Widzew przerwał złą passę [ZDJĘCIA]

mar
Po czterech porażkach z rzędu piłkarze Widzewa Łódź zdobyli wreszcie komplet punktów pokonując na własnym stadionie Cracovię 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 9. minucie Przemysław Oziębała.

Mecz, choć nie stał na najwyższym poziomie, obfitował w dramaturgię. Nie tylko sportową.

Sędzia pokazał w całym spotkaniu aż 4 czerwone kartki. Już w 14. minucie za faul na przeciwniku czerwoną kartkę otrzymał Ugochukwu Ukah. Mimo, że łodzianie przez większość spotkania grali w osłabieniu, goście nie byli w stanie tej sytuacji wykorzystać. Co więcej, sami kończyli mecz w ośmiu. Pod koniec spotkania swoje drugie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone, otrzymało trzech piłkarzy Cracovii.

Ciekawie było też na trybunach. 10 minut przed końcem pierwszej połowy, najzagorzalsi kibice Widzewa opuścili trybunę pod zegarem i przeszli na koronę stadionu, by w czasie przerwy, na znak protestu, wyjść ze stadionu. Można domniemywać, że zaprotestowali w ten sposób przeciw nie wpuszczeniu na mecz kilku kibiców objętych stadionowym zakazem za zakłócanie niedawnego meczu z Legią w Warszawie. Drugim powodem protestu mogła być niepochlebna wypowiedź, jaka w środku tygodnia padła pod ich adresem z ust Sebastiana Madery.

Porażka krakowian odbiła się głośnym echem w ich szatni, gdzie według nieoficjalnych informacji doszło po meczu do przepychanki między zawodnikami.

Ale najważniejsze, że trzy punkty pozostały w Łodzi...

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 1:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Oziębała (9)

Żółte kartki: Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca, Mateusz Bartczak.

Czerwone kartki: Ugochukwu Ukah (14) - Milos Kosanovic (72), Mateusz Bartczak (91), Bojan Puzigaca (96)

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 4 500.

Widzew: Maciej Mielcarz, Hachem Abbes, Jakub Bartkowski, Jarosław Bieniuk, Ugochukwu Ukah, Adrian Budka, Mindaugas Panka, Souheil Ben Radhia, Przemysław Oziębała (80. Sebastian Duda), Igor Alves (31. Piotr Mroziński), Piotr Grzelczak (57. Princewill Okachi)

Cracovia: Wojciech Kaczmarek, Krzysztof Nykiel (58. Tamir Cahalon), Jan Hosek, Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca, Aleksejs Visnakovs (68. Bartłomiej Dudzic), Mateusz Bartczak, Andraz Struna, Alexandru Suvorov, Saidi Ntibazonkiza, Koen van der Biezen