Widzew - Korona 3:1. Fran - Imad, czyli szach i mat oraz szczęściarz Antoni. Jak padły gole?

W 26. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Widzewa odnieśli dziesiąte zwycięstwo ogółem i ósme u siebie. Przy ogłuszającym dopingu kibiców Widzew pokonał Koronę Kielce, która wpadła do strefy spadkowej.

W trzecim kolejnym meczu Widzewa trener Daniel Myśliwiec od początku na szpicy wystawia Imada Rondicia, a Jordi Sanchez siada na ławce. Na razie Bośniak gra obiecująco. I właśnie ten piłkarz strzelił gola w pierwszej minucie przedłużonego czasu gry w pierwszej połowie. Dostał świetne podanie od Frana Alvareza i z bliska pokonał bramkarza Korony. To był trzeci gol Imada Rondicia w ekstraklasie (tyle samo strzelił w tej edycji Pucharu Polski).
Tak padła pierwsza bramka dla Widzewa

Drugą bramkę już samodzielnie zdobył Fran Alvarez. Przymierzył wykonujący rzut wolny zza bocznej linii pola karnego Korony.
Zobaczcie drugą pięknej urody bramkę dla Widzewa:

Widzew przy prowadzeniu 2:0 poczuł się zbyt pewnie i to się zemściło w 75 minucie.
Taka padła kontaktowa bramka dla Korony:

Kropkę nad i postawił w 86 minucie Antoni Klimek. To był piękny strzał oddany zza narożnika pola karnego. Co to za gol. Ależ to jest fajny dzieciak, ależ to jest cudowny chłopak - tak o strzelcu gola mówił komentator Canal Plus.
Tak młody widzewiak ustalił wynik meczu:

Widzew wygrał trzeci mecz z rzędu na własnym stadionie (wcześniej pokonał Górnika Zabrze i Legię Warszawa). Wygrana dała awans łodzianom na dziewiąte miejsce w tabeli.
Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1 (1:0)
1:0 Imad Rondić (45), 2:0 Fran Álvarez (56), 2:1 Jewgienij Szykawka (75), 3:1 Antoni Klimek (86).
Widzew: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati (82, Luís Silva), Mateusz Żyro, Serafin Szota, Andrejs Cigaņiks - Fábio Nunes (90, Ernest Terpiłowski), Fran Álvarez (82, Dominik Kun), Marek Hanousek, Antoni Klimek - Imad Rondić (72, Jordi Sánchez), Bartłomiej Pawłowski (82, Sebastian Kerk). Trener: Daniel Myśliwiec.
Korona: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Bartosz Kwiecień, Miłosz Trojak, Marcel Pięczek - Jacek Podgórski (57, Jakub Konstantyn), Martin Remacle, Yoav Hofmeister, Jewgienij Szykawka (90, Daniel Bąk), Dawid Błanik (71, Petteri Forsell) - Adrián Dalmau (57, Danny Trejo). Trener: Kamil Kuzera.
żółte kartki: Sánchez - Hofmeister.
sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 17 126.