XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi gotowe na jubileusz...

  XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi gotowe na jubileusz [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Małgorzata Zaradzka-Cisek, dyrektor XXI LO im. Bolesława Prusa, zaprasza na jubileusz 70-lecia tej szkoły.
  1/10
  przejdź do galerii

  Małgorzata Zaradzka-Cisek, dyrektor XXI LO im. Bolesława Prusa, zaprasza na jubileusz 70-lecia tej szkoły. ©Grzegorz Gałasiński

  XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w dniach 17-18 czerwca będzie obchodzić jubileusz 70-lecia swojego istnienia.
  Jeden z najlepszych i najpopularniejszych ogólniaków w Łodzi zaprasza swoich absolwentów do wspólnego świętowania. W piątek 17 czerwca odbędą się uroczystości w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej (przy ulicy Łąkowej 27 w godzinach od 12 do 13.30), zaś w sobotę 18 czerwca spotkania absolwentów w siedzibie XXI LO (ul. Kopernika 2 w godz. 9.30-13.30)) oraz część „galowa” - w Filharmonii Łódzkiej (16.30-19.30).


  - Zgodnie z tradycją naszych jubileuszy do szkoły może zajrzeć każdy z wychowanków. Spotkaniom przyjaciół z klas i z nauczycielami będzie towarzyszyła wystawa starych zdjęć oraz karykatur narysowanych przez naszych uczniów - zapowiada Małgorzata Zaradzka-Cisek, dyrektorka XXI LO (i absolwentka tej szkoły).

  Można się zgłaszać na ostatnie wolne miejsca na uroczystość w filharmonii (koszt to 80 zł, ale goście gali otrzymają wyjątkową książkę wydaną z okazji jubileuszu, nie zabraknie poczęstunku i lampki wina). Głos zabierze między innymi prof. Tadeusz Laudański, lekarz i maturzysta XXI LO z 1959 roku - pierwszy chorąży sztandaru ufundowanego szkole w tamtym okresie (w 2014 r. zastąpił go obecny sztandar).

  Ranking łódzkich liceów. Sprawdź, gdzie wiedza rośnie najbardziej

  W filharmonii wyświetlone zostaną nakręcone przez tegorocznych maturzystów krótkie filmy pokazujące, jak rozmaite zawody wykonują absolwenci Prusa. Ich bohaterami będą m.in. Damian Kulec, aktor Teatru Powszechnego, prof. Jadwiga Moll, kierownik Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Piotr Łukasiewicz, pilot helikoptera. Zresztą XXI LO słynie z wielu znanych absolwentów - zaproszenie otrzymała m.in. piosenkarka Monika Kuszyńska i najprawdopodobniej pojawi się w filharmonii.

  W programie jest koncert organowy w wykonaniu Krzysztofa Urbaniaka oraz „lżejsza” część artystyczna - między innymi piosenki śpiewane głównie przez absolwentów, a wśród nich przez artystkę jazzową Małgorzatę Hutek. XXI LO uznaje za swój początek rok 1946 - wtedy powstało Gimnazjum i Liceum Koedukacyjne Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w którym „Prus” szuka swoich korzeni.

  Liceum Politechniki Łódzkiej i I LO w Łodzi w ścisłej elicie polskich szkół

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 23-29 maja 2016 roku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry