Widzew - Siarka 1:3. Marek Hanousek ukarany czerwoną kartką, ale grał dalej! Zdjęcia

Na stadionie Łodzianki piłkarze Widzewa rozegrali pierwszy w tym roku mecz sparingowy.

Widzewiacy mieli zaplanowane dwa sparingi, ale drugi - z Pogonią Grodzisk Mazowiecki został odwołany z powodu wykrycia koronawirusa u zawodników drużyny Pogoni.

Widzew grał zatem tylko z Siarką Tarnobrzeg, prowadzoną przez trenera Sławomira Majaka.
Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia przegrali 1:3.
Do niecodziennej sytuacji doszło w 42 minucie. Drugą żółtą kartką w tym meczu ukarany został najlepszy piłkarz Łodzi jesienią 2021 roku Marek Hanousek. Z uwagi na to, że mecz miał charakter sparingowy, Czech pozostał na placu gry.

Goście uzyskali prowadzenie w 42 minucie po pięknym strzale ukarińskiego zawodnika Siarki Ołeksandra Jacenko. Dwie minuty później, tuż przed przerwą widzewiacy wyrównali. Efektowną akcję przeprowadził Daniel Villanueva, dograł do Karola Daniela, a ten z bliska pokonał bramkarza gości.
W 59 minucie gracze Siarki strzelili drugiego gola. Akcję przeprowadzoną skrzydłem wykończył Hiszpan z Tarnobrzegu Ivan Agudo. Trzecią bramką goście strzelili po rzucie karnym (znów Ivan Agudo), podyktowanym za przewinienie młodego widzewiaka Daniela Chwałowskiego. Daniel Chwałowski to jeden z trzech młodych piłkarzy z Akademii Widzewa, który dostał szansę gry w sparingu pierwszej drużyny. Obok niego wystąpili też Adam Dębiński i Kamil Machałek.

Na 13 minut przed końcem z boiska z urazem zszedł Mateusz Michalski. Miejmy nadzieję, że to nic groźnego.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)
0:1 Ołeksandr Jacenko (42), 1:1 Karol Danielak (44), 1:2 Ivan Agudo (59), 1:3 Ivan Agudo (83, karny).

Widzew
I połowa:Reszka – Zieliński, Stępiński, Tanżyna, Gołębiowski – Danielak, Hanousek, Kun, Villanueva – Guzdek, Kita
II połowa: Wrąbel (80, Ludwikowski) – Owczarek, Nowak, Dębiński, Michalski (77, Zawadzki) – Zawadzki (74, Malec), Chwałowski, Letniowski, Karasek – Montini, Machałek
Siarka
I połowa:Kowal – Bierzało, Stefanik, Gessner – Stańczyk, Furman, Rogala, Skrzypek – Zawiślak, Jacenko – Bałdyga
II połowa: Pietryga – Bieniarz, Duda, Józefiak – Orzechowski, Tyl, Zmarzlik, Wierucki – Agudo, Janeczko – Mróz
Żółte kartki: Hanousek, Villanueva – Skrzypek
Czerwona kartka: Hanousek (42. minuta, za drugą żółtą)