskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki